Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
29 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7610 EUR EUR - 4,4194 GBP GBP - 4,8766 DKK DKK - 0,5938
Archiwum
03.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 180,25 (- 1,37%), kukurydza SIE20 - 182,00 (+ 2,25%), rzepak LIS20 - 384,00 (+ 0,59%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.08.2020 12:47 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 5,10 zł/kg, średnia: 4,36 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Niemcy: koronawirus u ponad 1000 pracowników ubojni

Martyna Frątczak

Wskaźnik transmisji koronawirusa w Niemczech w ostatnich dniach wzrósł gwałtownie po wybuchu epidemii choroby w zakładzie mięsnym. Koronawirusa wykryto u ponad 1000 pracowników ubojni.

 

To wnioski z raportu niemieckiego urzędu zdrowia publicznego, Instytutu Roberta Kocha, opublikowanego w niedzielę 21 czerwca. Wskaźnik reprodukcji wirusa (inaczej wartość R) wrósł nagle z soboty na niedzielę – z 1,79 do 2,88.

Wskaźnik reprodukcji oznacza średnią liczbę osób zarażonych przez jedną zakażoną osobę, im jest wyższy, tym szybsze jest rozprzestrzenianie patogenu w populacji.

Wskaźnik reprodukcji oszacowany na siedem dni wynosi teraz 2,03. Wcześniej oceniano go na 1,55. 

Dotychczas Instytut Roberta Kocha odnotował w całych Niemczech 188 822 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków Covid-19 i 8 882 zgonów spowodowanych koronawirusem. Spośród zakażonych osób około 174 900 udało się pokonać chorobę i wyzdrowieć.

Instytut zauważa w raporcie, że choroba wystąpiła w kilku landach, a największe tempo zakażeń i liczbę przypadkow odnotowano w instytucjach dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl, w firmach logistycznych, wśród pracowników do zbiorów sezonowych, w instytucjach religijnych i, co ciekawe, w ubojniach i zakładach przetwórstwa mięsnego.

Wysoki wskaźnik zachorowań w ciągu siedmiu dni zaobserwowano w dwóch powiatach Nadrenii Północnej-Westfalii, mieście Magdeburg i jednej z dzielnic Berlina, gdzie wystąpiły zlokalizowane epidemie.

Gwałtowny wzrost zachorowań w Nadrenii Północnej-Westfalii wynika z wybuchu epidemii choroby w zakładzie mięsnym.  

Koronawirusa wykryto w testach laboratoryjnych u ponad 1000 pracowników ubojni znajdującej się w powiecie Guetersloh.

Zakład został szybko, tymczasowo zamknięty, a wszyscy jego pracownicy wraz z rodzinami zostali poddani kwarantannie.

Badacze z Instytutu uważają, że epidemia w Guetersloh zanim ją wykryto, wpłynęła na wzrost zachorowań w sąsiednim powiecie Warendorf. Pracownicy zakładu mięsnego mieszkają bowiem w okolicznych dzielnicach.

 

Na podstawie:

Agriland.ie

Martyna Frątczak
Autor: Martyna Frątczak
Martyna Frątczak, studentka Weterynarii, zainteresowana szeregiem zagadnień związanych z medycyną zwierząt, ekologią i epidemiologią. Pasjonatka literatury pięknej i popularnonaukowej. W przyszłości chciałaby połączyć pracę lekarza weterynarii z prowadzeniem badań naukowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Zakład drobiarski zamknięty z powodu koronawirusa.

W zakładzie drobiarskim firmy Ami w Mikstacie (woj. wielkopo

Największa rzeźnia w Niemczech wchodzi na wyższe o

Po konsultacji z lokalnymi władzami, Tönnies może zwiększyć

Koronawirus w ubojni Danish Crown. Ponad 60 osób z

W ubojni Danish Crown w Ringsted w Danii ponad 60 osób jest