Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 stycznia 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8475 EUR EUR - 4,2461 GBP GBP - 5,0381 DKK DKK - 0,5682
Archiwum
24.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 195,50 (- 0,38%), kukurydza MAR20 - 172,00 (- 0,29%), rzepak LUT20 - 406,25 (- 0,18%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.01.2020 12:16 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,38 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Kutnowskie Zakłady Drobiarskie "EXDROB" - czy to koniec działalności?

Hanna Krugiełka

W środowisku od kilku dni mówi się o upadłości dużych zakładów mięsnych „Exdrob SA” w Kutnie. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja spółki i ile prawdy jest w krążącej między drobiarzami plotce.

Już we wrześniu wiadomo było o w sprawie przejęcia przez Raftan Holding Limited z siedzibą na Cyprze kontroli nad Kutnowskimi Zakładami Drobiarskimi. Potencjalny nabywca Exdrobu to spółka należąca do Jurija Kosiuka, jednego z najbogatszych Ukraińców i właściciela MHP, największego producenta drobiu na Ukrainie. Jednak do dzisiaj przejęcie Exdrobu nie zostało sfinalizowane. Za to do sądów wpływają coraz to nowe wnioski o zapłatę zaległych należności.

 

Dyrekcja Zakładów Mięsnych „Exdrob” zaprzecza informacjom o upadłości spółki.

Dowiedzieliśmy się, że rozpoczęło się już jednak postępowanie sanacyjne. Charakteryzuje się ono największym rygoryzmem oraz największym zaangażowaniem organów władzy publicznej spośród wszystkich postępowań restrukturyzacyjnych. Jest ono podobne do dawnego postępowania upadłościowego z opcją układową – z tą jednak różnicą, że postępowanie sanacyjne nie powoduje ogłoszenia upadłości dłużnika, a przyjęcie układu następuje dopiero po wykonaniu czynności sanacyjnych. Jest jedynym z postępowań restrukturyzacyjnych, które obok uniknięcia upadłości dłużnika w drodze zawarcia układu z wierzycielami ma także doprowadzić do uzdrowienia sytuacji gospodarczej dłużnika przez przeprowadzenie działań sanacyjnych na podstawie planu restrukturyzacyjnego. Sprawę prowadzi łódzki sąd.

 

Co dalej z Zakładami „Exdrob”? Kiedy nastąpią zmiany? Nasza redakcja będzie monitorować sprawę i niezwłocznie publikować informacje w tej sprawie.

 

Hanna Krugiełka
Autor: Hanna Krugiełka
Hanna Krugiełka - absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu, kilkuletni pracownik jednostek państwowych związanych z rolnictwem. Entuzjastka rolnictwa ekologicznego, miłośniczka przyrody. Pasjonatka sztuki słowa i praktykująca ją w różnych dziedzinach..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Polska produkcja kurcząt rzeźnych znów bije europe

Nie zwalnia moda na zwiększanie produkcji mięsa kurcząt rzeź

Ubój drobiu: przeszkolony personel kluczowy dla do

W swoim najnowszym raporcie EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpi

Coś nieprawdopodobnego. Ludzie kradną zabite dziki

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie alarmuje, że w ostatni