Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
16 sierpnia 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9281 EUR EUR - 4,3543 GBP GBP - 4,7713 DKK DKK - 0,5837
Archiwum
16.08.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 168,00 (0,00%), kukurydza LIS19 - 168,00 (- 0,59%), rzepak LIS19 - 380,00 (+ 0,26%) [euro/tona] +++ +++ +++ 16.08.2019 12:54 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60- 6,10 zł/kg, średnia: 5,84 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Hiszpania zwiększa eksport wieprzowiny do Chin

Redakcja

W ramach wizyty w Hiszpanii prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej, Xi Jinpinga, podpisano dwa protokoły, które pozwolą rozpocząć eksport winogron stołowych i wzrost liczby produktów wieprzowych z Hiszpanii do Chin. 

 

Nowy protokół wieprzowiny został wynegocjowany przez Ministerstwo Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywności Hiszpanii oraz Generalny Urząd Celny Chin, a także w Komisji Współpracy Hiszpania-Chiny, która odbyła się w październiku w Pekinie między Ministerstwem Przemysłu, Handlu i Turystyki Hiszpanii i Ministerstwa Handlu Chin. Protokół pozwoli znacznie rozszerzyć zakres dozwolonych produktów, takich jak świeże mięso i produkty peklowane, szynki, łopatki czy schab. Do tej pory z Hiszpanii do Chin wywożono zamrożone mięso i podroby. 

 

Wśród przetworzonych produktów do tej pory Hiszpania mogła eksportować wyłącznie szynkę bez kości. Dzięki temu nowemu protokołowi możliwe jest eksportowanie produktów o większej wartości dodanej, takich jak szynka z kością i pozostałe produkty peklowane, dzięki czemu powstaje ogromne możliwości dla hiszpańskiego przemysłu mięsnego, ponieważ będzie on miał dostęp do największego rynku na świecie na bardzo korzystnych warunkach. Ponadto, nowy tekst protokołu z wymogami zdrowotnymi i zdrowotnymi dla hiszpańskiego eksportu wieprzowiny pozwoli na eksport schłodzonej, świeżej wieprzowiny.

 

Chiny są zdecydowanie największym rynkiem produktów wieprzowych, ponieważ konsumują około 50% światowej produkcji. Wieprzowina stanowi dwie trzecie całkowitego spożycia mięsa w diecie chińskich konsumentów i chociaż Chiny są największym producentem światowym, są również pierwszymi importerami.

 

W ostatnich latach Hiszpania stała się wiodącym eksporterem wieprzowiny do Chin i czwartym eksporterem podrobów, o łącznej wadze 373 000 ton i wartości 574 mln EUR.

Może zainteresuje Cię również:

Chiny bronią się przed ekspansją importowanego mię

Według Reutersa, brazylijski minister rolnictwa opóźnia zapl

Chiński import mięsa wzrósł w maju do rekordowego

Według statystyk celnych, w maju br. do Państwa Środka przyw

Hiszpanie zarabiają setki milionów euro na sprzeda

Hiszpańscy producenci surowej szynki wytwarzają coraz więcej