Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 stycznia 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8475 EUR EUR - 4,2461 GBP GBP - 5,0381 DKK DKK - 0,5682
Archiwum
24.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 195,50 (- 0,38%), kukurydza MAR20 - 172,00 (- 0,29%), rzepak LUT20 - 406,25 (- 0,18%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.01.2020 12:16 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,38 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

VEZG popiera pomysł obowiązkowego oznakowania mięsa i produków mięsnych

Agnieszka Wojtyra
fot. pixabay.com

W przemyśle mięsnym za linią Odry rośnie popyt na obowiązkowe oznakowanie mięsa i produktów mięsnych zaproponowane przez Niemieckie Stowarzyszenie Rolników (DBV).


Stowarzyszenie Producentów Żywego Inwentarza i Producentów Mięsa (VEZG) oficjalnie ogłosiło swoje poparcie dla pomysłu i zasugerowało, że we wdrożeniu takiego znakowania będą wykorzystywane synergie z istniejącą już inicjatywą w zakresie dobrostanu zwierząt (ITW).


Ponadto VEZG uważa, że należy uwzględnić planowaną państwową etykietę dobrostanu zwierząt. Zaleca również wyraźne oznakowanie produktów mięsnych mieszczących się w niemieckich normach od pozostałych. 

 

Aby konsument mógł podjemować świadome decyje zakupowe, oznaczenia muszą obejmować wszystkie krajowe i zagraniczne produkty mięsne i wędliniarskie, podkreślił VEZG.


Stowarzyszenie wezwało również sprzedawców żywności do zdefiniowania kryteriów przechowywania dla poszczególnych etapów produkcji i umożliwienia ich rozróżnienia w produkcie końcowym. Z punktu widzenia VEZG dobrostan zwierząt zaczyna się już od produkcji prosiąt. Według organizacji kryteria utrzymania świń muszą zaczynać się od prosiąt, co wymaga wprowadzenia konsekwentnie kontrolowanego systemu.

 

Źródło: Agrarheute

Agnieszka Wojtyra
Autor: Agnieszka Wojtyra
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zootechnik, autorka tekstów branżowych, wcześniej dziennikarka mediów lokalnych. Miłośniczka podróży, gier planszowych i książek.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Seria trzech kolejnych obniżek ceny tuczników w Ni

Po trzech kolejnych obniżkach ceny tuczników na dużej niemie

Cena niemieckich warchlaków na niezmiennie wysokim

Od kilku tygodni na niemieckim rynku warchlaków panuje spokó

Cena niemieckich tuczników nadal spada i osiąga ki

Dzisiaj na dużej niemieckiej giełdzie doszło do trzeciej z r