Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 czerwca 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9217 EUR EUR - 4,4443 GBP GBP - 4,9563 DKK DKK - 0,5961
Archiwum
05.06.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 186,75 (- 0,40%), kukurydza CZE20 - 167,00 (- 1,76%), rzepak SIE20 - 375,00 (+ 0,54%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.06.2020 13:49 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,54 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Najnowsze informacje dotyczące uboju rytualnego

Cezary Wójcicki
zakaz uboju rytualnego
Źródło: pixabay.com

Jak poinformował PZHiPBM, dziś Sejmowa Komisja Ustawodawcza zaopiniuje poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw wraz z autopoprawką, która wprowadza zakaz uboju rytualnego.

 

Z wpisu Związku na facebooku dowiadujemy się, że w posiedzeniu nie mógł wziąć udziału Prezes PZHiPBM Jacek Zarzecki. Taką decyzję podjęła komisja. Pan Zarzecki planował przedstawić wątpliwości prawne, co do sposobu procedowania tej ustawy oraz zgodności projektu ustawy z Konstytucją RP.

 

Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego poinformowało, że obydwa projekty ustaw, dotyczące zmiany ustawy o ochronie zwierząt przez Sejmową Komisję Ustawodawczą zostały dopuszczone do dalszego procedowania.

 

Źródło: PZHiPBM, PZPBM

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Spada opłacalność produkcji tuczników. Tucz na zak

Z najnowszej kalkulacji opracowanej przez Stowarzyszenie Pol

Czy ubój zwierząt jest humanitarny ?

W dzisiejszych czasach wiele kontrowersji budzi hodowla zwie

Fatalna sytuacja na rynku bydła mięsnego. To dobry

Na rynku bydła mięsnego kontynuowany jest spadek cen skupu ż