Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9591 EUR EUR - 4,4465 GBP GBP - 4,9043 DKK DKK - 0,5966
Archiwum
06.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 182,50 (- 0,14%), kukurydza SIE20 - 169,50 (+ 0,74%), rzepak SIE20 - 379,25 (- 0,66%) [euro/tona] +++ +++ +++ 06.07.2020 12:55 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,53 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++

Przymrozki w Brazylii. Rolnicy oceniają szkody

Martyna Frątczak

W pierwszym tygodniu lipca brazylijskim uprawom zagroziły silne przymrozki. Żniwa postępują od zeszłego tygodnia, a szkody są nadal oceniane. Wszystko wskazuje na to, że niskie temperatury nie spowodowały strat w plonach kukurydzy.

 

Na początku lipca w Brazylii wystąpiły przymrozki, które poważnie zagroziły tegorocznym plonom. Niskie temperatury utrzymywały się przez trzy dni od piątku 5.07 do niedzieli 7.07, osiągając nawet
-4oC w najważniejszych regionach produkcyjnych.

Rolnicy oceniają obecnie szkody w uprawach kukurydzy, pszenicy i jęczmienia w brazylijskim stanie Parana. Wygląda na to, że przymrozki nie spowodują większych strat w uprawie kukurydzy.

„To rok kukurydzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej sytuacji ”- powiedział Alberto Morelli, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Kukurydzy w Argentynie.

W zeszłym tygodniu rozpoczeto żniwa drugiej pod względem wielkości uprawy kukurydzy, znanej jako uprawa Safrinha. Produkcja z niej szacowana jest na 75,7 mln ton.

Plony zebrane z obszarów kukurydzy, które w momencie dotknięcia mrozem osiągnęły już fizjologiczne dojrzewanie nie doświadczyły większego uszczerbku.

A co stanie się z resztą plonów? Według lokalnych agronomów i rolników w wyniku przymrozków nastąpi przyspieszenie dojrzewania kukurydzy.

Po raz pierwszy od 20 lat Argentyna może zebierać więcej kukurydzy niż soi. Według oficjalnych szacunków w tym sezonie zebrano już 57 m ton kukurydzy, podczas gdy produkcja soi wyniesie 55,6 milionów ton.

Produkcja kukurydzy byłaby więc o 31% wyższa niż w ubiegłym roku.

 

Źródło: agriculture.com

Martyna Frątczak
Autor: Martyna Frątczak
Martyna Frątczak, studentka Weterynarii, zainteresowana szeregiem zagadnień związanych z medycyną zwierząt, ekologią i epidemiologią. Pasjonatka literatury pięknej i popularnonaukowej. W przyszłości chciałaby połączyć pracę lekarza weterynarii z prowadzeniem badań naukowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Indie obniżyły cło importowe na kukurydzę, aby wes

Indie wprowadziły ulgowe, 15% cło importowe na pół miliona t

Brazylijska produkcja zbóż osiąga rekord

Produkcja zbóż w Brazylii osiągnie w tym sezonie ponad 250 m

Co z gospodarstwami poszkodowanymi w wyniku przymr

W odpowiedzi na pismo samorządu rolniczego w sprawie m.in. z