Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 września 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7585 EUR EUR - 4.4574 GBP GBP - 4.8811 DKK DKK - 0.5991
Archiwum
18.09.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 194,50 (+ 1,43%), kukurydza LIS20 - 171,50 (+ 0,15%), rzepak LIS20 - 395,00 (+ 0,64%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.09.2020 13:42 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,85 zł/kg (na podstawie informacji z 10 ubojni) +++ +++ +++ +++

Aplikacja na smartfony ograniczy liczbę kontroli w gospodarstwie?

Redakcja

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zamierza we wrześniu aktywować aplikację na smartfony, która będzie platformą komunikacji Agencji z rolnikami. Wg prezesa ARiMR, nowe rozwiązanie ograniczy liczbę kontroli w gospodarstwie.

 

Na tę chwilę system jest testowany w trzech województwach: wielkopolskim, lubelskim i podkarpackim. Jak zapowiada prezes ARiMR już we wrześniu aplikacja powinna być obsługiwana przez wszystkie oddziały regionalne.

 

Tomasz Nowakowski wyjaśnia, że jest to pierwsza mobilna aplikacja na smartfony, która ma doprowadzić do tego, żeby z czasem można było znacząco zmniejszyć liczbę tzw. kontroli na miejscu, choć na pewno nie wykluczy ich całkowicie. - Aplikację będzie można też wykorzystywać do realizacji wniosków inwestycyjnych wtedy, gdy np. brakuje informacji nt. tabliczki znamionowej przy zakupionym sprzęcie. Rolnik będzie mógł sam wykonać jej zdjęcie i przesłać do Agencji, nie będzie więc potrzeby wysyłania do tego celu kontroli na miejscu – zapewnia prezes ARiMR.

 

Dodajmy, iż przeprowadzanie kontroli na miejscu, która sprawdza stan faktyczny z zadeklarowanym we wniosku, wstrzymuje wypłatę dopłat bezpośrednich. Jak wylicza Nowakowski, co roku losowo jest ona dokonywana w 5 proc. gospodarstw rolnych ubiegających się o takie dopłaty, tj. podlega jej ok. 65 tys. gospodarstw. Jednocześnie poinformował, że Agencja czyni starania, by prowadzone kontrole zakończyły się do połowy października.

 

 

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Bezpieczeństwo polskiej żywności w prywatnych ręka

- Hodowcy drobiu wyrażają najwyższe zaniepokojenie wobec pla

Bez profilu zaufanego nie oszacujesz strat suszowy

Wnioski o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę produc

Wnioski o oszacowanie strat suszowych tylko przez

Wnioski o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę produc