Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
16 sierpnia 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9281 EUR EUR - 4,3543 GBP GBP - 4,7713 DKK DKK - 0,5837
Archiwum
16.08.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 168,00 (0,00%), kukurydza LIS19 - 168,00 (- 0,59%), rzepak LIS19 - 380,00 (+ 0,26%) [euro/tona] +++ +++ +++ 16.08.2019 12:54 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60- 6,10 zł/kg, średnia: 5,84 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Polska wołowina najlepiej smakuje z czeskim piwem

Redakcja

Czeski minister rolnictwa Miroslav Toman w liście do Komisji Europejskiej napisał, że wszystkie kraje Unii Europejskiej powinny wprowadzić takie same kontrole polskiej wołowiny, jakie obowiązują w Czechach. Tymczasem dzisiaj w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który raczy się... czeskim piwem, zapewniając, że to najlepiej komponuje się z polską wołowiną. 

 

We wspomnianym liście Toman zapowiedział, że zamierza zignorować wytyczne Komisji, które mówią o tym, by Czechy zaniechały restrykcyjnych kontroli dostaw wołowiny z Polski na obecność salmonelli. W opinii Tomana czeskie metody powinny zastosować wobec transportów z Polski wszystkie kraje UE. -

 

Przypomnijmy, iż Komisja wezwała w minionym tygodniu Czechów do rezygnacji z nadzwyczajnych kontroli. Wg KE zastosowane środki są nieproporcjonalne do incydentu, jakim jest stwierdzenie obecności bakterii salmonelli w jednej przesyłce wołowiny z Polski. Komisja zapowiedziała, że temat będzie omawiany przez kraje członkowskie na posiedzeniu Stałego Komitetu ds. Żywności, który w głosowaniu może zdecydować o zniesieniu czeskich kontroli. Jeśli nasi południowi sąsiedzi nie zastosują się do unijnych wytycznych, grożą im sankcje.

 

Dzisiaj Toman ma rozmawiać w Brukseli o kontrolach z komisarzem Unii ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywnościowego Vytenisem Andrukaitisem. Tymczasem polski minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, prezentuje w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym raczy się czeskim piwem w popularnej czeskiej restauracji. - Bardzo dobre, czeskie piwo. Najlepiej smakuje z polską wołowiną – napisał szef polskiego resortu rolnictwa, kierując te słowa do swojego odpowiednika z Czech.

Może zainteresuje Cię również:

Bunt tureckich hodowców bydła. Import kwitnie, a i

Hodowcy bydła w Turcji wzywają władze do powstrzymania impor

Donald Trump triumfuje. Amerykańska wołowina wjedz

Unia Europejska i Stany Zjednoczone formalnie podpisały wyżs

Nędzna cena skupu żywca wołowego. Jakie rozwiązani

Polska wołowina to wysokie standardy i wysoka jakość - podkr