Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Janusz Korwin-Mikke: Najlepsza dla polskiego rolnictwa byłaby całkowita likwidacja dotacji w ramach całej Unii

Paweł Hetnał

- Unii udało się przekupić tymi dwoma stówkami od hektara. Rolnicy dopiero teraz zaczynają zauważać, że z jednej strony są to dwie stówki, ale z drugiej dostają rozmaite przepisy, które ograniczają produkcję, wolność gospodarczą i są korzystne raczej dla pośredników – mówił Janusz Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej, która odbyła się przy okazji 25. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.

- Jak można uzdrowić polskie rolnictwo? Część idiotyzmów robi nasz własny rząd, a część sama Unia Europejska i czasami trudno rozstrzygnąć, które głupoty są większe. Ja byłem posłem w Europarlamencie, więc na te głupoty unijne jestem wyczulony. Jednak np. likwidacja przemysłu futrzarskiego jest pomysłem rdzennie polskim – mówił lider partii Korwin.

 

- Unii udało się przekupić rolników tymi dwoma stówkami od hektara. Rolnicy dopiero teraz zaczynają zauważać, że z jednej strony są to dwie stówki, ale z drugiej dostają rozmaite przepisy, które ograniczają produkcję, wolność gospodarczą i są korzystne raczej dla pośredników. Tak dzieje się wszędzie, w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Najlepsza dla polskiego rolnictwa byłaby całkowita likwidacja dotacji w ramach całej Unii. Jeżeli zostaną zlikwidowane dotacje, od razu spadnie cena produktów. Dotacje pozwalają nakarmić się pośrednikom i urzędnikom, którzy te środki rozdzielają. Chciałbym przypomnieć jak w Nowej Zelandii 30 lat temu zlikwidowano wszystkie dotacje dla rolnictwa. Zlikwidowano 28 farm a ceny poszły tak w dół, że opłacalnym stało się eksportowanie masła z Nowej Zelandii do Europy. Nasz program jest prosty, który powtarzamy cały czas. Trzeba przestać rolnictwu przeszkadzać, a rolnictwo sobie poradzi – zakończył Korwin-Mikke.

 

Zdjęcie: Facebook Janusza Korwina-Mikke 

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Nikt nie kwapi się z wprowadzeniem definicji rolni

W świetle prawa dopłaty unijne przysługują osobie faktycznie

Zastanawiające kwoty zaliczek na dopłaty bezpośred

Wielu rolników zdziwionych otrzymaną zaliczką na poczet dopł

Jeszcze kilka dni na złożenie wniosku o przyznanie

15 czerwca 2020 r. przypada ostateczny termin składania wnio