Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
21.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 231,50 (+ 3,81%), kukurydza CZE21 - 229,00 (+ 1,33%), rzepak MAJ21 - 561,75 (+ 2,60%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Chiny zmierzają do samowystarczalności

Redakcja

Chiny skupiają swoje działania w rolnictwie na rozwoju innowacyjnych programów naukowych wspierających zasoby hodowlane bydła i drobiu. Można domniemywać, że Pekin zmierza do zwiększenia samowystarczalności w sektorze reprodukcji lokalnego drobiarstwa.

 

- Powszechnie wiadomo, że od wielu lat chińska produkcja drobiarska korzysta z doświadczenia i materiału genetycznego największych światowych firm hodowlanych, takich jak Aviagen czy Cobb. Specyfiką chińskiego sektora drobiu jest fakt, że w Chinach zaporą do szybkiego zwiększania produkcji przez lokalne firmy był i jest problem z dostępnością do bazy genetycznej. Można powiedzieć, że kraj ten, mimo ogromnej produkcji towarowej drobiu i jaj, jest uzależniony od dostaw jaj wylęgowych i piskląt jednodniowych z importu. Kluczowym partnerem w tym biznesie byli dla Pekinu Amerykanie i Francuzi. Po 2015 roku, gdy z powodu HPAI amerykańskie firmy nie mogły dostarczać drobiu żywego i jaj do Chin, chińscy producenci potrzebowali innych źródeł do uzupełnienia deficytu materiału genetycznego. Chińskie firmy wspomagały się przywozem z Nowej Zelandii, i krajów europejskich, w tym z Polski. Co ciekawe, gdy Chiny zablokowały USA, to wówczas Aviagen czy Cobb zwiększyły produkcję w innych lokalizacjach, takich jak Nowa Zelandia, aby zaspokoić popyt w Chinach. Również wiodące chińskie firmy drobiarskie rozpoczęły własne programy hodowlane w celu redukcji uzależnienia od importu – informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Rozpoczęły się oficjalne rozmowy niemiecko-chiński

Federalna minister rolnictwa Julia Klöckner i jej chiński od

W Chinach znów narasta problem ASF. Szansa na podw

Źródła branżowe i analitycy twierdzą, że fala epidemii afryk

Rząd w Pekinie zapewnia, że odbudowuje stado trzod

Ministerstwo Rolnictwa Chin poinformowało, że stado loch nie