Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
20 października 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.8926 EUR EUR - 4.5865 GBP GBP - 5.0451 DKK DKK - 0.6163
Archiwum
19.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 211,75 (+ 1,32%), kukurydza LIS20 - 188,25 (+ 1,07%), rzepak LIS20 - 388,75 (- 0,32%) [euro/tona] +++ +++ +++ 19.10.2020 13:03 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,70 - 4,70 zł/kg, średnia: 4,01 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Niemcy: koronawirus u ponad 1000 pracowników ubojni

Martyna Frątczak

Wskaźnik transmisji koronawirusa w Niemczech w ostatnich dniach wzrósł gwałtownie po wybuchu epidemii choroby w zakładzie mięsnym. Koronawirusa wykryto u ponad 1000 pracowników ubojni.

 

To wnioski z raportu niemieckiego urzędu zdrowia publicznego, Instytutu Roberta Kocha, opublikowanego w niedzielę 21 czerwca. Wskaźnik reprodukcji wirusa (inaczej wartość R) wrósł nagle z soboty na niedzielę – z 1,79 do 2,88.

Wskaźnik reprodukcji oznacza średnią liczbę osób zarażonych przez jedną zakażoną osobę, im jest wyższy, tym szybsze jest rozprzestrzenianie patogenu w populacji.

Wskaźnik reprodukcji oszacowany na siedem dni wynosi teraz 2,03. Wcześniej oceniano go na 1,55. 

Dotychczas Instytut Roberta Kocha odnotował w całych Niemczech 188 822 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków Covid-19 i 8 882 zgonów spowodowanych koronawirusem. Spośród zakażonych osób około 174 900 udało się pokonać chorobę i wyzdrowieć.

Instytut zauważa w raporcie, że choroba wystąpiła w kilku landach, a największe tempo zakażeń i liczbę przypadkow odnotowano w instytucjach dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl, w firmach logistycznych, wśród pracowników do zbiorów sezonowych, w instytucjach religijnych i, co ciekawe, w ubojniach i zakładach przetwórstwa mięsnego.

Wysoki wskaźnik zachorowań w ciągu siedmiu dni zaobserwowano w dwóch powiatach Nadrenii Północnej-Westfalii, mieście Magdeburg i jednej z dzielnic Berlina, gdzie wystąpiły zlokalizowane epidemie.

Gwałtowny wzrost zachorowań w Nadrenii Północnej-Westfalii wynika z wybuchu epidemii choroby w zakładzie mięsnym.  

Koronawirusa wykryto w testach laboratoryjnych u ponad 1000 pracowników ubojni znajdującej się w powiecie Guetersloh.

Zakład został szybko, tymczasowo zamknięty, a wszyscy jego pracownicy wraz z rodzinami zostali poddani kwarantannie.

Badacze z Instytutu uważają, że epidemia w Guetersloh zanim ją wykryto, wpłynęła na wzrost zachorowań w sąsiednim powiecie Warendorf. Pracownicy zakładu mięsnego mieszkają bowiem w okolicznych dzielnicach.

 

Na podstawie:

Agriland.ie

Martyna Frątczak
Autor: Martyna Frątczak
Martyna Frątczak, studentka Weterynarii, zainteresowana szeregiem zagadnień związanych z medycyną zwierząt, ekologią i epidemiologią. Pasjonatka literatury pięknej i popularnonaukowej. W przyszłości chciałaby połączyć pracę lekarza weterynarii z prowadzeniem badań naukowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy szli „odwiedzić” premiera. Mateusz Morawie

Protestujący dzisiaj rolnicy, wyruszając tuż po godz. 10 prz

Eksportowe straty polskiego drobiarstwa mogą sięgn

Przez pierwsze siedem miesięcy tego roku polskie firmy drobi

Ostatnie chwile na złożenie wniosku o wsparcie gos

Najbliższa środa będzie ostatnim dniem na złożenie w biurach