Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7255 EUR EUR - 4.5354 GBP GBP - 5.0920 DKK DKK - 0.6096
Archiwum
22.01.2021 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,60 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 21.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 232,50 (- 0,64%), kukurydza MAR21 - 213,75 (+ 0,12%), rzepak LUT21 - 433,75 (+ 1,46%) [euro/tona] +++ +++ +++

Kolejna niemiecka ferma jak z horroru. Katowanie prosiąt i ciasne skrzynie dla macior

Redakcja

Aktywiści pro zwierzęcy w Niemczech ponownie zaczaili się w jednej z świńskich ferm, gdzie zainstalowali ukryte kamery. Ich materiały z gospodarstwa ukazują wiele brutalnych praktyk stosowanych przez obsługę. Filmy prezentują bestialskie obchodzenie się z prosiętami, czy przetrzymywanie macior w zbyt ciasnych skrzyniach.

 

Materiały zarejestrowano w październiku i listopadzie 2019 r. Powstało ponad 2000 godzin materiałów wideo zarejestrowanych na fermie w Rinkerode niedaleko Münster. W gospodarstwie, które wzięli sobie na celownik aktywiści, hoduje się około 500 macior i kilka tysięcy prosiąt. Ukryte kamery zarejestrowały wiele okrutnych praktyk. - Zdjęcia pokazują, że ewidentnie chore i słabe prosięta nie otrzymały opieki weterynaryjnej, ale zostały po prostu pobite i rzucone na ziemię. Leżały tam dopóki nie zdechły. Ta nielegalna praktyka najwyraźniej doprowadziła do przeżycia kilku zwierząt, które potem boleśnie konały w pojemniku przeznaczonym do utylizacji - powiedział Jan Peifer, dyrektor generalny niemieckiego Biura Ochrony Zwierząt.

 

Kamery udokumentowały również, jak świnie były kopane, popychane, bite i rzucane. Ponadto zdjęcia pokazują, jak martwe zwierzęta leżą na korytarzu. Wiele zwierząt chorych było pozostawionych samych sobie, bez odpowiedniej opieki weterynaryjnej.

 

Także maciory trzymane w skrzyniach nie miały zapewnionych odpowiednich warunków. Mówi się, że skrzynia musi być co najmniej tak szeroka, jak wysokość zwierzęcia, aby locha mogła swobodnie położyć się w dowolnym momencie. Jednak w przypadku fermy w Rinkerode skrzynie nie spełniały tego wymogu. - Świnie nie mogą nawet się odwrócić, to jest najczystsze okrucieństwo wobec zwierząt - skrytykował Peifer. Chociaż Federalne Ministerstwo Rolnictwa planuje obecnie zmienić rozporządzenie w sprawie dobrostanu zwierząt i zalegalizować tego typu skrzynie, to jednak rozporządzenie jeszcze nie weszło w życie.

 

- Przez lata my i inne organizacje odkryliśmy nadużycia w hodowli zwierząt gospodarskich w przemyśle hodowlanym i nie są to pojedyncze przypadki, ale to okrucieństwo wobec zwierząt jest systematyczne - mówi Peifer.

 

Niemiecki urząd ds. dobrostanu zwierząt wniósł oskarżenia przeciwko właścicielowi obiektu hodowlanego, a także pracownikom firmy. Prokuratura Münster, a także odpowiedzialne biuro weterynaryjne w Warendorf otrzymały stosowne dokumenty wraz z nagraniami wideo. Ponadto poinformowano Ministerstwo Rolnictwa w Düsseldorfie. - Zgodnie z zapisami ustawy o dobrostanie zwierząt sprawcy muszą oczekiwać pozbawienia wolności do trzech lat lub grzywny w wysokości do 25 000 euro - podsumowuje Peifer.

 

Źródło:www.ad-hoc-news.de

 

Może zainteresuje Cię również:

Sporo zmian w działaniu dobrostan zwierząt. Można

Pod koniec ubiegłego roku pojawił się projekt rozporządzenia

To nie był rok świni. ASF, Covid-19 i Piątka dla z

- Trudno się zgodzić z chińskim kalendarzem według którego 2

Komisja Europejska daje zielone światło do zielone

– W odróżnieniu do swoich poprzedników kładę nacisk na równo