Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7255 EUR EUR - 4.5354 GBP GBP - 5.0920 DKK DKK - 0.6096
Archiwum
22.01.2021 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,60 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 21.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 232,50 (- 0,64%), kukurydza MAR21 - 213,75 (+ 0,12%), rzepak LUT21 - 433,75 (+ 1,46%) [euro/tona] +++ +++ +++

Eksport drobiu do Chin tylko z certyfikatem na koronawirusa

Redakcja

W ostatnich dniach agencja Reuters poinformowała, że Chińska Narodowa Komisja Zdrowia (NHC) wydała wytyczne dotyczące kontroli koronawirusa w zakładach przetwórstwa mięsnego, jednocześnie wskazując, że drób żywy oraz produkty mięsne sprowadzane z zagranicy muszą być wolne od wirusa. NHC oświadczyła, że w tym celu firmy eksportujące towary do Chin muszą posiadać, poza standardową dokumentacją, dodatkowy certyfikat w oparciu o przeprowadzone badania w kierunku koronawirusa (kwasu nukleinowego).

 

Eksporterzy mają obowiązek zapewnić identyfikowalność w całym łańcuchu dostaw. Według chińskich wytycznych, zwierzęta do uboju powinny pochodzić z obszarów wolnych od epidemii. Przetwórcy mięsa z obszarów o średnim i wysokim ryzyku zobligowane są do pobierania większej liczby próbek środowiskowych (na etapach: uboju, rozbioru i pakowania) w celu przeprowadzenia testów, niż przetwórcy z obszaru niskiego ryzyka.

 

- Już od pewnego czasu raportowaliśmy, że Chiny zaostrzyły nadzór nad importowaną żywnością dopatrując się związku z nowymi przypadkami zakażeń w Chinach z hurtowymi rynkami żywności. W prasie pojawiały się doniesienia, że na wniosek chińskich władz największe brazylijskie firmy eksportujące mięso na rynek chiński musiały podpisać specjalne deklaracje, że ich eksport jest „wolny od koronawirusa”. Jednocześnie przedstawiciele branży mięsnej podkreślali, że nie ma dowodów na to, że wirus jest przenoszony przez żywność – czytamy w komunikacie Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

 

Źródło: KIPDiP

Może zainteresuje Cię również:

Francuski rząd blokuje sprzedaż Carrefoura. Chodzi

Kanadyjskie firmy Alimentation Couche-Tard Inc. i 

Największy importer unijnego drobiu zablokował dos

Filipiny zastosowały kolejne restrykcje handlowe w związku z

Pandemia: agresywne szczury w centrach miast

W czasie lockdownu w dużych miastach na całym świecie wielu