Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 stycznia 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8475 EUR EUR - 4,2461 GBP GBP - 5,0381 DKK DKK - 0,5682
Archiwum
24.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 195,50 (- 0,38%), kukurydza MAR20 - 172,00 (- 0,29%), rzepak LUT20 - 406,25 (- 0,18%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.01.2020 12:16 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,38 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Bułgaria i Kazachstan z zakazami wywozu drobiu

Redakcja

Zjednoczone Emiraty Arabskie zakazały przywozu drobiu z Bułgarii, a władze Kirgiskie wstrzymały import mięsa drobiowego i jaj z Kazachstanu.

 

Produkty drobiowe z Bułgarii są po raz drugi w tym roku zakazane przez władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w związku z ogniskiem ptasiej grypy odnotowanym w gospodarstwie w pobliżu miasta Płowdiw. Pod koniec ubiegłego tygodnia bułgarski weterynaryjny organ nadzoru ogłosił wybuch epidemii i poinformował, że wszystkie ptaki zostaną poddane ubojowi. Oficjalne ogłoszenie wywołało szybką reakcję Ministerstwa Zmian Klimatu i Środowiska ZEA w związku z natychmiastowym zakazem importu wszelkiego rodzaju żywych ptaków domowych i dzikich, ptaków ozdobnych, kurcząt, jaj wylęgowych i produktów nieprzetwarzanych termicznie z Bułgarii. Dodatkowo zakazano przywozu jaj stołowych z miasta Plovdiv. Pierwszy zakaz bułgarskiego drobiu został wprowadzony w marcu tego roku i został zniesiony miesiąc temu.

 

Natomiast Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Republiki Kirgiskiej stwierdziła w oficjalnym oświadczeniu, że istnieje podejrzenie wybuchu wysoce zjadliwej grypy ptaków na południu Republiki Kazachstanu, w regionie Ałmaty, o czym informują lokalne media. Co więcej, podejrzewa on możliwy wybuch choroby Newcastle w regionie Yeletsky, Aiyrtau w północnym Kazachstanie. W związku z tym władze kirgiskie postanowiły wprowadzić tymczasowe ograniczenia przywozu mięsa drobiowego i jaj z tych regionów, aby zapobiec przedostawaniu się chorób do Kirgistanu. Ponadto, zgodnie z dokumentem wydanym przez kirgiskie służby sanitarne, zakaz został nałożony również na przywóz żywego drobiu, dzikiego ptactwa, proszku jajecznego, melaniny, albuminy i innych produktów żywnościowych z kurczaka z regionów Almaty i północnego Kazachstanu.

 

plukon

Może zainteresuje Cię również:

Trzy nowe przypadki ptasiej grypy w Wielkopolsce.

Wczoraj na terenie Wielkopolski potwierdzono trzy kolejne pr

Import drobiu z Ukrainy do UE został wstrzymany

Komisja Europejska wstrzymała import mięsa drobiowego, produ

Ptasia grypa przenoszona przez nieokreślony czynni

Zarząd Lubelskiej Izby Rolniczej zwrócił się z apelem o szcz