Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 sierpnia 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9371 EUR EUR - 4,3572 GBP GBP - 4,8050 DKK DKK - 0,5844
Archiwum
23.08.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 165,50 (- 0,15%), kukurydza LIS19 - 164,50 (- 0,30%), rzepak LIS19 - 376,00 (- 0,86%) [euro/tona] +++ +++ +++ 23.08.2019 12:48 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,96 zł/kg, średnia: 5,47 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++

Bułgaria i Kazachstan z zakazami wywozu drobiu

Redakcja

Zjednoczone Emiraty Arabskie zakazały przywozu drobiu z Bułgarii, a władze Kirgiskie wstrzymały import mięsa drobiowego i jaj z Kazachstanu.

 

Produkty drobiowe z Bułgarii są po raz drugi w tym roku zakazane przez władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w związku z ogniskiem ptasiej grypy odnotowanym w gospodarstwie w pobliżu miasta Płowdiw. Pod koniec ubiegłego tygodnia bułgarski weterynaryjny organ nadzoru ogłosił wybuch epidemii i poinformował, że wszystkie ptaki zostaną poddane ubojowi. Oficjalne ogłoszenie wywołało szybką reakcję Ministerstwa Zmian Klimatu i Środowiska ZEA w związku z natychmiastowym zakazem importu wszelkiego rodzaju żywych ptaków domowych i dzikich, ptaków ozdobnych, kurcząt, jaj wylęgowych i produktów nieprzetwarzanych termicznie z Bułgarii. Dodatkowo zakazano przywozu jaj stołowych z miasta Plovdiv. Pierwszy zakaz bułgarskiego drobiu został wprowadzony w marcu tego roku i został zniesiony miesiąc temu.

 

Natomiast Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Republiki Kirgiskiej stwierdziła w oficjalnym oświadczeniu, że istnieje podejrzenie wybuchu wysoce zjadliwej grypy ptaków na południu Republiki Kazachstanu, w regionie Ałmaty, o czym informują lokalne media. Co więcej, podejrzewa on możliwy wybuch choroby Newcastle w regionie Yeletsky, Aiyrtau w północnym Kazachstanie. W związku z tym władze kirgiskie postanowiły wprowadzić tymczasowe ograniczenia przywozu mięsa drobiowego i jaj z tych regionów, aby zapobiec przedostawaniu się chorób do Kirgistanu. Ponadto, zgodnie z dokumentem wydanym przez kirgiskie służby sanitarne, zakaz został nałożony również na przywóz żywego drobiu, dzikiego ptactwa, proszku jajecznego, melaniny, albuminy i innych produktów żywnościowych z kurczaka z regionów Almaty i północnego Kazachstanu.

 

plukon

Może zainteresuje Cię również:

Ogromne ognisko ASF w Bułgarii. Do wybicia 17 tys.

Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności potwierdziła p

Nowe ogniska ASF w Bułgarii. Myśliwi są zachęcani

Bułgaria zapłaci myśliwym ponad 25 euro za każdego odłowione

ASF u świń w Bułgarii

Drugie ognisko ASF u świń domowych zostało w środę potwierdz