Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
25 lutego 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.6943 EUR EUR - 4.5143 GBP GBP - 5.2367 DKK DKK - 0.6071
Archiwum
25.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,75 (+ 0,20%), kukurydza MAR21 - 229,25 (- 0,11%), rzepak MAJ21 - 488,25 (+ 0,77%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.02.2021 13:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,40 zł/kg, średnia: 6,02 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Hiszpania zwiększa eksport wieprzowiny do Chin

Redakcja

W ramach wizyty w Hiszpanii prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej, Xi Jinpinga, podpisano dwa protokoły, które pozwolą rozpocząć eksport winogron stołowych i wzrost liczby produktów wieprzowych z Hiszpanii do Chin. 

 

Nowy protokół wieprzowiny został wynegocjowany przez Ministerstwo Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywności Hiszpanii oraz Generalny Urząd Celny Chin, a także w Komisji Współpracy Hiszpania-Chiny, która odbyła się w październiku w Pekinie między Ministerstwem Przemysłu, Handlu i Turystyki Hiszpanii i Ministerstwa Handlu Chin. Protokół pozwoli znacznie rozszerzyć zakres dozwolonych produktów, takich jak świeże mięso i produkty peklowane, szynki, łopatki czy schab. Do tej pory z Hiszpanii do Chin wywożono zamrożone mięso i podroby. 

 

Wśród przetworzonych produktów do tej pory Hiszpania mogła eksportować wyłącznie szynkę bez kości. Dzięki temu nowemu protokołowi możliwe jest eksportowanie produktów o większej wartości dodanej, takich jak szynka z kością i pozostałe produkty peklowane, dzięki czemu powstaje ogromne możliwości dla hiszpańskiego przemysłu mięsnego, ponieważ będzie on miał dostęp do największego rynku na świecie na bardzo korzystnych warunkach. Ponadto, nowy tekst protokołu z wymogami zdrowotnymi i zdrowotnymi dla hiszpańskiego eksportu wieprzowiny pozwoli na eksport schłodzonej, świeżej wieprzowiny.

 

Chiny są zdecydowanie największym rynkiem produktów wieprzowych, ponieważ konsumują około 50% światowej produkcji. Wieprzowina stanowi dwie trzecie całkowitego spożycia mięsa w diecie chińskich konsumentów i chociaż Chiny są największym producentem światowym, są również pierwszymi importerami.

 

W ostatnich latach Hiszpania stała się wiodącym eksporterem wieprzowiny do Chin i czwartym eksporterem podrobów, o łącznej wadze 373 000 ton i wartości 574 mln EUR.

Może zainteresuje Cię również:

Chiny: ogromne zanieczyszczenie wody przez ASF

Zakaz skarmiania odpadami kuchennymi świń w związku z walką

Szokujący wzrost popytu na surowce paszowe w China

Według FAO w 2021 roku wzrośnie światowy handel zbożami i gw

Chiny zmierzają do samowystarczalności

Chiny skupiają swoje działania w rolnictwie na rozwoju innow