Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
21 stycznia 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,8284 EUR EUR - 4,2459 GBP GBP - 4,9919 DKK DKK - 0,5682
Archiwum
20.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 195,75 (+ 0,90%), kukurydza MAR20 - 172,50 (- 0,29%), rzepak LUT20 - 411,50 (+ 0,98%) [euro/tona] +++ +++ +++ 20.01.2020 12:31 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,40 zł/kg, średnia: 5,01 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++

Bydło

14.01.2019 Ceny skupu bydła rzeźnego: kosmetyka w cennikach

Paweł Hetnał

Na rynku bydła rzeźnego zapanował spokój. Od ostatniego notowania w naszych cennikach mieliśmy do czynienia wyłącznie ze zmianami kosmetycznymi. Podobnie sytuacja wyglądała w grudniu ub.r. Proponowane przez zakłady stawki nadal pozostawiają wiele do życzenia. Przed rokiem za byka w wadze bitej ciepłej można było otrzymać o 1 zł za kilogram więcej niż obecnie. 

Czytaj więcej...

McKeen-Beef odpiera zarzuty Fundacji Viva! Sposób zaprezentowania materiału filmowego ma na celu wzbudzenie skrajnych emocji

Redakcja

Wielkopolski zakład McKeen-Beef odpiera zarzuty Fundacji Viva!, która niedawno zaprezentowała nagrania z tej ubojni. Mają one wskazywać na nielegalne praktyki. Zakład udowadnia, że większość stosowanych praktyk przy rozładunku była zgodnych z obowiązującym prawem. Zakład przechodzi regularne kontrole, które dotychczas nie wykazały nieprawidłowości w odnośnym zakresie.

Czytaj więcej...

Fundacja Viva wzięła na celownik jedną z wielkopolskich rzeźni bydła. Kolejny cios wymierzony w polską wołowinę?

Redakcja

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! przez cztery miesiące obserwowała pracę jednego z zakładów ubojowych funkcjonujących na terenie Wielkopolski. Zdaniem aktywistów podczas rozładunku bydła wielokrotne odnotowano rażenie prądem czy wykręcanie i łamanie ogonów. Organizacja zgłosiła zawiadomienie do prokuratury, a wg nieoficjalnych doniesień, docierających do naszej redakcji, już jutro jedna z „popularnych” w środowisku rolniczym stacji telewizyjnych ma wyemitować reportaż na ten temat.

Czytaj więcej...

Firma Zbyszko nie zapłaciła za żywiec wołowy. Kilkuset rolników czeka na swoje pieniądze

Paweł Hetnał

Zakład Mięsny Zbyszko z Bedonia pod Łodzią (gmina Andrespol) jak dotąd miał dobrą opinię wśród hodowców bydła. Polska firma, oferująca przyzwoite stawki i przede wszystkim regulująca swoje zobowiązania w terminie. Dobra opinia rolników jest jużtylko wspomnieniem. Do naszej redakcji zgłosił się hodowca, który od czerwca czeka na wypłatę 15 tys. zł. Wg lokalnych mediów, aż 600 rolników ma podobny problem, a zakład zalega im łącznie 80 mln zł. 

Czytaj więcej...