Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 października 2019, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,8952 EUR EUR - 4,2949 GBP GBP - 4,9282 DKK DKK - 0,5750
Archiwum
15.10.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 178,25 (- 1,11%), kukurydza LIS19 - 164,00 (- 0,46%), rzepak LIS19 - 383,75 (+ 0,33%) [euro/tona] +++ +++ +++ 14.10.2019 12:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,56 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++

Polska wołowina najlepiej smakuje z czeskim piwem

Redakcja

Czeski minister rolnictwa Miroslav Toman w liście do Komisji Europejskiej napisał, że wszystkie kraje Unii Europejskiej powinny wprowadzić takie same kontrole polskiej wołowiny, jakie obowiązują w Czechach. Tymczasem dzisiaj w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który raczy się... czeskim piwem, zapewniając, że to najlepiej komponuje się z polską wołowiną. 

 

We wspomnianym liście Toman zapowiedział, że zamierza zignorować wytyczne Komisji, które mówią o tym, by Czechy zaniechały restrykcyjnych kontroli dostaw wołowiny z Polski na obecność salmonelli. W opinii Tomana czeskie metody powinny zastosować wobec transportów z Polski wszystkie kraje UE. -

 

Przypomnijmy, iż Komisja wezwała w minionym tygodniu Czechów do rezygnacji z nadzwyczajnych kontroli. Wg KE zastosowane środki są nieproporcjonalne do incydentu, jakim jest stwierdzenie obecności bakterii salmonelli w jednej przesyłce wołowiny z Polski. Komisja zapowiedziała, że temat będzie omawiany przez kraje członkowskie na posiedzeniu Stałego Komitetu ds. Żywności, który w głosowaniu może zdecydować o zniesieniu czeskich kontroli. Jeśli nasi południowi sąsiedzi nie zastosują się do unijnych wytycznych, grożą im sankcje.

 

Dzisiaj Toman ma rozmawiać w Brukseli o kontrolach z komisarzem Unii ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywnościowego Vytenisem Andrukaitisem. Tymczasem polski minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, prezentuje w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym raczy się czeskim piwem w popularnej czeskiej restauracji. - Bardzo dobre, czeskie piwo. Najlepiej smakuje z polską wołowiną – napisał szef polskiego resortu rolnictwa, kierując te słowa do swojego odpowiednika z Czech.

Może zainteresuje Cię również:

Zmowa cenowa i kłopoty Pini Beef. Hodowcy bydła z

Niskie ceny skupu bydła i kłopoty największego w regionie za

McDonald testuje wegańską wołowinę. Wprowadza ją d

Akcje firmy Beyond Meat produkującej roślinne alternatywy dl

Dlaczego ceny bydła mięsnego są tak katastrofalnie

Jest kilka czynników, które wpływają na załamanie opłacalnoś