Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
29 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7610 EUR EUR - 4,4194 GBP GBP - 4,8766 DKK DKK - 0,5938
Archiwum
03.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 180,25 (- 1,37%), kukurydza SIE20 - 182,00 (+ 2,25%), rzepak LIS20 - 384,00 (+ 0,59%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.08.2020 12:47 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 5,10 zł/kg, średnia: 4,36 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Wielka Brytania: Koniec z zazielenieniem pod dyktat Brukseli. W ciągu kilku lat zostaną zniesione dopłaty bezpośrednie

Redakcja

Zjednoczone Królestwo planuje zmniejszyć obciążenia administracyjne dla rolników, którzy skorzystają w przyszłym roku ze zmniejszonego obciążenia administracyjnego. Rząd planuje zakończyć konieczność stosowania się do standardów Unii Europejskiej i przedstawi tak zwane wymogi dotyczące zazieleniania. Tym samym rozpocznie się przechodzenie Wielkiej Brytanii na nowy system zarządzania środowiskowego, który przyniesie... większe korzyści dla środowiska.

 

Tak zwane wymogi dotyczące zazieleniania i płatności bezpośrednich Komisji Europejskiej nakładały na rolników obowiązek stosowania określonych praktyk w celu zakwalifikowania się do otrzymania dodatkowych płatności. Wymogi te w przeszłości wpływały na środowisko w niewielkim stopniu, co udokumentowano w sprawozdaniu specjalnym Europejskiego Trybunału Obrachunkowego z 2017 r. w sprawie zazieleniania.

 

Zgodnie z rządowymi planami uproszczenia systemu płatności podstawowych (BPS) i ograniczenia biurokracji, z jaką borykają się rolnicy w okresie przejściowym, rolnicy będą mieli zmniejszone obciążenia administracyjne i nie będą już musieli przestrzegać tzw. wymogów w zakresie zazieleniania od 2021 r. rok programu. Zmiany te nie wpłyną na całkowitą płatność otrzymywaną przez każdego rolnika, ponieważ zamiast tego pieniądze zostaną dodane do portfela rolników w ramach systemu płatności podstawowej.

 

Okres przejściowy w rolnictwie potrwa siedem lat, a dopłaty bezpośrednie dla rolników w Anglii zostaną wycofane i zastąpione nowym systemem, który nagradza rolników za dostarczanie dóbr publicznych, takich jak sadzenie drzew lub żywopłotów, zarządzanie rzekami w celu złagodzenia powodzi oraz tworzenie lub przywracanie siedlisk dzikich zwierząt. Nowy system zarządzania środowiskowego, który ma zostać wdrożony pod koniec 2024 r., wprowadzi nowe sposoby współpracy z rolnikami w celu osiągnięcia lepszych wyników środowiskowych i odwrócenia upadku niektórych z najbardziej cenionych gatunków.

 

Planowane wycofywanie dopłat bezpośrednich będzie następowało stopniowo, aby dać rolnikom czas na dostosowanie się do zmian. W większości przypadków stopniowe zmniejszanie tych płatności zostanie zrównoważone przez udostępnienie alternatywnego wsparcia, aby pomóc rolnikom poprawić ich produktywność i pomóc im w przejściu do nowego systemu środowiskowego zarządzania gruntami. Rolnicy będą również mogli ubiegać się o wsparcie z programu Countryside Stewardship do czasu wprowadzenia przyszłego programu.

 

Krajowa dyskusja na temat przyszłego kształtu systemu zarządzania środowiskowego gruntami potrwa do 31 lipca, a rolnicy zostali zaproszeni do podzielenia się swoimi opiniami na temat dokumentu. Dalsze szczegóły dotyczące planów okresu przejściowego w rolnictwie zostaną przedstawione jesienią 2020 r.

 

 

Źródło: poandpo.com

Może zainteresuje Cię również:

Duda dziękuje rolnikom za poparcie. Będzie wyrówna

Podczas wywiadu dla redakcji programu „Tydzień”, który jest

Wnioski o dopłaty bezpośrednie tylko do piątku

Dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopła

Wnioski o dopłaty do poniedziałku. Biura powiatowe

15 czerwca będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku o płatn