kps

kps

CenyRolnicze
11 maja 2021, Wtorek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7514 EUR EUR - 4.5628 GBP GBP - 5.3050 DKK DKK - 0.6137
Archiwum


11.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-226,75 (+ 1,45%), kukurydza CZE21-258,50 (+0,68%), rzepak SIE21-543,25 (+2,11%) [euro/t

10.05.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,70-7,10 zł/kg, średnia: 6,95 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

Dodaj komunikat

agrifirm

ph konrad

Do McDonald’s trafi drób zatwierdzony przez RSPCA

Martyna Frątczak

McDonald’s w Australii od lutego wprowadza dodatkowe wymogi dla swoich dostawców mięsa drobiowego. Może ono pochodzić wyłącznie z ferm, które otrzymały certyfikat organizacji prozwierzęcej RSPCA, znanej popularnie jako „policja dla zwierząt”

 

RSPCA Australia (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals – ang. Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Przemocy Wobec Zwierząt) to australijska organizacja założona w 1981 roku w celu poprawy warunków życia zwierząt.

Zainteresowanie się wytycznymi dobrostanu promowanymi przez RSPCA to kolejny krok sieci fast-foodów w Australii w stronę poprawy warunków zwierząt na fermach, z których produkty nabywa.

W 2017 roku przeszła całkowicie na wykorzystywanie w swoich restauracjach jaj z chowu bezklatkowego.

Obecnie sieć nawiązała współpracę ze swoimi trzema głównymi dostawcami kurczaków - Ingham's, Turosi i Baiada – i podpisała z nimi zobowiązanie do dostarczanie kurczaków z wyłącznie tych ferm, które zostały zatwierdzone przez RSPCA.

Dostawcy będą przechodzić regularne audyty i oceny, aby upewnić się, że na ich gospodarstwach poziom dobrostanu drobiu jest odpowiednio wysoki.

Kylie Freeland, dyrektor ds. łańcucha dostaw i zrównoważonego rozwoju w McDonald's Australia, powiedziała:

„Mamy obowiązek zapewnić naszym klientom przejrzyste informacje o tym, jak pracujemy nad poprawą zdrowia i dobrostanu zwierząt w naszym łańcuchu dostaw”

Dodała też, że McDonald’s jest dumny ze współpracy z tymi dostawcami, którzy dbają o dobrostan zwierząt fermowych:

 „Jednym z najbardziej znaczących sposobów poprawy życia zwierząt hodowlanych jest zapewnienie im dostępu do środowiska, które spełnia ich indywidualne potrzeby i zachęca do wyrażania naturalnych zachowań.”

McDonald’s jest poważnym partnerem dla australijskich dostawców drobiu - współpracuje z nimi już od prawie 50 lat. Tylko w 2019 roku kupił ponad 15,7 miliona kg kurczaka pochodzącego z lokalnych ferm z australijskiego przemysłu mięsnego.

Dyrektor jednego z dostawców, Ingham’s, Jim Leighton, zgodził się, że dobrostan kurczaków, które hoduje i przetwarza, ma kluczowe znaczenie dla firmy i jej hodowców.

„Wszystkie kury Ingham są hodowane na fermach akredytowanych przez RSPCA od wielu lat” - powiedział.

McDonald's był jednym z głównych partnerów biznesowych Ingham przez ponad 30 lat, a jego długoterminowe wsparcie miało zasadnicze znaczenie dla utrzymania rolników, którzy podpisali kontrakt z przetwórcą.

„Jesteśmy zaangażowani w przestrzeganie najwyższych standardów branżowych i zdecydowanie wspieramy nieustające zaangażowanie McDonald’s w pozyskiwanie kurczaków hodowanych zgodnie z oceną RSPCA” - powiedział Leighton.

Richard Mussell, dyrektor generalny RSPCA Australia skomentował: „Wiemy, że dla wysokiego dobrostanu zwierząt, kurczaki mięsne muszą być hodowane w sposób priorytetowy dla ich dobrostanu i umożliwiający im wyrażanie normalnych zachowań, takich jak siadanie na grzędach, kąpiele w piasku i  żerowanie. Zatwierdzone przez RSPCA standardy pozwalają ptakom robić te rzeczy i nie tylko.”

 

Na podstawie:

Poultry World

Farmonline.com.au

Martyna Frątczak
Autor: Martyna Frątczak
Lekarz weterynarii Martyna Frątczak, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zainteresowana szeregiem zagadnień związanych z medycyną zwierząt, ekologią i epidemiologią, którymi zajmuje się na co dzień również we własnej pracy naukowej.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu