Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
14 kwietnia 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8065 EUR EUR - 4.5552 GBP GBP - 5.2513 DKK DKK - 0.6125
Archiwum
14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 13.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 217,50 (+ 2,96%), kukurydza CZE21 - 218,25 (+ 0,92%), rzepak MAJ21 - 505,25 (+ 0,55%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++

Niemcy: koronawirus u ponad 1000 pracowników ubojni

Martyna Frątczak

Wskaźnik transmisji koronawirusa w Niemczech w ostatnich dniach wzrósł gwałtownie po wybuchu epidemii choroby w zakładzie mięsnym. Koronawirusa wykryto u ponad 1000 pracowników ubojni.

 

To wnioski z raportu niemieckiego urzędu zdrowia publicznego, Instytutu Roberta Kocha, opublikowanego w niedzielę 21 czerwca. Wskaźnik reprodukcji wirusa (inaczej wartość R) wrósł nagle z soboty na niedzielę – z 1,79 do 2,88.

Wskaźnik reprodukcji oznacza średnią liczbę osób zarażonych przez jedną zakażoną osobę, im jest wyższy, tym szybsze jest rozprzestrzenianie patogenu w populacji.

Wskaźnik reprodukcji oszacowany na siedem dni wynosi teraz 2,03. Wcześniej oceniano go na 1,55. 

Dotychczas Instytut Roberta Kocha odnotował w całych Niemczech 188 822 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków Covid-19 i 8 882 zgonów spowodowanych koronawirusem. Spośród zakażonych osób około 174 900 udało się pokonać chorobę i wyzdrowieć.

Instytut zauważa w raporcie, że choroba wystąpiła w kilku landach, a największe tempo zakażeń i liczbę przypadkow odnotowano w instytucjach dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl, w firmach logistycznych, wśród pracowników do zbiorów sezonowych, w instytucjach religijnych i, co ciekawe, w ubojniach i zakładach przetwórstwa mięsnego.

Wysoki wskaźnik zachorowań w ciągu siedmiu dni zaobserwowano w dwóch powiatach Nadrenii Północnej-Westfalii, mieście Magdeburg i jednej z dzielnic Berlina, gdzie wystąpiły zlokalizowane epidemie.

Gwałtowny wzrost zachorowań w Nadrenii Północnej-Westfalii wynika z wybuchu epidemii choroby w zakładzie mięsnym.  

Koronawirusa wykryto w testach laboratoryjnych u ponad 1000 pracowników ubojni znajdującej się w powiecie Guetersloh.

Zakład został szybko, tymczasowo zamknięty, a wszyscy jego pracownicy wraz z rodzinami zostali poddani kwarantannie.

Badacze z Instytutu uważają, że epidemia w Guetersloh zanim ją wykryto, wpłynęła na wzrost zachorowań w sąsiednim powiecie Warendorf. Pracownicy zakładu mięsnego mieszkają bowiem w okolicznych dzielnicach.

 

Na podstawie:

Agriland.ie

Martyna Frątczak
Autor: Martyna Frątczak
Martyna Frątczak, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zainteresowana szeregiem zagadnień związanych z medycyną zwierząt, ekologią i epidemiologią, którymi zajmuje się na co dzień również we własnej pracy naukowej.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Producenci ziemniaków totalnie odcięci od rynków z

Producenci warzyw, zwłaszcza ziemniaków i cebuli, są zrozpac

Rolnik na kwarantannie jak trendowaty. Weterynarz

Pani Ewie z woj. świętokrzyskiego wyprosiła się maciora. Pro

Czy szczepionki na COVID-19 dla zwierząt mają sens

Rosja poinformowała, że jako pierwsza na świecie utworzyła i