Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
12 sierpnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7558 EUR EUR - 4,4123 GBP GBP - 4,9028 DKK DKK - 0,5925
Archiwum
12.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 177,50 (- 0,14%), kukurydza LIS20 - 163,75 (+ 0,15%), rzepak LIS20 - 376,50 (+ 0,80%) [euro/tona] +++ +++ +++ 12.08.2020 14:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 5,40 zł/kg, średnia: 4,60 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++

Łagodna kara dla aktywistów prozwierzęcych za okupację chlewni w Boxtel

Redakcja

W maju działacze na rzecz praw zwierząt zajęli chlew w holenderskim Boxtel. Teraz zostali skazani przez sąd karą grzywny w wysokości 300 euro i uniknęli wiezienia, czego domagał się prokurator.

 

67 osób, które wkroczyło do chlewni w Boxtel w Holandii, zostało ukaranych grzywną w wysokości 300 eur przoez sąd w Den Bosch i otrzymało karę dwóch tygodni aresztu w zawieszeniu na dwa lata. Sąd nie nałożył kary więzienia, chociaż prokuratura tego zażądała.

 

Organizacja Farmers Defense Force nie jest zadowolona z wyroku i uważa, że decyzja sądu „nie oddaje sprawiedliwości za popełnione przestępstwa i ich wpływ na właściciela zwierząt oraz całą holenderską społeczność rolniczą”. Farmerzy czują się pokrzywdzeni i uważają, że tak łagodny wyrok wręcz zachęca „obrońców praw zwierząt” do podejmowania podobnych akcji.

 

Przypomnijmy, iż 13 maja ponad sto osób zajęło gospodarstwo rolne w Holandii, aby zwrócić uwagę na cierpienia zwierząt. Aktywiści, którzy okupowali farmę należą do międzynarodowej grupy aktywistów zwierzęcych Meat the Victims. Domagali się aby media mogły wejść do chlewni i ujawnić opinii publicznej co się tam dzieje. Chcieli również usunąć chore zwierzęta ze stajni i zabrać je ze sobą, aby się nimi zająć. - Zwierzęta tutaj umierają. Jeśli nie otrzymają pomocy, umrą w ciągu jednego lub dwóch dni. Możemy zabrać je ze sobą i zapewnić im opiekę, jakiej potrzebują, a my oferujemy im miejsce, w którym mogą spędzić resztę życia na wolności – argumentowali aktywiści.

 

Lokalne władze były niezadowolone z postępowania działaczy na rzecz zwierząt i zdecydowały się ewakuować gospodarstwo około godziny 22.00. Do godziny 23.30 prawie wszyscy demonstrujący zostali usunięci z gospodarstwa. Burmistrz Boxtel stwierdził w rozmowie z lokalnymi mediami, że najeżdżanie gospodarstwa mieszkańców jego miejscowości i zajmowanie ich dobytku jest nie do przyjęcia.

 

Co ciekawe na miejscu zebrała się kontrmanifestacja rolników. Oba protesty rozpoczęły się spokojnie i bez sprzeczek, ale po kilku godzinach rolnicy wywrócili samochody aktywistów do rowu. Dziesiątki aktywistów zostało aresztowanych, ponieważ odmówili odejścia lub nie byli w stanie się wylegitymować.