Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
08 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9666 EUR EUR - 4,4739 GBP GBP - 4,9699 DKK DKK - 0,6005
Archiwum
10.07.2020 13:19 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,09 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ 09.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 187,75 (+ 0,40%), kukurydza SIE20 - 175,75 (+ 1,15%), rzepak SIE20 - 385,25 (+ 0,06%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++

Janusz Korwin-Mikke: Najlepsza dla polskiego rolnictwa byłaby całkowita likwidacja dotacji w ramach całej Unii

Paweł Hetnał

- Unii udało się przekupić tymi dwoma stówkami od hektara. Rolnicy dopiero teraz zaczynają zauważać, że z jednej strony są to dwie stówki, ale z drugiej dostają rozmaite przepisy, które ograniczają produkcję, wolność gospodarczą i są korzystne raczej dla pośredników – mówił Janusz Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej, która odbyła się przy okazji 25. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.

- Jak można uzdrowić polskie rolnictwo? Część idiotyzmów robi nasz własny rząd, a część sama Unia Europejska i czasami trudno rozstrzygnąć, które głupoty są większe. Ja byłem posłem w Europarlamencie, więc na te głupoty unijne jestem wyczulony. Jednak np. likwidacja przemysłu futrzarskiego jest pomysłem rdzennie polskim – mówił lider partii Korwin.

 

- Unii udało się przekupić rolników tymi dwoma stówkami od hektara. Rolnicy dopiero teraz zaczynają zauważać, że z jednej strony są to dwie stówki, ale z drugiej dostają rozmaite przepisy, które ograniczają produkcję, wolność gospodarczą i są korzystne raczej dla pośredników. Tak dzieje się wszędzie, w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Najlepsza dla polskiego rolnictwa byłaby całkowita likwidacja dotacji w ramach całej Unii. Jeżeli zostaną zlikwidowane dotacje, od razu spadnie cena produktów. Dotacje pozwalają nakarmić się pośrednikom i urzędnikom, którzy te środki rozdzielają. Chciałbym przypomnieć jak w Nowej Zelandii 30 lat temu zlikwidowano wszystkie dotacje dla rolnictwa. Zlikwidowano 28 farm a ceny poszły tak w dół, że opłacalnym stało się eksportowanie masła z Nowej Zelandii do Europy. Nasz program jest prosty, który powtarzamy cały czas. Trzeba przestać rolnictwu przeszkadzać, a rolnictwo sobie poradzi – zakończył Korwin-Mikke.

 

Zdjęcie: Facebook Janusza Korwina-Mikke 

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Jeszcze kilka dni na złożenie wniosku o przyznanie

15 czerwca 2020 r. przypada ostateczny termin składania wnio

ARiMR zapewnia, że pomimo epidemii wypłata dotacji

- Tylko w ostatnich dniach Agencja Restrukturyzacji przekaza

Największe targi rolnicze w Polsce przełożone. Prz

Targi rolnicze Agrotech w Kielcach nie dojdą do skutku w pla