Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 lipca 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,7869 EUR EUR - 4,2480 GBP GBP - 4,7205 DKK DKK - 0,5690
Archiwum
22.07.2019 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,90 zł/kg, średnia: 5,46 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

VEZG popiera pomysł obowiązkowego oznakowania mięsa i produków mięsnych

Agnieszka Wojtyra
fot. pixabay.com

W przemyśle mięsnym za linią Odry rośnie popyt na obowiązkowe oznakowanie mięsa i produktów mięsnych zaproponowane przez Niemieckie Stowarzyszenie Rolników (DBV).


Stowarzyszenie Producentów Żywego Inwentarza i Producentów Mięsa (VEZG) oficjalnie ogłosiło swoje poparcie dla pomysłu i zasugerowało, że we wdrożeniu takiego znakowania będą wykorzystywane synergie z istniejącą już inicjatywą w zakresie dobrostanu zwierząt (ITW).


Ponadto VEZG uważa, że należy uwzględnić planowaną państwową etykietę dobrostanu zwierząt. Zaleca również wyraźne oznakowanie produktów mięsnych mieszczących się w niemieckich normach od pozostałych. 

 

Aby konsument mógł podjemować świadome decyje zakupowe, oznaczenia muszą obejmować wszystkie krajowe i zagraniczne produkty mięsne i wędliniarskie, podkreślił VEZG.


Stowarzyszenie wezwało również sprzedawców żywności do zdefiniowania kryteriów przechowywania dla poszczególnych etapów produkcji i umożliwienia ich rozróżnienia w produkcie końcowym. Z punktu widzenia VEZG dobrostan zwierząt zaczyna się już od produkcji prosiąt. Według organizacji kryteria utrzymania świń muszą zaczynać się od prosiąt, co wymaga wprowadzenia konsekwentnie kontrolowanego systemu.

 

Źródło: Agrarheute

Agnieszka Wojtyra
Autor: Agnieszka Wojtyra
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zootechnik, autorka tekstów branżowych, wcześniej dziennikarka mediów lokalnych. Miłośniczka podróży, gier planszowych i książek.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Gobarto 500 na Mazowszu

W Osieku (gm. Zawidz Kościelny) w województwie mazowieckim d

Kontynuacja spadków cen tuczników na dużej niemiec

W ciągu dwóch tygodni mocno spadły ceny niemieckich tucznikó

Świnie na VEZG mocno potaniały

Świnie tanieją. Przez ostatnie 4 tygodnie stawka za tuczniki