Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 października 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8503 EUR EUR - 4,2844 GBP GBP - 4,9671 DKK DKK - 0,5735
Archiwum
18.10.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 181,25 (+ 0,14%), kukurydza LIS19 - 165,75 (+ 0,45%), rzepak LIS19 - 377,75 (- 0,66%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.10.2019 12:21 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,50 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

Najnowsze informacje dotyczące uboju rytualnego

Cezary Wójcicki
zakaz uboju rytualnego
Źródło: pixabay.com

Jak poinformował PZHiPBM, dziś Sejmowa Komisja Ustawodawcza zaopiniuje poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw wraz z autopoprawką, która wprowadza zakaz uboju rytualnego.

 

Z wpisu Związku na facebooku dowiadujemy się, że w posiedzeniu nie mógł wziąć udziału Prezes PZHiPBM Jacek Zarzecki. Taką decyzję podjęła komisja. Pan Zarzecki planował przedstawić wątpliwości prawne, co do sposobu procedowania tej ustawy oraz zgodności projektu ustawy z Konstytucją RP.

 

Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego poinformowało, że obydwa projekty ustaw, dotyczące zmiany ustawy o ochronie zwierząt przez Sejmową Komisję Ustawodawczą zostały dopuszczone do dalszego procedowania.

 

Źródło: PZHiPBM, PZPBM

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Jak zimno wpływa na krowy? Metaboliczna i produkcy

Jak niskie temperatury wpływają na fizjologię, metabolizm i

Krowy wyrażają ból mimiką pyska

Jedną z najważniejszych części zapewnienia zwierzętom dobros

Zmowa cenowa i kłopoty Pini Beef. Hodowcy bydła z

Niskie ceny skupu bydła i kłopoty największego w regionie za