Dodaj ogłoszenie
CenyRolnicze
NOTOWANIA
21 lutego 2018, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,3697 EUR EUR - 4,1562 GBP GBP - 4,7072 DKK DKK - 0,5581
Archiwum
21.02.2018 MATIF: pszenica kons. MAR18 - 161,25 (+ 0,47%), kukurydza MAR18 - 152,00 (- 0,33%), rzepak MAJ18 - 354,50 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.02.2018 12.30 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 5,70 zł/kg, średnia: 5,41 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Jaja

Nowy pomysł na marketing w sprzedaży jaj

Redakcja

W Azji pojawiły się pomysły na marketingowe wykorzystanie strachu konsumentów przed salmonellą oraz grypą ptaków, a także na zaadoptowanie w sektorze jaj trendów od dawna obecnych na rynku mięsa drobiowego związanych z modą na żywność convenience.

Czytaj więcej...

Przemysł samochodowy inwestuje w produkcję… jaj

Redakcja

Japoński producent samochodów, grupa Suzuki, objęła mniejszościowy, 40 procentowy pakiet w spółce zajmującej się produkcją jaj w Indiach. Większościowym udziałowcem w tym przedsięwzięciu jest ISE Foods. Nowa spółka dopiero powstaje, a docelowo ma utrzymywać około 1 mln 200 tys. kur nieśnych.

Czytaj więcej...

KE przychylna producentom jaj ekologicznych

Redakcja

Producenci jaj ekologicznych oznakowanych cyfrą „O” mogą nadal korzystać ze specjalnych warunków chowu w zakresie  możliwości stosowania w  żywieniu kur niosek – maksymalnie 5% nieekologicznych pasz białkowych oraz wprowadzania do gospodarstwa kurek nieśnych,  które pochodną z odchowalni nieekologicznej i nie mają więcej  niż 18 tygodni.

Czytaj więcej...

Ceny jaj są nadal bardzo wysokie

Redakcja

Aktualnie ceny jaj konsumpcyjnych i przemysłowych utrzymują się na wysokim poziomie, czemu sprzyja zarówno popyt krajowy, jak i silny popyt zagraniczny. W czwartym tygodniu listopada br. (20-26.11) indeks cen jaj Banku BGŻ BNP Paribas ukształtował się na poziomie 54,9 zł/100 szt. i w relacji rocznej był aż o 45% wyższy.

Czytaj więcej...

Z ostatniej chwili: Nowe prawo może unicestwić polską produkcję jaj

Redakcja

Polskich producentów jaj czeka katastrofa, a konsumenci powinni się  spodziewać podwyżek cen i braków jaj w sklepach. Wszystko to będzie następstwem wydania przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozporządzenia wprowadzającego nowy, krajowy program zwalczania salmonelli w stadach kur niosek – twierdzi Piotr Lisiecki, prezes zarządu Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

Czytaj więcej...

Komisja Europejska zwiększyła bezpieczeństwo podaży jaj z wolnego wybiegu

Redakcja

Komisja Europejska przedłużyła o miesiąc czas, w którym w przypadku grypy ptaków - lub w przypadku innych nadzwyczajnych sytuacji - jaja od kur korzystających z wolnego wybiegu zachowają swój „wolnowybiegowy” status mimo, że będą przebywały w zamknięciu.  Zgodnie z opublikowanym dzisiaj rozporządzeniem Komisji jaja będą mogły być etykietowane jako pochodzące z chowu na wolnym wybiegu nawet w przypadku trzymania kur w zamknięciu przez 16 tygodni.

Czytaj więcej...

Stało się, jaja droższe niż mięso drobiowe!

Redakcja

Zgodnie z prognozami Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz sprzed kilku dni mięso drobiowe jest w Unii Europejskiej tańsze od jaj. Obecnie – według oficjalnych unijnych notowań hurtowych – 100 kilogramów tuszek kurcząt rzeźnych kosztuje 182, 43 euro, a 100 kilogramów jaj 185,91 euro. Oznacza to, że jaja są o prawie 2 procent droższe od mięsa.

Czytaj więcej...

Ceny jaj zrównały się z cenami mięsa drobiowego

Redakcja

W Unii Europejskiej 100 kg jaj kosztuje obecnie 177,40 euro czyli niemal tyle samo, co 100 kg mięsa drobiowego, którego ostatnie, oficjalne notowania, wynosiły 181,61 euro. Różnica między mięsem i jajami zmniejszyła się tym samym do tylko około 2 procent.

Czytaj więcej...

W sierpniu polski eksport jaj nadrobił to, co stracił wcześniej

Redakcja

Krajowi eksporterzy jaj spożywczych w ciągu jednego miesiąca „nadrobili” gorsze dotychczasowe wyniki  roku 2017. - Spodziewaliśmy się, że afera fipronilowa będzie wywierała presję na wzrost importu jaj z Polski, jednak po analizie danych za sierpień 2017 skala tego zjawiska okazała się powyżej naszych oczekiwań – mówi Katarzyna Gawrońska, Główny Specjalista Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

Czytaj więcej...

Wzrost cen na rynku jaj

Redakcja

W pierwszej połowie października br. ceny jaj konsumpcyjnych były na najwyższym poziomie w tym roku. Indeks cen jaj Banku BGŻ BNP Paribas w drugim tygodniu października br. (9 - 15.10.2017) ukształtował się na poziomie 40,5 zł/100 szt. i był aż o 23% wyższy niż przed rokiem.

Czytaj więcej...

W Polsce brakuje jaj!

Redakcja

W dużych sieciach handlowych zaczyna brakować jaj. Powodem są wyższe ceny, które polscy producenci otrzymują od podmiotów zagranicznych, co skutkuje wstrzymywaniem dostaw do polskich sklepów.

Czytaj więcej...

Chaos na rynku jaj. Powstanie ogólnopolski system informacji cenowej

Redakcja

Podmioty produkujące jaja oraz handlujące jajami rozpoczęły prace nad systemem niezależnej,  rynkowej informacji cenowej. Do współpracy mają zostać zaproszeni także najwięksi hurtowi odbiorcy jaj, np.:  sieci handlowe. System ma zacząć działać wiosną przyszłego roku. Model powstaje w Krajowej Izbie Producentów Drobiu i Pasz, która zrzesza około 65 – 70 procent rynku jaj w Polsce.

Czytaj więcej...