Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 stycznia 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8475 EUR EUR - 4,2461 GBP GBP - 5,0381 DKK DKK - 0,5682
Archiwum
24.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 195,50 (- 0,38%), kukurydza MAR20 - 172,00 (- 0,29%), rzepak LUT20 - 406,25 (- 0,18%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.01.2020 12:16 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,38 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

W Dolnej Saksonii ubój „leżaków” trwa w najlepsze?

Redakcja

Minister rolnictwa Dolnej Saksonii Barbara Otte-Kinast ostrzegła przed transportem i ubojem chorego bydła i świń. - Krążą pogłoski, że wciąż chore zwierzęta, tzw. leżaki są ubijane w rzeźniach w Dolnej Saksonii i innych prowincjach - poinformowała minister w parlamencie stanowym.

 

- To nie jest trywialne przestępstwo. Każdy, kto to robi, stawia na szali swoje życie zawodowe i poniesie konsekwencje kryminalne – przestrzega Otte-Kinast i dodaje, że wszyscy uczestnicy handlu zwierzętami muszą ponownie zwiększyć wysiłki na rzecz poprawy ich dobrostanu.

 

Samorząd Dolnej Saksonii głosował w minioną w środę nad projektem rezolucji, który obejmował cały pakiet środków zapobiegających mechanizmowi ubijania tzw. leżaków. Obejmują one m.in. szkolenia personelu, testowanie sprzętu w rzeźni i zwiększone kontrole. Ma on również na celu zwiększenie kar za naruszenia dobrostanu zwierząt lub zapewnienie wsparcia finansowego mniejszym rzeźniom w celu uzyskania bardziej przyjaznych dla zwierząt warunków uboju.Wiceprzewodniczący grupy parlamentarnej CDU, Helmut Dammann-Tamke, wyjaśnił w debacie, że „naruszenia dobrostanu zwierząt w rzeźniach są niedopuszczalne”. Każda osoba musi pomóc zminimalizować ryzyko naruszenia i przestępczości w tej dziedzinie. - Potrzebujemy zmiany w naszym społeczeństwie, która nada dobrostanowi zwierząt inną wartość - stwierdził polityk CDU.

 

Przypomnijmy, iż na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy było głośno o ubijaniu w Dolnej Saksonii leżącego. Przypadki tego procederu w Bad Iburg czy Düdenbüttel były ujawniane przez organizacje prozwierzęce. Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższych publikacjach:

 

Niemcy też mieli aferę „leżakową”. Czy w Polsce ktoś o niej słyszał? - kliknij.

 

Niemcy kontynuują nielegalny proceder uboju chorego bydła. Kolejna afera w Dolnej Saksonii – kliknij.

Może zainteresuje Cię również:

Badanie urzędowego lekarza weterynarii musi poprze

Ze względu na wprowadzane zmiany w rozporządzeniem Komisji E

Ferma śmierci w Dolnej Saksonii. Niemiec zakopywał

W gospodarstwie mleczarskim w Lutter am Barenberge (okręg Go

Pierwsze oskarżenia za nielegalny ubój zwierząt w

Cztery osoby usłyszały zarzuty znęcania się nad zwierzętami