Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 czerwca 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9217 EUR EUR - 4,4443 GBP GBP - 4,9563 DKK DKK - 0,5961
Archiwum
05.06.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 186,75 (- 0,40%), kukurydza CZE20 - 167,00 (- 1,76%), rzepak SIE20 - 375,00 (+ 0,54%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.06.2020 13:49 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,54 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Czy szykuje się rewolucja w dodatkach mineralnych dla krów mlecznych?

Cezary Wójcicki
nowy dodatek mineralny firmy josera

Firma JOSERA wprowadziła nowy składnik do swoich mieszanek mineralnych dla krów mlecznych. Jak sami twierdzą, jest to początek nowej generacji mieszanek mineralnych dla bydła mlecznego. Co to zatem za produkt?

NutriBiotic®, tak nazywa się substancja czynna w nowych mieszankach, powstał ze względu na coraz większe wymagania zarówno producentów mleka, jak i konsumentów. Nowa generacja polega na użyciu bioaktywnych składników w mieszance, które mają wpływ na regulację ekspresji genów. Składniki te mają działać już na poziomie komórkowym, co w efekcie odbije się na działaniu poszczególnych narządów a dalej na całym organizmie.

Ogólnie mieszanki mineralne są stosowane w żywieniu niemal wszystkich zwierząt. Mają pokrywać zapotrzebowanie na składniki mineralne żywionych zwierząt. Firma JOSERA tworząc nowe mieszanki mineralne, nie chce spełniać tylko tej podstawowej funkcji, jaką jest pokrycie zapotrzebowania na składniki mineralne, ale także chce poprawiać wyniki produkcyjne i ekonomiczne stada. Wszystko to dzięki wykorzystaniu rozwiązań z zakresu nutrigenomiki. Firma zastrzega, że stosując ich produkty poprawimy zdrowotność krów, a w szczególności procesy trawienne, co w efekcie wpłynie pozytywnie na wydajność stada.

Źródło: josera-bydlo.pl

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Jeszcze raz o imporcie mleka. Patriotyzm gospodarc

Patriotyzm gospodarczy niektórych przedsiębiorstw mleczarski

Mlekovita: W niewielkim zakresie organizujemy sur

Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, G

OSM Piątnica odpowiada na zarzuty ministra rolnict

- OSM Piątnica, to polska spółdzielnia mleczarska, należąca

Wiadomość z kategorii: