Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
27 stycznia 2020, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,8725 EUR EUR - 4,2679 GBP GBP - 5,0709 DKK DKK - 0,5711
Archiwum
27.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 194,25 (- 0,64%), kukurydza MAR20 - 170,25 (- 1,02%), rzepak LUT20 - 403,50 (- 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 27.01.2020 12:24 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,44 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++

Brazylijczycy walczą o rynek bliskowschodni

Paweł Hetnał

Obecna umowa sanitarna dotycząca dostaw mięsa drobiowego z Brazylii do Arabii Saudyjskiej oraz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich ma obowiązywać do końca tego miesiąca. Porozumienie jest wynikiem intensywnych starań Brazylijczyków, którzy są obecnie w trakcie renegocjacji umów ze swoimi bliskowschodnimi kontrahentami. 

 

 

Dyskusje z Arabią Saudyjską i ZEA są dla Brazylii kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim Bliski Wschód jest największym odbiorcą brazylijskiego drobiu. Poza tym brazylijski przemysł drobiarski ma częściowo zablokowany eksport do Europy a także poniósł dotkliwe straty ze względu na strajk kierowców ciężarówek, który miał miejsce kilkanaście dni temu. Na domiar złego cła na import z Brazylii wprowadziły Chiny. Spory z krajami arabskimi dotyczą procedury ubojowej halal. Chodzi o to, że zdaniem państw arabskich ogłuszanie kurcząt prądem przed ubojem jest niezgodne z halal ponieważ część ptaków ginie w wyniku szoku. Halal wymaga, aby były żywe w momencie podcinania szyj. Brazylijczycy dowodzą, że ogłuszanie nie zabija kurcząt i jest konieczne, aby zwierzęta nie uciekały. Klienci z Arabii Saudyjskiej twierdzą ponadto, że stosowanie ogłuszania pogarsza jakość mięsa.

 

Źródło: KIPDiP

 

ogloszenia dla hodowcow drobiu

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Polska produkcja kurcząt rzeźnych znów bije europe

Nie zwalnia moda na zwiększanie produkcji mięsa kurcząt rzeź

Ubój drobiu: przeszkolony personel kluczowy dla do

W swoim najnowszym raporcie EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpi

Precyzyjny chów drobiu: w stronę poprawy dobrostan

W masowej produkcji zwierzęcej znaczenie i kondycja pojedync