Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
08 kwietnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 4,1801 EUR EUR - 4,5362 GBP GBP - 5,1434 DKK DKK - 0,6078
Archiwum
08.04.2020 12:55 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,20 - 4,30 zł/kg, średnia: 3,75 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 07.04.2020 MATIF: pszenica kons. MAJ20 - 195,50 (+ 0,13%), kukurydza CZE20 - 165,75 (- 0,45%), rzepak MAJ20 - 370,00 (+ 0,54%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++

Chiny przygotowują się do importu drobiu z Ukrainy

Redakcja

10 października 2018 roku rozpoczęła się misja gospodarcza przedstawicieli Chińskiej Republiki Ludowej na Ukrainie. Podczas oficjalnych spotkań padły już obiecujące dla Ukrainy deklaracje ze strony Chin, co do potrzeby jak najszybszego wzmocnienia  dwustronnej  współpracy handlowej w sektorze mięsa drobiowego. Celem chińskich władz jest ocena państwowego systemu nadzoru nad zdrowiem zwierząt i bezpieczeństwem żywności. Audyt delegacji z Chin obejmie, między innymi: wizytacje ferm drobiu, państwowych laboratoriów badawczych  i jednostek sanitarno – weterynaryjnych odpowiedzialnych za nadzór na Ukrainie oraz rozmowy z przedstawicielami branży drobiarskiej.

 

Już w czerwcu Chiny i Ukraina podpisały formalne porozumienie, które ma finalnie doprowadzić do wzajemnego otwarcia rynków i handlu mięsem drobiowym. Działania chińskiego rządu są taktycznym posunięciem w ramach realizowanej strategii handlowej zmierzającej do wzmożonej dywersyfikacji dostawców mięsa drobiowego.  Do tej pory przeważająca część drobiu trafiająca do Chin z zagranicy pochodziła z Brazylii. Niedawno jednak Chiny wprowadziły cła antydumpingowe na brazylijskie dostawy. Chińczycy intensywnie negocjowali  także ze Stanami Zjednoczonymi o wpuszczeniu amerykańskich producentów na swój rynek, ale jak na razie rozmowy skończyły się fiaskiem z uwagi na politykę administracyjną Stanów Zjednoczonych, zwaną powszechnie „wojną celną”. Wcześniej zgody na eksport drobiu do Chin dostały już Tajlandia i Białoruś. W lipcu tego roku Chiny uzgodniły warunki otwarcia swojego rynku dla drobiu z Niemiec. Niedawno chiński rynek został ponownie otwarty na drób z Polski.

 

plukon

 

Źródło: KIPDiP

Może zainteresuje Cię również:

Jak spowolnić wzrost brojlerów?

Szybki wzrost brojlerów kurzych chowanych w systemie intensy

Chińczycy już niemal podnieśli się po epidemii. Pr

Według chińskiego ministerstwa rolnictwa, sektor produkcji z

Potężny wzrost ukraińskiego eksportu drobiu

W styczniu tego roku ukraiński eksport drobiu mierzony wagą