Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
29 maja 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 4,0031 EUR EUR - 4,4503 GBP GBP - 4,9213 DKK DKK - 0,5970
Archiwum
29.05.2020 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,42 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ 28.05.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 187,25 (+ 0,40%), kukurydza CZE20 - 167,50 (+ 0,15%), rzepak SIE20 - 369,25 (- 1,40%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++ +++

Nielegalny ubój bydła w Niemczech: padają oskarżenia wobec lekarzy weterynarii

Paweł Hetnał

Po aferach związanych z ubojem chorego bydła w niemieckich rzeźniach, coraz częściej krytykuje się rolę weterynarzy w tym procederze. Jak informują niemieckie media, tamtejsze stowarzyszenie lekarzy weterynarii zauważa, że takie praktyki jak w rzeźniach Bad Iburg czy Düdenbüttel są możliwe tylko wtedy, gdy wszystkie strony procesu ubojowego wyraziły ciche przyzwolenie na nielegalny ubój bydła.

 

Jak zauważa Daniela Plange ze Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii, w którym odpowiada za rolnictwo, takie incydenty, które miały miejsce w mniejszych rzeźniach, mogą występować tylko wtedy, gdy wszyscy przymykają oczy na łamanie procedur. Mowa o weterynarzach, rzeźnikach i rolnikach.

 

Jak przypomina Norddeutscher Rundfunk, niedawno zamknięto niewielką rzeźnię w Düdenbüttel w dzielnicy Stade, ponieważ ubijano tam ranne i chore zwierzęta, chociaż jest to zabronione. Podobna sytuacja miała miejsce w Bad Iburg w okręgu Osnabrück.

 

Jak możemy przeczytać na portalu ndr.de, nagrania wideo organizacji praw zwierząt z października ubiegłego roku pokazują jak działa cały mechanizm i ukazują współpracę wszystkich ogniw nielegalnego uboju bydła. Na nagraniach widzimy ranną krowę w furgonetce, a obok znajduje się lekarz weterynarii, który wręcza rolnikowi łańcuch, za pomocą którego zwierzę ma zostać wyciągnięte z samochodu. Tymczasem urzędowe organy weterynaryjne twierdzą, że ich pracownicy nie mieli wiedzy na temat podobnych praktyk. Jak donoszą niemieckie media, rzeźnie w Bad Iburg i Düdenbüttel są obecnie zamknięte.

 

Czytaj również:

NIEMCY TEŻ MIELI AFERĘ „LEŻAKOWĄ”. CZY W POLSCE KTOŚ O NIEJ SŁYSZAŁ? - kliknij. 

NIEMCY KONTYNUUJĄ NIELEGALNY PROCEDER UBOJU CHOREGO BYDŁA. KOLEJNA AFERA W DOLNEJ SAKSONII - kliknij.

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicze dotacje dla sieci handlowej i producenta

Niemiecka Agencja Rolnictwa i Żywności (BLE) opublikowała li

Jest pomysł na objęcie ubezpieczeniami padnięć zwi

Podlaski samorząd rolniczy złożył wniosek o objęcie dopłatą

Niemieccy rolnicy ponownie protestują na ulicach.

Dzisiaj po raz kolejny rolnicy z Niemiec manifestują swoje n