Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
21.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 231,50 (+ 3,81%), kukurydza CZE21 - 229,00 (+ 1,33%), rzepak MAJ21 - 561,75 (+ 2,60%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

VEZG popiera pomysł obowiązkowego oznakowania mięsa i produków mięsnych

Agnieszka Wojtyra
fot. pixabay.com

W przemyśle mięsnym za linią Odry rośnie popyt na obowiązkowe oznakowanie mięsa i produktów mięsnych zaproponowane przez Niemieckie Stowarzyszenie Rolników (DBV).


Stowarzyszenie Producentów Żywego Inwentarza i Producentów Mięsa (VEZG) oficjalnie ogłosiło swoje poparcie dla pomysłu i zasugerowało, że we wdrożeniu takiego znakowania będą wykorzystywane synergie z istniejącą już inicjatywą w zakresie dobrostanu zwierząt (ITW).


Ponadto VEZG uważa, że należy uwzględnić planowaną państwową etykietę dobrostanu zwierząt. Zaleca również wyraźne oznakowanie produktów mięsnych mieszczących się w niemieckich normach od pozostałych. 

 

Aby konsument mógł podjemować świadome decyje zakupowe, oznaczenia muszą obejmować wszystkie krajowe i zagraniczne produkty mięsne i wędliniarskie, podkreślił VEZG.


Stowarzyszenie wezwało również sprzedawców żywności do zdefiniowania kryteriów przechowywania dla poszczególnych etapów produkcji i umożliwienia ich rozróżnienia w produkcie końcowym. Z punktu widzenia VEZG dobrostan zwierząt zaczyna się już od produkcji prosiąt. Według organizacji kryteria utrzymania świń muszą zaczynać się od prosiąt, co wymaga wprowadzenia konsekwentnie kontrolowanego systemu.

 

Źródło: Agrarheute

Agnieszka Wojtyra
Autor: Agnieszka Wojtyra
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zootechnik, autorka tekstów branżowych, wcześniej dziennikarka mediów lokalnych. Miłośniczka podróży, gier planszowych i książek.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Tąpniecie na dużej giełdzie w Niemczech. Cena tucz

W okresie poprzedzającym dzisiejszą rekomendację ceny tuczni

Walka z mięsem nie ma sensu. Taka dieta towarzyszy

Rzekoma szkodliwość produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym

Nie zapewnimy bezpieczeństwa żywnościowego jeżeli

- Komisja Europejska rozpoczęła bardzo niebezpieczną dyskusj