Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
08 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9666 EUR EUR - 4,4739 GBP GBP - 4,9699 DKK DKK - 0,6005
Archiwum
13.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 184,75 (- 1,20%), kukurydza SIE20 - 177,50 (+ 0,42%), rzepak SIE20 - 381,75 (- 0,39%) [euro/tona] +++ +++ +++ 13.07.2020 12:40 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,80 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,10 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++

Włosi uważają, że drób z Polski jest niebezpieczny dla zdrowia

Redakcja

Jak informuje Polsat News, stowarzyszenie włoskich producentów rolno-spożywczych Coldiretti Varese przedstawiło czarną listę najbardziej niebezpiecznych artykułów spożywczych, które trafiają na włoski rynek. Znalazło się na niej mięso drobiowe z Polski. Uznano bowiem, że polskie mięso może być zakażone salmonellą. Na liście znalazły się też francuskie i hiszpańskie ryby oraz pistacje z Turcji i USA. 

 

Jak czytamy na portalu Polsat News, czarna lista stowarzyszenia włoskich producentów rolno-spożywczych została przedstawiona na Międzynarodowym Forum Żywności i Rolnictwa w Cernobbio (Como). Znalazły się na niej produkty, które zdaniem Coldiretti Varese są najbardziej niebezpiecznymi artykułami spożywczymi, które trafiają na włoski rynek. Za wyznacznik uznano liczbę alertów dotyczących poszczególnych produktów. W sprawie obecności salmonelli w polskich kurczakach w 2019 r. wydano w Unii Europejskiej 6 ostrzeżeń.

 

Najniebezpieczniejsze dla zdrowia produkty dostępne we Włoszech uznano ryby z Hiszpanii i Francji. Stowarzyszenie Coldiretti Varese podkreśla, że hiszpańskie tuńczyki i miecznik zawierają zbyt dużo rtęci, a ryby francuskie, głównie makrele, są zakażone pasożytem Anisakis - rodzaj nicieni, których spożycie może prowadzić do uszkodzenia ścian żołądka i jelita. Opisano także przypadki wystąpienia reakcji alergicznych po spożyciu ryb zawierających larwy Anisakis, manifestujących się jako pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, astma, kontaktowe zapalenie skóry, a nawet zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny.

 

Na czarnej liście żywności znajdują się również pistacje z Turcji i USA oraz orzeszki ziemne z Egiptu ze względu na wysoką zawartość rakotwórczych aflatoksyn.

 

Źródło: polsatnews.pl

Może zainteresuje Cię również:

Epidemia salmonellozy u dzieci. Winien hobbystyczn

Wiele osób w Australii zajęło się przydomowym chowem drobiu

Francja: Pół miliona jaj do wycofania ze sprzedaży

Prawie pół miliona jaj jest wycofywanych z rynku francuskieg

Salmonella w brazylijskim kurczaku

Zakończyło się dochodzenie w Holandii dotyczące sześciu zach