Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
27 stycznia 2020, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,8725 EUR EUR - 4,2679 GBP GBP - 5,0709 DKK DKK - 0,5711
Archiwum
27.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 194,25 (- 0,64%), kukurydza MAR20 - 170,25 (- 1,02%), rzepak LUT20 - 403,50 (- 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 27.01.2020 12:24 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,44 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++

Salmonella wykryta w kurczakach z Czech

Martyna Frątczak

W poniedziałek portal RASFF poinformował o wykryciu groźnych bakterii w porcjonowanych kurczakach z Czech. Mięso trafiło również na Słowację.

 

8 lipca RASFF (System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach) podał do wiadomości informację o wykryciu bakterii Salmonella enterica serotypu enteritidis w porcjonowanych kurczakach z Czech. Patogeny te są jedną z najczęstszych przyczyn zatruć pokarmowych u człowieka, w ekstremalnych przypadkach dorowadzając nawet do sepsy i zakażenia narządów węwnętrznych. Skażone produkty nie znajdują się już w sprzedaży.

Co ciekawe, czeskie media milczą na temat wykrytego zagrożenia w rodzimym produkcie. Szeroko publikują jednak artykuły na temat przypadków wykrycia Salmonelli w mięsie drobiowym pochodzącym z Polski i zagrożeniach z tym związanych.

 

Źródło:

https://ec.europa.eu/food/safety/rasff_en

Martyna Frątczak
Autor: Martyna Frątczak
Martyna Frątczak, studentka Weterynarii, zainteresowana szeregiem zagadnień związanych z medycyną zwierząt, ekologią i epidemiologią. Pasjonatka literatury pięknej i popularnonaukowej. W przyszłości chciałaby połączyć pracę lekarza weterynarii z prowadzeniem badań naukowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Grypa ptaków pojawiła się w Czechach

Czeskie władze zgłosiły pierwszy przypadek zakażenia wysoce

Salmonella w polskim mięsie drobiowym eksportowany

Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności wstrzymała w W

Polska produkcja kurcząt rzeźnych znów bije europe

Nie zwalnia moda na zwiększanie produkcji mięsa kurcząt rzeź