Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
25 lutego 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.6943 EUR EUR - 4.5143 GBP GBP - 5.2367 DKK DKK - 0.6071
Archiwum
25.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,75 (+ 0,20%), kukurydza MAR21 - 229,25 (- 0,11%), rzepak MAJ21 - 488,25 (+ 0,77%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.02.2021 13:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,40 zł/kg, średnia: 6,02 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Kto chce umowy z Mercosurem? Silne lobby niemieckiego przemysłu maszynowego

Redakcja

Stowarzyszenie Niemieckiej Inżynierii Mechanicznej i Zakładowej nie może zrozumieć wątpliwości wyrażonych przez kanclerz Angelę Merkel co do umowy o wolnym handlu z państwami Mercosuru. Firmy zajmujące się inżynierią mechaniczną dążą do jak najszybszego wdrożenia umowy - Umowa z Mercosurem musi nadejść, bo tylko to porozumienie umożliwi Brukseli wywarcie politycznej presji na prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro w sprawie wylesiania - powiedział Thilo Brodtmann, dyrektor generalny Stowarzyszenia Niemieckiej Inżynierii Mechanicznej (VDMA).

 

- Lepiej pozostać w dialogu, niż zostawić Brazylię samemu sobie lub forsować partnerstwo z Chinami - wyjaśnił Brodtmann niemieckim mediom. W jego opinii im szybciej umowa zostanie wdrożona, tym szybciej Unia Europejska będzie mogła zwrócić się do Brazylii o oficjalne konsultacje na temat zrównoważonego rozwoju na podstawie umowy, ponieważ obie strony zobowiązały się do wdrożenia porozumienia klimatycznego z Paryża.

 

Brodtmann podkreślił, że europejscy importerzy również wniosą swój wkład, uzgadniając z brazylijskimi dostawcami, że produkty nie pochodzą ze świeżo wyciętych lasów deszczowych. Istnieje już odpowiednia umowa dotycząca soi.

 

Dyrektor generalny VDMA zwrócił również uwagę, że umowa Mercosur jest projektem długoterminowym - znacznie dłuższym niż kadencja prezydenta Brazylii. Odrzucenie umowy byłoby zatem polityką czysto symboliczną, skierowaną przeciwko Bolsonaro. - Żadne drzewo w Brazylii nie zostanie uratowane, jeśli umowa nie zostanie ratyfikowana - powiedział Brodtmann.

 

Może zainteresuje Cię również:

Mercosur i wyśrubowane unijne standardy mogą dobić

Copa – Cogeca wraz ze współpracującymi z nią europejskimi or

Portugalia chce umowy z państwami Mercosuru

Rząd portugalski najwyraźniej chce zbliżyć się do podpisania

Brexit gorszy od koronawirusa? Producenci wołowiny

Producenci mięsa wołowego z coraz większym niepokojem patrzą