Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
28 lutego 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9255 EUR EUR - 4,3355 GBP GBP - 5,0657 DKK DKK - 0,5802
Archiwum
28.02.2020 12:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,20 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ 27.02.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 191,50 (- 0,52%), kukurydza MAR20 - 167,50 (- 1,33%), rzepak MAJ20 - 387,25 (- 1,21%) [euro/tona] +++ +++ +++

Przymrozki w Brazylii. Rolnicy oceniają szkody

Martyna Frątczak

W pierwszym tygodniu lipca brazylijskim uprawom zagroziły silne przymrozki. Żniwa postępują od zeszłego tygodnia, a szkody są nadal oceniane. Wszystko wskazuje na to, że niskie temperatury nie spowodowały strat w plonach kukurydzy.

 

Na początku lipca w Brazylii wystąpiły przymrozki, które poważnie zagroziły tegorocznym plonom. Niskie temperatury utrzymywały się przez trzy dni od piątku 5.07 do niedzieli 7.07, osiągając nawet
-4oC w najważniejszych regionach produkcyjnych.

Rolnicy oceniają obecnie szkody w uprawach kukurydzy, pszenicy i jęczmienia w brazylijskim stanie Parana. Wygląda na to, że przymrozki nie spowodują większych strat w uprawie kukurydzy.

„To rok kukurydzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej sytuacji ”- powiedział Alberto Morelli, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Kukurydzy w Argentynie.

W zeszłym tygodniu rozpoczeto żniwa drugiej pod względem wielkości uprawy kukurydzy, znanej jako uprawa Safrinha. Produkcja z niej szacowana jest na 75,7 mln ton.

Plony zebrane z obszarów kukurydzy, które w momencie dotknięcia mrozem osiągnęły już fizjologiczne dojrzewanie nie doświadczyły większego uszczerbku.

A co stanie się z resztą plonów? Według lokalnych agronomów i rolników w wyniku przymrozków nastąpi przyspieszenie dojrzewania kukurydzy.

Po raz pierwszy od 20 lat Argentyna może zebierać więcej kukurydzy niż soi. Według oficjalnych szacunków w tym sezonie zebrano już 57 m ton kukurydzy, podczas gdy produkcja soi wyniesie 55,6 milionów ton.

Produkcja kukurydzy byłaby więc o 31% wyższa niż w ubiegłym roku.

 

Źródło: agriculture.com

Martyna Frątczak
Autor: Martyna Frątczak
Martyna Frątczak, studentka Weterynarii, zainteresowana szeregiem zagadnień związanych z medycyną zwierząt, ekologią i epidemiologią. Pasjonatka literatury pięknej i popularnonaukowej. W przyszłości chciałaby połączyć pracę lekarza weterynarii z prowadzeniem badań naukowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Ministerstwo przyznaje, że import kukurydzy z Ukra

Jak informuje ministerstwo rolnictwa, w 2018 roku zaimportow

Polska interweniuje w Brukseli ws. nadmiernego imp

Minister Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył wczoraj w pos

Samorząd rolniczy domaga się kontroli napływu kuku

Krajowa Rada Izb Rolniczych zawnioskowała, aby podmioty spro