Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9591 EUR EUR - 4,4465 GBP GBP - 4,9043 DKK DKK - 0,5966
Archiwum
06.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 182,50 (- 0,14%), kukurydza SIE20 - 169,50 (+ 0,74%), rzepak SIE20 - 379,25 (- 0,66%) [euro/tona] +++ +++ +++ 06.07.2020 12:55 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,53 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++

Bunt irlandzkich rolników. Mają dość wykorzystywania przez sieci handlowe

Redakcja

Irlandzcy rolnicy przez 12 godzin blokowali sieć Aldi. Domagają się wyższych cen za wołowinę. Dlatego zablokowali centrum dystrybucji sieci. Twierdzą, że jest to pierwszy z wielu takich protestów. 

 

Rolnicy, którzy są członkami Irish Farmers Association, w dzisiaj o siódmej rano podjechali traktorem i przyczepą przed wejście do zakładu w Naas. Centrum dystrybucyjne jest jednym z dwóch w Republice i obsługuje punkty sprzedaży Aldi w połowie kraju, w tym w Dublinie. Jak poinformowała niemiecka sieć, jej sklepy pozostały otwarte.

 

W oświadczeniu stowarzyszenie stwierdziło, że domaga się „znacznego i natychmiastowego wzrostu cen wołowiny. Prezydent IFA Joe Healy powiedział, że rolnicy mają dość niskich cen skupu swoich zwierząt. - Łańcuch dostaw zapewnia ogromne zyski fabrykom i sprzedawcom detalicznym kosztem rolników. Możemy znieść wiele, ale rolnicy potrzebują teraz podwyżki cen – napisał Healy w oświadczeniu dostarczonym przez IFA.

 

Przemawiając podczas protestu w Naas, Healy zapowiedział, że jest to pierwsza z wielu zaplanowanych manifestacji. - Niektórzy z członków naszej organizacji widzą, że sąsiedni hodowcy wołowiny w Irlandii Północnej zbliżają się do stawek wyższych o 50 centów za kilogram - powiedział w radiu RTÉ.

 

Dodajmy, że w ubiegłym tygodniu rolnicy niezrzeszeni w IFA, zablokowali centrum Dublina w ramach trwającego protestu przeciwko brakowi postępów w zakresie wymaganych reform w sektorze i poprawie cen wołowiny dla rolników.

 

Zdjęcie: IFA (Twitter) 

Może zainteresuje Cię również:

Przyjechali na manifestację 220 ciągnikami. Nie ch

Dolna Saksonia wciąż nie legitymuje się wystarczającą powier

Niemieckie sieci handlowe obniżyły ceny wieprzowin

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, sieć handlowa Aldi o

Eksport irlandzkiej wołowiny do Chin wstrzymany

Eksport irlandzkiej wołowiny do Chin został tymczasowo zawie