kojs

kps

CenyRolnicze
12 maja 2021, Środa.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7456 EUR EUR - 4.5453 GBP GBP - 5.2969 DKK DKK - 0.6113
Archiwum


12.05.2021 14:26 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,40-7,20 zł/kg, średnia: 6,73 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

12.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-225,50 (- 0,55%), kukurydza CZE21-257,25 (-0,48%), rzepak SIE21-555,25 (+2,21%) [euro/t

Dodaj komunikat

ph konrad

zm skiba

W Śląskowie powstała nowoczesna ferma ze stanowiskami na 740 loch

Redakcja

29 marca w Śląskowie k. Jutrosina (woj. wielkopolskie) nastąpiło otwarcie nowoczesnej fermy trzody chlewnej ze stanowiskami na 740 loch. Realizując inwestycję ogromny nacisk położono na bioasekurację: cały kompleks został szczelnie ogrodzony, a wejście do fermy odbywać będzie się poprzez śluzy sanitarne. 

 

Ferma stanowi urzeczywistnienie najnowocześniejszych założeń i trendów w hodowli oraz utrzymaniu trzody chlewnej. Zaawansowana technologicznie i starannie wkomponowana w lokalny krajobraz, Ferma w Śląskowie z pewnością przyczyni się do radykalnej zmiany postrzegania tego typu inwestycji w regionie.

 

Dobierając partnerów, inwestor postawił na równowagę między sprawdzonymi rozwiązaniami a nowoczesnością. Genetykę dostarcza firma znana w branży z innowacyjnych rozwiązań nakierowanych na obniżanie kosztów produkcji mięsa przy zachowaniu dobrostanu zwierząt. W zakresie wyposażenia technicznego Maciej Duda i jego współpracownicy skorzystali z oferty firmy, która zaopatrzyła fermę w najnowsze rozwiązania produkcyjne, w tym sterowany komputerowo system żywienia loch w sektorze porodowym i loch prośnych. Na fermie wdrożony zostanie program żywienia na sucho. Aby zapewnić utrzymanie zwierząt w nienagannym zdrowiu, ogromny nacisk położono na bioasekurację: cały kompleks został szczelnie ogrodzony, a wejście do fermy odbywać będzie się poprzez śluzy sanitarne. Opiekę weterynaryjną sprawować będzie wybitny specjalista z zakresu chorób trzody chlewnej, dr Marian Porowski. Ferma została wybudowana we współpracy z polskimi firmami specjalizującymi się w realizacji podobnych projektów.

 

Maciej Duda, właściciel Fermy Śląskowo, od wielu lat uczestniczy we współtworzeniu polskiej branży mięsnej. Pełnił funkcję prezesa zarządu Polskiego Koncernu Mięsnego Duda SA (obecnie Gobarto SA). Jest założycielem firmy Pig Farmer. Działa również w innych branżach: jest prezesem spółki Duda Development, szefem rady nadzorczej Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Opoka. Stoi na czele rodzinnego koncernu Duda Holding

 

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu