Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
20 stycznia 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7303 EUR EUR - 4.5237 GBP GBP - 5.1069 DKK DKK - 0.6082
Archiwum
20.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 234,00 (- 0,74%), kukurydza MAR21 - 213,50 (- 1,39%), rzepak LUT21 - 427,50 (- 1,21%) [euro/tona] +++ +++ +++ 20.01.2021 13:42 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,61 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++

Niemcy: koronawirus u ponad 1000 pracowników ubojni

Martyna Frątczak

Wskaźnik transmisji koronawirusa w Niemczech w ostatnich dniach wzrósł gwałtownie po wybuchu epidemii choroby w zakładzie mięsnym. Koronawirusa wykryto u ponad 1000 pracowników ubojni.

 

To wnioski z raportu niemieckiego urzędu zdrowia publicznego, Instytutu Roberta Kocha, opublikowanego w niedzielę 21 czerwca. Wskaźnik reprodukcji wirusa (inaczej wartość R) wrósł nagle z soboty na niedzielę – z 1,79 do 2,88.

Wskaźnik reprodukcji oznacza średnią liczbę osób zarażonych przez jedną zakażoną osobę, im jest wyższy, tym szybsze jest rozprzestrzenianie patogenu w populacji.

Wskaźnik reprodukcji oszacowany na siedem dni wynosi teraz 2,03. Wcześniej oceniano go na 1,55. 

Dotychczas Instytut Roberta Kocha odnotował w całych Niemczech 188 822 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków Covid-19 i 8 882 zgonów spowodowanych koronawirusem. Spośród zakażonych osób około 174 900 udało się pokonać chorobę i wyzdrowieć.

Instytut zauważa w raporcie, że choroba wystąpiła w kilku landach, a największe tempo zakażeń i liczbę przypadkow odnotowano w instytucjach dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl, w firmach logistycznych, wśród pracowników do zbiorów sezonowych, w instytucjach religijnych i, co ciekawe, w ubojniach i zakładach przetwórstwa mięsnego.

Wysoki wskaźnik zachorowań w ciągu siedmiu dni zaobserwowano w dwóch powiatach Nadrenii Północnej-Westfalii, mieście Magdeburg i jednej z dzielnic Berlina, gdzie wystąpiły zlokalizowane epidemie.

Gwałtowny wzrost zachorowań w Nadrenii Północnej-Westfalii wynika z wybuchu epidemii choroby w zakładzie mięsnym.  

Koronawirusa wykryto w testach laboratoryjnych u ponad 1000 pracowników ubojni znajdującej się w powiecie Guetersloh.

Zakład został szybko, tymczasowo zamknięty, a wszyscy jego pracownicy wraz z rodzinami zostali poddani kwarantannie.

Badacze z Instytutu uważają, że epidemia w Guetersloh zanim ją wykryto, wpłynęła na wzrost zachorowań w sąsiednim powiecie Warendorf. Pracownicy zakładu mięsnego mieszkają bowiem w okolicznych dzielnicach.

 

Na podstawie:

Agriland.ie

Martyna Frątczak
Autor: Martyna Frątczak
Martyna Frątczak, studentka Weterynarii, zainteresowana szeregiem zagadnień związanych z medycyną zwierząt, ekologią i epidemiologią. Pasjonatka literatury pięknej i popularnonaukowej. W przyszłości chciałaby połączyć pracę lekarza weterynarii z prowadzeniem badań naukowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Śmierć współmałżonka? Pomoc covidowa nie przysługu

„Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych COVID-19” nie pr

Dlaczego ministerstwo rolnictwa wspiera tucz hotel

- Pomoc publiczna powinna być ukierunkowana tylko dla podmio

Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS przed

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że