Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
04 marca 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7851 EUR EUR - 4.5540 GBP GBP - 5.2717 DKK DKK - 0.6124
Archiwum
04.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 236,25 (- 0,42%), kukurydza MAR21 - 217,00 (- 3,98%), rzepak MAJ21 - 515,00 (+ 2,23%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Nielegalny ubój bydła w Niemczech: padają oskarżenia wobec lekarzy weterynarii

Paweł Hetnał

Po aferach związanych z ubojem chorego bydła w niemieckich rzeźniach, coraz częściej krytykuje się rolę weterynarzy w tym procederze. Jak informują niemieckie media, tamtejsze stowarzyszenie lekarzy weterynarii zauważa, że takie praktyki jak w rzeźniach Bad Iburg czy Düdenbüttel są możliwe tylko wtedy, gdy wszystkie strony procesu ubojowego wyraziły ciche przyzwolenie na nielegalny ubój bydła.

 

Jak zauważa Daniela Plange ze Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii, w którym odpowiada za rolnictwo, takie incydenty, które miały miejsce w mniejszych rzeźniach, mogą występować tylko wtedy, gdy wszyscy przymykają oczy na łamanie procedur. Mowa o weterynarzach, rzeźnikach i rolnikach.

 

Jak przypomina Norddeutscher Rundfunk, niedawno zamknięto niewielką rzeźnię w Düdenbüttel w dzielnicy Stade, ponieważ ubijano tam ranne i chore zwierzęta, chociaż jest to zabronione. Podobna sytuacja miała miejsce w Bad Iburg w okręgu Osnabrück.

 

Jak możemy przeczytać na portalu ndr.de, nagrania wideo organizacji praw zwierząt z października ubiegłego roku pokazują jak działa cały mechanizm i ukazują współpracę wszystkich ogniw nielegalnego uboju bydła. Na nagraniach widzimy ranną krowę w furgonetce, a obok znajduje się lekarz weterynarii, który wręcza rolnikowi łańcuch, za pomocą którego zwierzę ma zostać wyciągnięte z samochodu. Tymczasem urzędowe organy weterynaryjne twierdzą, że ich pracownicy nie mieli wiedzy na temat podobnych praktyk. Jak donoszą niemieckie media, rzeźnie w Bad Iburg i Düdenbüttel są obecnie zamknięte.

 

Czytaj również:

NIEMCY TEŻ MIELI AFERĘ „LEŻAKOWĄ”. CZY W POLSCE KTOŚ O NIEJ SŁYSZAŁ? - kliknij. 

NIEMCY KONTYNUUJĄ NIELEGALNY PROCEDER UBOJU CHOREGO BYDŁA. KOLEJNA AFERA W DOLNEJ SAKSONII - kliknij.

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Niemcy: Zator na ponad milion świń

Obecnie w kolejce do niemieckich rzeźni oczekuje 1 030 000 ś

Akty oskarżenia po aferze z leżakami w Kalinowie.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zakończyła postępowanie prz

Świnie cierpią w największej tuczarni w Dolnej Sak

Deutsches Tierschutzbuero (niemiecki organ zajmujący się och