Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 listopada 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8848 EUR EUR - 4,2807 GBP GBP - 5,0014 DKK DKK - 0,5729
Archiwum
15.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 177,25 (- 0,14%), kukurydza STY20 - 164,25 (+ 0,15%), rzepak LUT20 - 389,25 (0,00%) [euro/tona] +++ +++ +++ 15.11.2019 12:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,80 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,09 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

Nielegalny ubój bydła w Niemczech: padają oskarżenia wobec lekarzy weterynarii

Paweł Hetnał

Po aferach związanych z ubojem chorego bydła w niemieckich rzeźniach, coraz częściej krytykuje się rolę weterynarzy w tym procederze. Jak informują niemieckie media, tamtejsze stowarzyszenie lekarzy weterynarii zauważa, że takie praktyki jak w rzeźniach Bad Iburg czy Düdenbüttel są możliwe tylko wtedy, gdy wszystkie strony procesu ubojowego wyraziły ciche przyzwolenie na nielegalny ubój bydła.

 

Jak zauważa Daniela Plange ze Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii, w którym odpowiada za rolnictwo, takie incydenty, które miały miejsce w mniejszych rzeźniach, mogą występować tylko wtedy, gdy wszyscy przymykają oczy na łamanie procedur. Mowa o weterynarzach, rzeźnikach i rolnikach.

 

Jak przypomina Norddeutscher Rundfunk, niedawno zamknięto niewielką rzeźnię w Düdenbüttel w dzielnicy Stade, ponieważ ubijano tam ranne i chore zwierzęta, chociaż jest to zabronione. Podobna sytuacja miała miejsce w Bad Iburg w okręgu Osnabrück.

 

Jak możemy przeczytać na portalu ndr.de, nagrania wideo organizacji praw zwierząt z października ubiegłego roku pokazują jak działa cały mechanizm i ukazują współpracę wszystkich ogniw nielegalnego uboju bydła. Na nagraniach widzimy ranną krowę w furgonetce, a obok znajduje się lekarz weterynarii, który wręcza rolnikowi łańcuch, za pomocą którego zwierzę ma zostać wyciągnięte z samochodu. Tymczasem urzędowe organy weterynaryjne twierdzą, że ich pracownicy nie mieli wiedzy na temat podobnych praktyk. Jak donoszą niemieckie media, rzeźnie w Bad Iburg i Düdenbüttel są obecnie zamknięte.

 

Czytaj również:

NIEMCY TEŻ MIELI AFERĘ „LEŻAKOWĄ”. CZY W POLSCE KTOŚ O NIEJ SŁYSZAŁ? - kliknij. 

NIEMCY KONTYNUUJĄ NIELEGALNY PROCEDER UBOJU CHOREGO BYDŁA. KOLEJNA AFERA W DOLNEJ SAKSONII - kliknij.

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Obłęd w Niemczech. Reklama wegańskiej czekolady ud

Katjes, producent słodyczy, prowadził kampanię przeciwko rol

Kolejna afera w Niemczech. Działacze organizacji p

Jak podaje tygodnik Der Spiegel, co piąta świnia urodzona w

Pierwsze oskarżenia za nielegalny ubój zwierząt w

Cztery osoby usłyszały zarzuty znęcania się nad zwierzętami