Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
12 sierpnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7558 EUR EUR - 4,4123 GBP GBP - 4,9028 DKK DKK - 0,5925
Archiwum
12.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 177,50 (- 0,14%), kukurydza LIS20 - 163,75 (+ 0,15%), rzepak LIS20 - 376,50 (+ 0,80%) [euro/tona] +++ +++ +++ 12.08.2020 14:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 5,40 zł/kg, średnia: 4,60 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++

Fundacja Viva wzięła na celownik jedną z wielkopolskich rzeźni bydła. Kolejny cios wymierzony w polską wołowinę?

Redakcja

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! przez cztery miesiące obserwowała pracę jednego z zakładów ubojowych funkcjonujących na terenie Wielkopolski. Zdaniem aktywistów podczas rozładunku bydła wielokrotne odnotowano rażenie prądem czy wykręcanie i łamanie ogonów. Organizacja zgłosiła zawiadomienie do prokuratury, a wg nieoficjalnych doniesień, docierających do naszej redakcji, już jutro jedna z „popularnych” w środowisku rolniczym stacji telewizyjnych ma wyemitować reportaż na ten temat.

 

- Kolejne śledztwo, które ponownie demaskuje prawdę kryjącą się za murami rzeźni. Ten wstrząsający materiał jest wynikiem czteromiesięcznego śledztwa przeprowadzonego w ubojni (...) w województwie wielkopolskim. Aktywiści śledczy Fundacji Viva! zarejestrowali wielokrotnie powtarzające się sytuacje m. in. takie jak: rażenie krów poganiaczami elektrycznymi po głowach oraz wrażliwych miejscach ciała, wykręcanie i łamanie ogonów, kopanie i bicie zwierząt, ciągnięcie za rogi, używanie niedozwolonych przedmiotów (rury, pałki), męczenie, bicie oraz rażenie prądem leżących krów, które nie mają siły wstać. Złożyliśmy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury – informuje Fundacja. Śledztwo aktywistów trwało 4 miesiące.

 

Z doniesień naszego informatora wynika, że najprawdopodobniej jutro jedna z ogólnodostępnych stacji telewizyjnych opublikuje reportaż na ten temat. 

 

Poniżej materiał opublikowany przez Vivę. W ocenie wielu obserwatorów, na załączonym filmie ukazane są standardowe praktyki sprowadzania bydła z samochodu. Jak zauważają niektórzy rolnicy, nie sposób zmusić kilkusetkilogramowe zwierzę do zejścia z samochodu, używając jedynie głaskania i poklepywania. 

 

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Przy belach słomy, w szczerym polu uczepił psy na

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mężczyźnie z

23.06.2020 Ceny skupu bydła rzeźnego: bardzo dobrz

Sytuacja na rynku bydła nie jest dobra. Próżno szukać cen sp

Gospodarz oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami

Szczycieńscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące znęc