Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
21 października 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8706 EUR EUR - 4.5869 GBP GBP - 5.0472 DKK DKK - 0.6163
Archiwum
21.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 211,25 (0,00%), kukurydza LIS20 - 190,75 (+ 1,06%), rzepak LIS20 - 395,00 (+ 1,02%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ 21.10.2020 13:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,70 - 4,50 zł/kg, średnia: 4,03 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

USA: przechwycono przemyt 10 ton mięsa

Martyna Frątczak

Urzędnicy amerykańskich służb celnych U.S. Customs and Border Protection (CBP) przechwycili niemal 10 ton przemycanych produktów z wieprzowiny, wołowiny, kurczaka i kaczki. Mięso przybyło z Chin statkami kontenerowymi do dwóch portów w Kalifornii.

 

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem CBP większość produktów odzwierzęcych zmieszano w ładunku z pudełkami z takimi przedmiotami, jak słuchawki, zamki do drzwi, przybory kuchenne, tablety LCD, worki na śmieci, płetwy pływackie, pokrowce na telefony komórkowe, plastikowe pudełka i artykuły gospodarstwa domowego.

Specjaliści ds. Rolnictwa z CBP zidentyfikowali i zajęli 12 przesyłek zawierających łącznie 834 kartony z produktami mięsnymi, którym brakowało wymaganej przez USA dokumentacji.

Od pewnego czasu służby graniczne USA ściśle współpracują z Departamentem Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Efektem jest znacznie efektywniejsze przechwytywanie przemytu.

W pierwszych pięciu miesiącach 2020 r. w jednym z portów Kalifornii przechwycono o 70% więcej nielegalnych produktów mięsnych w porównaniu do roku poprzedniego.

USA w dalszym ciągu pozostają wolne od afrykańskiego pomoru świń i bronią się jak mogą przed importem zakażonego mięsa.

Również porty lotnicze podlegają dokładniejszym kontrolom. Zapobieganie przewozowi nielegalnych produktów odzwierzęcych przez pasażerów linii lotniczych pozostaje największym priorytetem służb celnych – również w dobie ograniczeń związanych z COVID-19.

 

Na podstawie:

Agriculture.com

Martyna Frątczak
Autor: Martyna Frątczak
Martyna Frątczak, studentka Weterynarii, zainteresowana szeregiem zagadnień związanych z medycyną zwierząt, ekologią i epidemiologią. Pasjonatka literatury pięknej i popularnonaukowej. W przyszłości chciałaby połączyć pracę lekarza weterynarii z prowadzeniem badań naukowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Będzie pomoc na wyrównanie dochodów producentów tr

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w swojej odpowiedzi z d

Niedawno politycy zachęcali trzodziarzy do przebra

- Zmiana polityki rządu zaskoczyła wielu rolników. Jeszcze n

Jest symboliczne, setne ognisko ASF w tym roku. Ch

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wyznaczeniu na tery