Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
06 kwietnia 2020, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 4,2257 EUR EUR - 4,5612 GBP GBP - 5,2030 DKK DKK - 0,6107
Archiwum
03.04.2020 MATIF: pszenica kons. MAJ20 - 191,00 (+ 0,13%), kukurydza CZE20 - 165,50 (+ 0,30%), rzepak MAJ20 - 363,75 (+ 0,55%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.04.2020 12:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,50 - 4,30 zł/kg, średnia: 3,98 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Brazylijczycy walczą o rynek bliskowschodni

Paweł Hetnał

Obecna umowa sanitarna dotycząca dostaw mięsa drobiowego z Brazylii do Arabii Saudyjskiej oraz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich ma obowiązywać do końca tego miesiąca. Porozumienie jest wynikiem intensywnych starań Brazylijczyków, którzy są obecnie w trakcie renegocjacji umów ze swoimi bliskowschodnimi kontrahentami. 

 

 

Dyskusje z Arabią Saudyjską i ZEA są dla Brazylii kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim Bliski Wschód jest największym odbiorcą brazylijskiego drobiu. Poza tym brazylijski przemysł drobiarski ma częściowo zablokowany eksport do Europy a także poniósł dotkliwe straty ze względu na strajk kierowców ciężarówek, który miał miejsce kilkanaście dni temu. Na domiar złego cła na import z Brazylii wprowadziły Chiny. Spory z krajami arabskimi dotyczą procedury ubojowej halal. Chodzi o to, że zdaniem państw arabskich ogłuszanie kurcząt prądem przed ubojem jest niezgodne z halal ponieważ część ptaków ginie w wyniku szoku. Halal wymaga, aby były żywe w momencie podcinania szyj. Brazylijczycy dowodzą, że ogłuszanie nie zabija kurcząt i jest konieczne, aby zwierzęta nie uciekały. Klienci z Arabii Saudyjskiej twierdzą ponadto, że stosowanie ogłuszania pogarsza jakość mięsa.

 

Źródło: KIPDiP

 

ogloszenia dla hodowcow drobiu

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Jak spowolnić wzrost brojlerów?

Szybki wzrost brojlerów kurzych chowanych w systemie intensy

Polska produkcja kurcząt rzeźnych znów bije europe

Nie zwalnia moda na zwiększanie produkcji mięsa kurcząt rzeź

Ubój drobiu: przeszkolony personel kluczowy dla do

W swoim najnowszym raporcie EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpi