Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
02 grudnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7038 EUR EUR - 4.4642 GBP GBP - 4.9426 DKK DKK - 0.5996
Archiwum
02.12.2020 13:25 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,40 - 4,30 zł/kg, średnia: 3,73 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni) +++ +++ +++ 01.12.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,50 (- 0,36%), kukurydza STY21 - 189,75 (- 1,94%), rzepak LUT21 - 404,25 (- 1,10%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++ +++

Bunt irlandzkich rolników. Mają dość wykorzystywania przez sieci handlowe

Redakcja

Irlandzcy rolnicy przez 12 godzin blokowali sieć Aldi. Domagają się wyższych cen za wołowinę. Dlatego zablokowali centrum dystrybucji sieci. Twierdzą, że jest to pierwszy z wielu takich protestów. 

 

Rolnicy, którzy są członkami Irish Farmers Association, w dzisiaj o siódmej rano podjechali traktorem i przyczepą przed wejście do zakładu w Naas. Centrum dystrybucyjne jest jednym z dwóch w Republice i obsługuje punkty sprzedaży Aldi w połowie kraju, w tym w Dublinie. Jak poinformowała niemiecka sieć, jej sklepy pozostały otwarte.

 

W oświadczeniu stowarzyszenie stwierdziło, że domaga się „znacznego i natychmiastowego wzrostu cen wołowiny. Prezydent IFA Joe Healy powiedział, że rolnicy mają dość niskich cen skupu swoich zwierząt. - Łańcuch dostaw zapewnia ogromne zyski fabrykom i sprzedawcom detalicznym kosztem rolników. Możemy znieść wiele, ale rolnicy potrzebują teraz podwyżki cen – napisał Healy w oświadczeniu dostarczonym przez IFA.

 

Przemawiając podczas protestu w Naas, Healy zapowiedział, że jest to pierwsza z wielu zaplanowanych manifestacji. - Niektórzy z członków naszej organizacji widzą, że sąsiedni hodowcy wołowiny w Irlandii Północnej zbliżają się do stawek wyższych o 50 centów za kilogram - powiedział w radiu RTÉ.

 

Dodajmy, że w ubiegłym tygodniu rolnicy niezrzeszeni w IFA, zablokowali centrum Dublina w ramach trwającego protestu przeciwko brakowi postępów w zakresie wymaganych reform w sektorze i poprawie cen wołowiny dla rolników.

 

Zdjęcie: IFA (Twitter) 

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy znów protestują na drogach. Komornicy zacz

Dzisiaj na drodze krajowej nr 16 protestowali rolnicy, główn

Polityka niskich cen Lidla. Protest niemieckich ro

Minionej nocy pod sklepami sieci handlowej Lidl w Dolnej Sak

Rolnicy kontynuują akcję „zdrajca polskiej wsi”. T

- Dziś w nocy anonimowi "bohaterowie" wywiesili na naszym pł