Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
13 listopada 2019, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,8902 EUR EUR - 4,2850 GBP GBP - 4,9991 DKK DKK - 0,5735
Archiwum
13.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 177,50 (- 0,42%), kukurydza STY20 - 163,25 (- 0,31%), rzepak LUT20 - 390,00 (+ 0,32%) [euro/tona] +++ +++ +++ 13.11.2019 12:21 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,80 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,19 zł/kg (na podstawie informacji z 17 ubojni) +++

VEZG popiera pomysł obowiązkowego oznakowania mięsa i produków mięsnych

Agnieszka Wojtyra
fot. pixabay.com

W przemyśle mięsnym za linią Odry rośnie popyt na obowiązkowe oznakowanie mięsa i produktów mięsnych zaproponowane przez Niemieckie Stowarzyszenie Rolników (DBV).


Stowarzyszenie Producentów Żywego Inwentarza i Producentów Mięsa (VEZG) oficjalnie ogłosiło swoje poparcie dla pomysłu i zasugerowało, że we wdrożeniu takiego znakowania będą wykorzystywane synergie z istniejącą już inicjatywą w zakresie dobrostanu zwierząt (ITW).


Ponadto VEZG uważa, że należy uwzględnić planowaną państwową etykietę dobrostanu zwierząt. Zaleca również wyraźne oznakowanie produktów mięsnych mieszczących się w niemieckich normach od pozostałych. 

 

Aby konsument mógł podjemować świadome decyje zakupowe, oznaczenia muszą obejmować wszystkie krajowe i zagraniczne produkty mięsne i wędliniarskie, podkreślił VEZG.


Stowarzyszenie wezwało również sprzedawców żywności do zdefiniowania kryteriów przechowywania dla poszczególnych etapów produkcji i umożliwienia ich rozróżnienia w produkcie końcowym. Z punktu widzenia VEZG dobrostan zwierząt zaczyna się już od produkcji prosiąt. Według organizacji kryteria utrzymania świń muszą zaczynać się od prosiąt, co wymaga wprowadzenia konsekwentnie kontrolowanego systemu.

 

Źródło: Agrarheute

Agnieszka Wojtyra
Autor: Agnieszka Wojtyra
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zootechnik, autorka tekstów branżowych, wcześniej dziennikarka mediów lokalnych. Miłośniczka podróży, gier planszowych i książek.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Po dwunastu tygodniach stagnacji, na dużej niemiec

Po długich tygodniach letargu, dzisiaj niemieckie zrzeszenie

Żelazna konsekwencja Niemców. Od 12 tygodni utrzym

Na dużej niemieckiej giełdzie nadal panuje spokój. Pomimo ro

Od połowy sierpnia Niemcy nie zmieniają ceny tuczn

Jutro rozpocznie się jedenasty tydzień z tą samą stawką za t