Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 sierpnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7143 EUR EUR - 4,3979 GBP GBP - 4,8665 DKK DKK - 0,5904
Archiwum
10.08.2020 13:11 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,90 - 5,10 zł/kg, średnia: 4,49 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 07.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 178,00 (- 0,70%), kukurydza LIS20 - 164,50 (- 0,15%), rzepak LIS20 - 377,25 (- 0,59%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

USA: przechwycono przemyt 10 ton mięsa

Martyna Frątczak

Urzędnicy amerykańskich służb celnych U.S. Customs and Border Protection (CBP) przechwycili niemal 10 ton przemycanych produktów z wieprzowiny, wołowiny, kurczaka i kaczki. Mięso przybyło z Chin statkami kontenerowymi do dwóch portów w Kalifornii.

 

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem CBP większość produktów odzwierzęcych zmieszano w ładunku z pudełkami z takimi przedmiotami, jak słuchawki, zamki do drzwi, przybory kuchenne, tablety LCD, worki na śmieci, płetwy pływackie, pokrowce na telefony komórkowe, plastikowe pudełka i artykuły gospodarstwa domowego.

Specjaliści ds. Rolnictwa z CBP zidentyfikowali i zajęli 12 przesyłek zawierających łącznie 834 kartony z produktami mięsnymi, którym brakowało wymaganej przez USA dokumentacji.

Od pewnego czasu służby graniczne USA ściśle współpracują z Departamentem Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Efektem jest znacznie efektywniejsze przechwytywanie przemytu.

W pierwszych pięciu miesiącach 2020 r. w jednym z portów Kalifornii przechwycono o 70% więcej nielegalnych produktów mięsnych w porównaniu do roku poprzedniego.

USA w dalszym ciągu pozostają wolne od afrykańskiego pomoru świń i bronią się jak mogą przed importem zakażonego mięsa.

Również porty lotnicze podlegają dokładniejszym kontrolom. Zapobieganie przewozowi nielegalnych produktów odzwierzęcych przez pasażerów linii lotniczych pozostaje największym priorytetem służb celnych – również w dobie ograniczeń związanych z COVID-19.

 

Na podstawie:

Agriculture.com

Martyna Frątczak
Autor: Martyna Frątczak
Martyna Frątczak, studentka Weterynarii, zainteresowana szeregiem zagadnień związanych z medycyną zwierząt, ekologią i epidemiologią. Pasjonatka literatury pięknej i popularnonaukowej. W przyszłości chciałaby połączyć pracę lekarza weterynarii z prowadzeniem badań naukowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Pięć nowych ognisk ASF. W tym roku jest ich już 47

Główny Lekarz Weterynarii poinformował dzisiaj o wyznaczeniu

Odbudowa chińskiego stada świń przebiega z dużymi

Pomimo prób odbudowy stada świń, deficyt białka zwierzęcego

Trwa dramat hodowców świń. Trzy małe stada dotknię

Główny Lekarz Weterynarii poinformował wczoraj wieczorem o w