Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.8014 EUR EUR - 4.5546 GBP GBP - 5.2376 DKK DKK - 0.6124
Archiwum
15.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 219,50 (- 0,57%), kukurydza CZE21 - 221,00 (0,00%), rzepak MAJ21 - 508,00 (+ 0,20%) [euro/tona] +++ +++ 14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Kolejna niemiecka ferma jak z horroru. Katowanie prosiąt i ciasne skrzynie dla macior

Redakcja

Aktywiści pro zwierzęcy w Niemczech ponownie zaczaili się w jednej z świńskich ferm, gdzie zainstalowali ukryte kamery. Ich materiały z gospodarstwa ukazują wiele brutalnych praktyk stosowanych przez obsługę. Filmy prezentują bestialskie obchodzenie się z prosiętami, czy przetrzymywanie macior w zbyt ciasnych skrzyniach.

 

Materiały zarejestrowano w październiku i listopadzie 2019 r. Powstało ponad 2000 godzin materiałów wideo zarejestrowanych na fermie w Rinkerode niedaleko Münster. W gospodarstwie, które wzięli sobie na celownik aktywiści, hoduje się około 500 macior i kilka tysięcy prosiąt. Ukryte kamery zarejestrowały wiele okrutnych praktyk. - Zdjęcia pokazują, że ewidentnie chore i słabe prosięta nie otrzymały opieki weterynaryjnej, ale zostały po prostu pobite i rzucone na ziemię. Leżały tam dopóki nie zdechły. Ta nielegalna praktyka najwyraźniej doprowadziła do przeżycia kilku zwierząt, które potem boleśnie konały w pojemniku przeznaczonym do utylizacji - powiedział Jan Peifer, dyrektor generalny niemieckiego Biura Ochrony Zwierząt.

 

Kamery udokumentowały również, jak świnie były kopane, popychane, bite i rzucane. Ponadto zdjęcia pokazują, jak martwe zwierzęta leżą na korytarzu. Wiele zwierząt chorych było pozostawionych samych sobie, bez odpowiedniej opieki weterynaryjnej.

 

Także maciory trzymane w skrzyniach nie miały zapewnionych odpowiednich warunków. Mówi się, że skrzynia musi być co najmniej tak szeroka, jak wysokość zwierzęcia, aby locha mogła swobodnie położyć się w dowolnym momencie. Jednak w przypadku fermy w Rinkerode skrzynie nie spełniały tego wymogu. - Świnie nie mogą nawet się odwrócić, to jest najczystsze okrucieństwo wobec zwierząt - skrytykował Peifer. Chociaż Federalne Ministerstwo Rolnictwa planuje obecnie zmienić rozporządzenie w sprawie dobrostanu zwierząt i zalegalizować tego typu skrzynie, to jednak rozporządzenie jeszcze nie weszło w życie.

 

- Przez lata my i inne organizacje odkryliśmy nadużycia w hodowli zwierząt gospodarskich w przemyśle hodowlanym i nie są to pojedyncze przypadki, ale to okrucieństwo wobec zwierząt jest systematyczne - mówi Peifer.

 

Niemiecki urząd ds. dobrostanu zwierząt wniósł oskarżenia przeciwko właścicielowi obiektu hodowlanego, a także pracownikom firmy. Prokuratura Münster, a także odpowiedzialne biuro weterynaryjne w Warendorf otrzymały stosowne dokumenty wraz z nagraniami wideo. Ponadto poinformowano Ministerstwo Rolnictwa w Düsseldorfie. - Zgodnie z zapisami ustawy o dobrostanie zwierząt sprawcy muszą oczekiwać pozbawienia wolności do trzech lat lub grzywny w wysokości do 25 000 euro - podsumowuje Peifer.

 

Źródło:www.ad-hoc-news.de

 

Może zainteresuje Cię również:

Rolnik odbiera mleko cielętom? Hodowcy apelują o

Marzec i kwiecień to tradycyjny czas wzmożonych działań orga

Nowa Zelandia wprowadza zakaz transportu zwierząt

Władze Nowej Zelandii oświadczyły 14 kwietnia, że ​​kraj ten

Czy komisarz Wojciechowski wsłucha się w głos hodo

Hodowcyrazem, wspólna inicjatywa największych organizacji zr