Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
21 czerwca 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,7705 EUR EUR - 4,2622 GBP GBP - 4,7799 DKK DKK - 0,5708
Archiwum
21.06.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 180,75 (+ 0,42%), kukurydza SIE19 - 175,75 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 368,75 (- 0,34%) [euro/tona] +++ +++ 21.06.2019 13.05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,60 zł/kg, średnia: 5,24 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Po roślinnych burgerach, przyszedł czas na wegańskie jaja

Redakcja

Największy brazylijski producent jaj konsumpcyjnych – Mantiqueira zainwestował w wegański produkt będący roślinną alternatywą dla jaj konsumpcyjnych.  Firma zadebiutowała z nowym produktem pod nazwą N.Ovo podczas targów Super Rio Expofood. Brazylijski  substytutu dla jaj na bazie grochu będzie dostarczany konsumentom w formie sproszkowanej w klasycznych opakowaniach dla jaj. Dystrybuowany będzie we współpracy z handlem nowoczesnym i sklepami detalicznymi mniejszego formatu.

 

Firmy sektora jajecznego coraz bardziej interesują się nienasyconym jeszcze rynkiem roślinnych alternatyw dla jaj. Globalni gracze przyglądają się trendom, podejmują wyzwania otwierając się na nowe rozwiązania i inwestując w technologie przyszłości. Przypominamy że w 2018 roku w amerykański start-up firmy JUST, produkt „JUST Egg”, zainwestowała włoska grupa Eurovo - wiodący producentem i dystrybutor pasteryzowanych i suszonych jaj. Co ciekawe, niedawno partnerstwo z JUST nawiązał znany już z nietypowych działań – niemiecki gigant drobiarski Grupa PHW. Wcześniej, przedsiębiorstwo PHW zainwestowało także w rewolucyjną technologię produkcji „czystego mięsa” oraz rozpoczęło współpracę z firmą Beyond Meat produkującą „roślinne burgery”.

 

- Na tle gorących dyskusji, które toczą się aktualnie na temat  prawidłowego znakowania produktów roślinnych  - używania nazw odnoszących się do mięsa w alternatywach roślinnych - spekulujemy, że być może  w najbliższym czasie do dyskusji dołączy branża jajeczna. Mogą bowiem powstać  wątpliwości, że analogia opakowania i używanie wyrażeń „jajo” do roślinnych substytutów jest niewłaściwe z punktu widzenia zarówno konsumenta jak i producentów jaj „konwencjonalnych" - czytamy w komunikacie Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz. 

 

plukon 999

Może zainteresuje Cię również:

Czy na grypie ptaków w Belgii skorzystają polscy e

Niebawem może się okazać, że polscy eksporterzy jaj konsumpc

Eksport jaj z Ukrainy wzrósł o 80 proc.

W pierwszych czterech miesiącach tego roku eksport jaj z Ukr

Producenci jaj zaniepokojeni. Rośnie konkurencja z

Od dłuższego już czasu polscy oraz – szerzej – europejscy pr