Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 października 2018, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,7273 EUR EUR - 4,2922 GBP GBP - 4,8642 DKK DKK - 0,5753
Archiwum
22.10.2018 MATIF: pszenica kons. GRU18 - 200,25 (- 0,50%), kukurydza LIS18 - 166,50 (- 1,19%), rzepak LIS18 - 373,25 (0,00%) [euro/tona] +++ +++ +++ 22.10.2018 15.00 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,40 - 5,10 zł/kg, średnia: 4,66 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++

Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje o równe opodatkowanie przy zakupie ziemi dla wszystkich gospodarstw

Cezary Wójcicki
podatek przy zakupie ziemi

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, popierając wniosek Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego,zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o podjęcie działań, aby znowelizować przepisy, które nakładają na rolnika obowiązek opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2% wartości przy zakupie ziemi rolnej na utworzenie lub powiększenie gospodarstwa.

Przekazano, że z opłaty tej zwolnieni są obecnie rolnicy posiadający średnie i większe gospodarstwa, jednak dla gospodarstw mniejszych niż 11 ha nie ma tego wyłączenia, a zatem zobowiązani są płacić za każdy dokupowany grunt. Stwarza to dodatkową barierę dla mniejszych gospodarstw, chcących się rozwijać i powiększać skalę produkcji.

Przedstawiając powyższe wniesiono o zwolnienie wszystkich rolników z podatku od czynności cywilnoprawnych, bez względu na powierzchnię kupowanej działki rolnej i zniesienie dolnej granicy powierzchni gospodarstwa, jaką będą posiadali po transakcji.

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

KRIR wnioskuje o jak najszybszą pomoc rolnikom dot

8 października w Parzniewie odbyło się XIII Posiedzenie Kraj

Zdjęcia satelitarne pomogą w szacowaniu strat?

Podczas spotkania z przedstawicielami Krajowej Rady Izb Roln

Copa i Cogeca popierają apel o nieobcinanie budżet

Copa i Cogeca poparły wczorajsze wydarzenie medialne zorgani

Wiadomość z kategorii: