kps

kojs

CenyRolnicze
23 marca 2023, Czwartek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 4.3011 EUR EUR - 4.6817 GBP GBP - 5.2966 DKK DKK - 0.6286
Archiwum


23.03.2023 MATIF: pszenica MAJ23: 245,00 (-1,21%), kukurydza CZE23: 242,75 (-0,82%), rzepak MAJ23: 436,25 (+1,34%)

23.03.2023 SPRZEDAM 50 T RZEPAKU, transport firmowy, lubelskie, biłgorajski, 23-412, tel.: 600 342 570

22.03.2023 13:12 DRÓB, cena tuszki hurt: 8,80-9,50 zł/kg, średnia: 9,11 zł/kg (na podstawie informacji z 10 ubojni)

21.03.2023 SPRZEDAM 3 BYKI, hf, 550 kg, warmińsko-mazurskie, olsztyński, 11-015, tel.: 530 533 568

21.03.2023 SPRZEDAM 58000 KURCZAKÓW BROJLERÓW, 2.8 kg, wielkopolskie, szamotulski, 64-520, tel.: 725 380 533

20.03.2023 SPRZEDAM 23 BYKI, hf, 750 kg, wielkopolskie, nowotomyski, 64-360, tel.: 510 232 873

18.03.2023 SPRZEDAM 20 T PSZENICY KONS., transport firmowy, łódzkie, skierniewicki, 96-130, tel.: 607 100 966

Dodaj komunikat

kowalczyk

kowalczyk

Sasin z Kowalczykiem: Pożyczka dla rolników na dowolny cel do 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń

Redakcja
pożyczka, PKO,
MRiRW (Twitter)

Rolnik może otrzymać pożyczkę do 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń, nawet na 5 lat. W przypadku przedstawienia zabezpieczeń rzeczowych, kwota pożyczki może wzrosnąć do 500 tys. zł. Pożyczkę można otrzymać w prosty sposób, bez zbędnych formalności, a pieniądze przeznaczyć na dowolny cel np. na zakup nawozów, środków ochrony roślin, materiału siewnego czy paliwa - bez okazywania faktur. Taka oferta została zaprezentowana dzisiaj na konferencji prasowej przez wicepremierów Jacka Sasina i Henryka Kowalczyka.

 

PKO Bank Polski wprowadza do swojej oferty pożyczkę dla rolników na dowolny cel, do 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń. Harmonogram spłat jest dostosowany do specyfiki produkcji rolnej. W przypadku produkcji rolnych o długich cyklach produkcyjnych klient może skorzystać z 6-miesięcznej karencji w spłacie. Bank proponuje rolnikom także konto bezpłatne przez 2 lata. W ten sposób PKO Bank Polski wspiera rolników w finansowaniu bieżących potrzeb, rozwoju gospodarstw i zarządzaniu finansami.

 

- Rolnictwo to jeden ze strategicznych sektorów polskiej gospodarki, który zapewnia Polakom bezpieczeństwo żywnościowe. Wobec aktualnych wyzwań stojących przed rolnikami wynikających m.in. z rosnących kosztów produkcji, zmian klimatycznych i założeń Zielonego Ładu, naszym priorytetem staje się zapewnienie rolnikom szerokiego dostępu do finansowania inwestycji i bieżących potrzeb. Pozwoli to rolnikom na dalszy rozwój ich gospodarstw poprzez automatyzację i wprowadzanie nowoczesnych technologii – mówi Paweł Gruza, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, kierujący pracami Zarządu.

 

- Pracujemy cały czas, żeby wspierać polską wieś. Jest ona skarbem narodowym i dzięki niej mamy zapewnione bezpieczeństwo żywnościowe. Polski rolnik w ramach preferencyjnego kredytu PKO BP będzie mógł otrzymać bez zabezpieczeń, na 5 lat pożyczkę do 300 tys. zł. Kredyt będzie wspierać rozwój gospodarstw rolnych. To produkt, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rolników. Może być zarówno na zakup nawozów, materiału siewnego, sprzętu, wszystkiego tego, co jest potrzebne do prowadzenia gospodarstw – wyjaśniał podczas konferencji prasowej Jacek Sasin – minister aktywów państwowych.

 

 

- Krajowa Grupa Spożywcza jest w początkowej fazie działań, ale już odgrywa kluczową rolę stabilizacyjną rynkach jak np. na rynku zbóż. Ważne jest, aby na bieżąco reagować na zachwiania na rynkach, jak np. na rynku nawozów poprzez dopłaty. Rolnictwo jest specyficzną dziedziną, gdzie nie mamy stabilizacji produkcji i stabilizacji cen, dlatego ważne są wszystkie działania wspomagające rolników. Oferta banku dostosowywana jest do potrzeb rolników. Można z niej skorzystać przeznaczając środki np. na zakup nawozów lub rozwój hodowli. Rolnik będzie mógł z niej skorzystać rozwijając swoje gospodarstwo na dogodnych dla siebie warunkach – przekonywał minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk.

 

Rolnik może otrzymać pożyczkę do 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń, nawet na 5 lat. W przypadku przedstawienia zabezpieczeń rzeczowych, kwota pożyczki może wzrosnąć do 500 tys. zł. Co ważne, istnieje możliwość indywidualnego dostosowania harmonogramu spłaty rat do specyfiki produkcji rolnej. Pożyczkę można otrzymać w prosty sposób, bez zbędnych formalności, a pieniądze przeznaczyć na dowolny cel np. na zakup nawozów, środków ochrony roślin, materiału siewnego czy paliwa - bez okazywania faktur.

 

Bezpłatne konto rolnicze z dostępem do ARiMR

 

PKO Bank Polski oferuje rolnikom także konto. Klient, który je otworzy, nie poniesie żadnych kosztów prowadzenia, jak również obsługi karty debetowej przez dwa lata, bez żadnych dodatkowych warunków. Do zarządzania kontem służy zarówno aplikacja IKO jak i serwis internetowy iPKO. Dla posiadaczy tego konta wpłaty gotówki w złotych w oddziałach PKO Banku Polskiego są bezpłatne. Prowadzenie konta rolniczego może być bezpłatne także po dwóch latach. Wystarczy, jeśli na konto będzie wpływać min. 2 tys. miesięcznie – w przeciwnym razie opłata wyniesie 12 zł miesięcznie. Bank wprowadził także udogodnienie dla klientów, którzy załatwiają swoje sprawy urzędowe w ARiMR – teraz mogą przejść do Platformy Usług Elektronicznych ARiMR z serwisu iPKO.

 

Wraz z kontem klienci otrzymują dostęp do najpopularniejszej aplikacji bankowej w Polsce, z szerokim wachlarzem funkcji. W IKO można sprawdzić m.in. saldo i historię rachunku, zlecić przelew na numer rachunku bankowego do dowolnego odbiorcy, spłacić zadłużenie na karcie kredytowej, założyć lokatę, doładować telefon na kartę czy zapłacić za przejazd autostradą. Za pomocą IKO klient może także zweryfikować tożsamość dzwoniącego do niego pracownika PKO Banku Polskiego.

 

- Chcemy być doradcą i partnerem finansowym dla rolników, którzy cenią tradycję, a jednocześnie śmiało patrzą w przyszłość. Dlatego stawiamy na nowoczesne i cyfrowe narzędzia zarządzania finansami, ułatwiające codzienną pracę każdego rolnika i przedsiębiorcy. Jestem przekonany, że staniemy się bankiem pierwszego wyboru dla rolników, dzięki naszej konkurencyjnej ofercie, lokalnej obecności na terenie całego kraju i profesjonalnym doradcom – podkreśla Paweł Gruza, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, kierujący pracami Zarządu.

 

 

Nowości uzupełniają ofertę PKO Banku Polskiego dla rolników, którą bank planuje systematycznie rozwijać. W jej skład wchodzą także inne rodzaje kredytów, takie jak: kredyt inwestycyjny na finansowanie zakupów związanych z rozbudową i modernizacją gospodarstwa, udzielany nawet na 20 lat, z możliwością sfinansowania 90% wartości przedsięwzięcia; kredyt w rachunku bez zabezpieczeń nawet do 300 tys. zł czy pożyczka na start dla rozpoczynających działalność rolniczą.

 

Rolnicy mogą także skorzystać z leasingu maszyn, urządzeń i wyposażenia budynków inwentarskich w ramach oferty PKO Leasing. Leasing i pożyczka maszyn rolniczych dają możliwość sfinansowania 100% wartości przedmiotu nawet do 10 lat. System spłaty rat dostosowany jest do cyklu produkcyjnego gospodarstwa (raty miesięczne, kwartalne, półroczne oraz harmonogramy sezonowe).

 

Nowej ofercie dla rolników będzie towarzyszyć kampania w mediach pod hasłem „Z gruntu korzystna pożyczka dla rolnika", wsparta działaniami sponsorskimi i rozłożona w czasie na kolejne miesiące 2023 r. Na początek w internecie i prasie, a od marca ruszy kampania telewizyjna.

Loading comments...
Wiadomość z kategorii:

POLECAMY


Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu