Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 września 2019, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3,9267 EUR EUR - 4,3425 GBP GBP - 4,9062 DKK DKK - 0,5815
Archiwum
19.09.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 171,75 (+ 0,15%), kukurydza LIS19 - 163,50 (- 0,30%), rzepak LIS19 - 387,00 (+ 0,58%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.09.2019 12:24 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,14 zł/kg (na podstawie informacji z 17 ubojni) +++ +++ +++

Po roślinnych burgerach, przyszedł czas na wegańskie jaja

Redakcja

Największy brazylijski producent jaj konsumpcyjnych – Mantiqueira zainwestował w wegański produkt będący roślinną alternatywą dla jaj konsumpcyjnych.  Firma zadebiutowała z nowym produktem pod nazwą N.Ovo podczas targów Super Rio Expofood. Brazylijski  substytutu dla jaj na bazie grochu będzie dostarczany konsumentom w formie sproszkowanej w klasycznych opakowaniach dla jaj. Dystrybuowany będzie we współpracy z handlem nowoczesnym i sklepami detalicznymi mniejszego formatu.

 

Firmy sektora jajecznego coraz bardziej interesują się nienasyconym jeszcze rynkiem roślinnych alternatyw dla jaj. Globalni gracze przyglądają się trendom, podejmują wyzwania otwierając się na nowe rozwiązania i inwestując w technologie przyszłości. Przypominamy że w 2018 roku w amerykański start-up firmy JUST, produkt „JUST Egg”, zainwestowała włoska grupa Eurovo - wiodący producentem i dystrybutor pasteryzowanych i suszonych jaj. Co ciekawe, niedawno partnerstwo z JUST nawiązał znany już z nietypowych działań – niemiecki gigant drobiarski Grupa PHW. Wcześniej, przedsiębiorstwo PHW zainwestowało także w rewolucyjną technologię produkcji „czystego mięsa” oraz rozpoczęło współpracę z firmą Beyond Meat produkującą „roślinne burgery”.

 

- Na tle gorących dyskusji, które toczą się aktualnie na temat  prawidłowego znakowania produktów roślinnych  - używania nazw odnoszących się do mięsa w alternatywach roślinnych - spekulujemy, że być może  w najbliższym czasie do dyskusji dołączy branża jajeczna. Mogą bowiem powstać  wątpliwości, że analogia opakowania i używanie wyrażeń „jajo” do roślinnych substytutów jest niewłaściwe z punktu widzenia zarówno konsumenta jak i producentów jaj „konwencjonalnych" - czytamy w komunikacie Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz. 

 

plukon

Może zainteresuje Cię również:

Na Łotwę trafiły ukraińskie jaja z salmonellą

Jak dowiedziała się Krajowa Izba Producentów Drobu i Pasz, ł

Kilkanaście tysięcy zepsutych jaj w środku lasu

Cztery palety zepsutych kurz jaj wyrzucił nieznany na razie

Producenci jaj tracą na skutek niesłusznych oskarż

Producenci jaj w Polsce czują się niesprawiedliwie traktowan