Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 lutego 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7247 EUR EUR - 4.5175 GBP GBP - 5.1946 DKK DKK - 0.6075
Archiwum
26.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 0,31%), kukurydza MAR21 - 226,25 (- 1,31%), rzepak MAJ21 - 491,50 (+ 0,67%) [euro/tona] +++ +++ +++ 26.02.2021 14:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,95 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Sprzedaż jaj z chowu klatkowego będzie wycofana

Hanna Krugiełka
jaja sprzedaż

Litewska spółka Maxima Grupe, która posiada dwie sieci sklepów w Polsce i stara się o przejęcie sieci sklepów Stokrotka, zapowiada wycofanie ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego na na Litwie, Łotwie i w Estonii. Taką decyzję podjęła Maxima Grupe w odniesieniu do polskiego rynku.

"Jako aktywni i odpowiedzialni członkowie społeczności, w których działamy, dbamy o jakość, cenę i metody produkcji wszystkich dóbr, jakimi handlują sieci należące do Maxima Grupe” - powiedział szef spółki Robertas Čipkus.

Jak wyjaśnił, wycofywanie jaj z chowu klatkowego będzie następowało stopniowo, a jaja tego typu mają ostatecznie zniknąć ze sklepowych półek najpóźniej do 2025 roku.

Obecnie około połowa jaj dostępnych w sieciach należących do litewskiej spółki pochodzi z chowu klatkowego.

Stopniowe wycofywanie jaj z chowu klatkowego zapowiedziały już największe sieci sklepów, które działają na polskim rynku, takie jak Biedronka, Lidl czy Tesco.

Odwrót od chowu klatkowego jest motywowany głównie dbaniem o dobrostan zwierząt i kierowaniem się etycznymi zasadami działalności.

Maxima Grupe podpisała nową decyzjęinwestycyjną, właścicielem sieci Stokrotka. Litwini postanowili przejąć wszystkie akcje spółki i zainwestować w rozwój Stokrotki. Oferują 1,2 mld zł za całą firmę.

Realizacja tej umowy zależy od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który sprawdza, czy transakcja nie zaburzy konkurencji na rynku.

W zeszły czwartek UOKiK poinformował o skierowaniu postępowania w tej sprawie do drugiego etapu.

 

 

Źródło: Wirtualna Polska

 

 

 

 

Hanna Krugiełka
Autor: Hanna Krugiełka
Hanna Krugiełka - absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu, kilkuletni pracownik jednostek państwowych związanych z rolnictwem. Entuzjastka rolnictwa ekologicznego, miłośniczka przyrody. Pasjonatka sztuki słowa i praktykująca ją w różnych dziedzinach..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Ceny jaj skoczyły o około 18 – 20 procent. To nie

Popyt na jaja spożywcze zaczyna przewyższać ich podaż. Efekt

Lidl płaci zakładom mięsnym za wieprzowinę 1,47 EU

Lidl w Niemczech nie zmienił cen zakupu wieprzowiny od czasu

Lidl wycofuje się z pomocy dla niemieckich hodowcó

Po niespełna dwóch miesiącach dyskont Lidl zniósł