Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 sierpnia 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9371 EUR EUR - 4,3572 GBP GBP - 4,8050 DKK DKK - 0,5844
Archiwum
22.08.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 165,75 (+ 0,45%), kukurydza LIS19 - 165,00 (- 0,30%), rzepak LIS19 - 379,25 (- 0,46%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.08.2019 12:48 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,40- 6,00 zł/kg, średnia: 5,74 zł/kg (na podstawie informacji z 17 ubojni) +++ +++ +++

Brazylijczycy walczą o rynek bliskowschodni

Paweł Hetnał

Obecna umowa sanitarna dotycząca dostaw mięsa drobiowego z Brazylii do Arabii Saudyjskiej oraz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich ma obowiązywać do końca tego miesiąca. Porozumienie jest wynikiem intensywnych starań Brazylijczyków, którzy są obecnie w trakcie renegocjacji umów ze swoimi bliskowschodnimi kontrahentami. 

 

 

Dyskusje z Arabią Saudyjską i ZEA są dla Brazylii kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim Bliski Wschód jest największym odbiorcą brazylijskiego drobiu. Poza tym brazylijski przemysł drobiarski ma częściowo zablokowany eksport do Europy a także poniósł dotkliwe straty ze względu na strajk kierowców ciężarówek, który miał miejsce kilkanaście dni temu. Na domiar złego cła na import z Brazylii wprowadziły Chiny. Spory z krajami arabskimi dotyczą procedury ubojowej halal. Chodzi o to, że zdaniem państw arabskich ogłuszanie kurcząt prądem przed ubojem jest niezgodne z halal ponieważ część ptaków ginie w wyniku szoku. Halal wymaga, aby były żywe w momencie podcinania szyj. Brazylijczycy dowodzą, że ogłuszanie nie zabija kurcząt i jest konieczne, aby zwierzęta nie uciekały. Klienci z Arabii Saudyjskiej twierdzą ponadto, że stosowanie ogłuszania pogarsza jakość mięsa.

 

Źródło: KIPDiP

 

ogloszenia dla hodowcow drobiu

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Mądre kurczaki? Wzbogacanie środowiska brojlerów

Wzbogacanie środowiska jest bardzo często sugerowanym sposob

Salmonella wykryta w kurczakach z Czech

W poniedziałek portal RASFF poinformował o wykryciu groźnych

Inwazja brazylijskiego drobiu z salmonellą

Brazylia jest największym eksporterem mrożonych kurczaków na