Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 lutego 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7247 EUR EUR - 4.5175 GBP GBP - 5.1946 DKK DKK - 0.6075
Archiwum
26.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 0,31%), kukurydza MAR21 - 226,25 (- 1,31%), rzepak MAJ21 - 491,50 (+ 0,67%) [euro/tona] +++ +++ +++ 26.02.2021 14:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,95 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Polska wołowina najlepiej smakuje z czeskim piwem

Redakcja

Czeski minister rolnictwa Miroslav Toman w liście do Komisji Europejskiej napisał, że wszystkie kraje Unii Europejskiej powinny wprowadzić takie same kontrole polskiej wołowiny, jakie obowiązują w Czechach. Tymczasem dzisiaj w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który raczy się... czeskim piwem, zapewniając, że to najlepiej komponuje się z polską wołowiną. 

 

We wspomnianym liście Toman zapowiedział, że zamierza zignorować wytyczne Komisji, które mówią o tym, by Czechy zaniechały restrykcyjnych kontroli dostaw wołowiny z Polski na obecność salmonelli. W opinii Tomana czeskie metody powinny zastosować wobec transportów z Polski wszystkie kraje UE. -

 

Przypomnijmy, iż Komisja wezwała w minionym tygodniu Czechów do rezygnacji z nadzwyczajnych kontroli. Wg KE zastosowane środki są nieproporcjonalne do incydentu, jakim jest stwierdzenie obecności bakterii salmonelli w jednej przesyłce wołowiny z Polski. Komisja zapowiedziała, że temat będzie omawiany przez kraje członkowskie na posiedzeniu Stałego Komitetu ds. Żywności, który w głosowaniu może zdecydować o zniesieniu czeskich kontroli. Jeśli nasi południowi sąsiedzi nie zastosują się do unijnych wytycznych, grożą im sankcje.

 

Dzisiaj Toman ma rozmawiać w Brukseli o kontrolach z komisarzem Unii ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywnościowego Vytenisem Andrukaitisem. Tymczasem polski minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, prezentuje w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym raczy się czeskim piwem w popularnej czeskiej restauracji. - Bardzo dobre, czeskie piwo. Najlepiej smakuje z polską wołowiną – napisał szef polskiego resortu rolnictwa, kierując te słowa do swojego odpowiednika z Czech.

Może zainteresuje Cię również:

Czy polska wołowina podbije rynek chiński?

Według prezesa Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydł

Polska wołowina ma ogromny potencjał. Do sukcesu p

- Polak zjada 4 kg wołowiny rocznie -  trzy razy mniej

Co minister Puda zaproponował sektorowi wołowiny?

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda przedstawił d