Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 stycznia 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3,8308 EUR EUR - 4,2463 GBP GBP - 5,0312 DKK DKK - 0,5682
Archiwum
23.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 196,25 (+ 0,26%), kukurydza MAR20 - 172,50 (0,00%), rzepak LUT20 - 407,00 (- 0,67%) [euro/tona] +++ +++ +++ 22.01.2020 12:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,90 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,30 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Fundacja Viva wzięła na celownik jedną z wielkopolskich rzeźni bydła. Kolejny cios wymierzony w polską wołowinę?

Redakcja

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! przez cztery miesiące obserwowała pracę jednego z zakładów ubojowych funkcjonujących na terenie Wielkopolski. Zdaniem aktywistów podczas rozładunku bydła wielokrotne odnotowano rażenie prądem czy wykręcanie i łamanie ogonów. Organizacja zgłosiła zawiadomienie do prokuratury, a wg nieoficjalnych doniesień, docierających do naszej redakcji, już jutro jedna z „popularnych” w środowisku rolniczym stacji telewizyjnych ma wyemitować reportaż na ten temat.

 

- Kolejne śledztwo, które ponownie demaskuje prawdę kryjącą się za murami rzeźni. Ten wstrząsający materiał jest wynikiem czteromiesięcznego śledztwa przeprowadzonego w ubojni (...) w województwie wielkopolskim. Aktywiści śledczy Fundacji Viva! zarejestrowali wielokrotnie powtarzające się sytuacje m. in. takie jak: rażenie krów poganiaczami elektrycznymi po głowach oraz wrażliwych miejscach ciała, wykręcanie i łamanie ogonów, kopanie i bicie zwierząt, ciągnięcie za rogi, używanie niedozwolonych przedmiotów (rury, pałki), męczenie, bicie oraz rażenie prądem leżących krów, które nie mają siły wstać. Złożyliśmy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury – informuje Fundacja. Śledztwo aktywistów trwało 4 miesiące.

 

Z doniesień naszego informatora wynika, że najprawdopodobniej jutro jedna z ogólnodostępnych stacji telewizyjnych opublikuje reportaż na ten temat. 

 

Poniżej materiał opublikowany przez Vivę. W ocenie wielu obserwatorów, na załączonym filmie ukazane są standardowe praktyki sprowadzania bydła z samochodu. Jak zauważają niektórzy rolnicy, nie sposób zmusić kilkusetkilogramowe zwierzę do zejścia z samochodu, używając jedynie głaskania i poklepywania. 

 

 

 

Może zainteresuje Cię również:

TVN i Fundacja Viva ponownie uderzają w przemysł m

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! przez c

Sława Sylwii Spurek dotarła do Izraela. Będzie poz

- Jo Frederiks daje do myślenia, otwiera oczy na to, jak tra

Bulwersujący wpis Białych Kłamstw. Porównano krowy

Spore oburzenie wywołała dzisiejsza aktywność w mediach społ