Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 lutego 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7247 EUR EUR - 4.5175 GBP GBP - 5.1946 DKK DKK - 0.6075
Archiwum
26.02.2021 14:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,95 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 25.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,75 (+ 0,20%), kukurydza MAR21 - 229,25 (- 0,11%), rzepak MAJ21 - 488,25 (+ 0,77%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++

Bayer przejął Monsanto

Paweł Hetnał

W miniony czwartek Bayer z powodzeniem zakończył transakcję przejęcia Monsanto. Niemiecki gigant farmaceutyczno-agrochemiczny sfinalizował transakcję wartą 63 mld USD, stając się się największą na świecie firmą zajmującą się pestycydami i nasionami.

 

Akcje amerykańskiej spółki nie będą już dłużej notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, ponieważ Bayer jest obecnie jedynym właścicielem Monsanto Company. Udziałowcom Monsanto wypłacona zostanie kwota 128 USD za akcję. Bank J.P. Morgan udzielił Bayer'owi wsparcia w obsłudze płatności za największą transakcję przejęcia w historii firmy. Zgodnie z warunkiem dopuszczalności, wskazanym przez amerykański Departament Sprawiedliwości, integracja Monsanto z Bayer będzie mogła się rozpocząć niezwłocznie po zakończeniu procedury zbycia wybranych aktywów na rzecz spółki BASF. Rozpoczęcia procesu integracji należy oczekiwać za około dwa miesiące.

 

To wielki dzień: dla naszych klientów – rolników z całego świata, którym będziemy mogli pomóc w dalszej poprawie wydajności i ochronie plonów; dla naszych udziałowców - ponieważ transakcja ta niesie potencjał ogromnych korzyści; a także dla konsumentów i ogółu społeczeństwa - ponieważ będziemy w stanie jeszcze lepiej pomóc rolnikom na całym świecie wytwarzać w sposób zrównoważony bardziej zdrową żywność w bardziej przystępnych cenach - podkreślił Werner Baumann, prezes zarządu Bayer. - Jako wiodąca pod względem innowacyjności organizacja w sektorze rolnictwa, oferujemy pracownikom na całym świecie atrakcyjne stanowiska oraz możliwości rozwoju - dodał Baumann. – Cele, jaki sobie stawiamy w zakresie zakresie zrównoważonego rozwoju są dla nas równie ważne, jak cele finansowe. Zamierzamy sprostać wzmożonej odpowiedzialności, jaka wiąże się z czołową pozycją w sektorze rolnictwa. Dążymy również do pogłębienia dialogu społecznego.

 

- Zamknięcie transakcji jest ważnym etapem na drodze do urzeczywistnienia wizji stworzenia wiodącej organizacji, wspierającej rolników w ich wysiłkach na rzecz zwiększenia produktywności i zrównoważonego rozwoju, dla dobra naszej planety i konsumentów – powiedział Hugh Grant, ustępujący prezes i dyrektor generalny Monsanto. – Jestem dumny z drogi, którą utorowało Monsanto, i spodziewam się, że połączone organizacje zagwarantują dalszy rozwój nowoczesnego rolnictwa.

 

Na czele połączonego działu Crop Science stanie Liam Condon - członek zarządu Bayer; wydarzy się to po rozpoczęciu integracji. Do tego momentu Monsanto będzie funkcjonować niezależnie od Bayer.

 

Źródło: www.bayer.com.pl

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Bayer pod kreską. Miliardowe odszkodowania za glif

W ubiegłym roku Bayer odnotował straty w wysokości 10,5 mld

Biologiczna ochrona upraw z dopłatą dla rolnika? P

Zespół Badawczy Uczelni Instytutów Badawczych i Branżowych,

Najskuteczniejsze środki na ASF. Nowe badania pols

W niedawno przeprowadzonym eksperymencie naukowcy z Puław sp