Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 lipca 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,7869 EUR EUR - 4,2480 GBP GBP - 4,7205 DKK DKK - 0,5690
Archiwum
22.07.2019 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,90 zł/kg, średnia: 5,46 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Czy rolnik, który nie będzie miał zmian w uprawach tylko zmianę w sztukach zwierząt zgłaszanych do płatności może złożyć w Agencji oświadczenie, bez wniosku?

Cezary Wójcicki
wnioski elektroniczne do agencji

Informowaliśmy niejednokrotnie, że składanie wniosków do ARiMR będzie odbywało się od tego roku elektronicznie. Nowa forma składania wniosków rodzi wśród beneficjentów wiele pytań. Dziś, odpowiedzmy sobie na pytanie, czy rolnik, który nie będzie miał zmian w uprawach tylko zmianę w sztukach zwierząt zgłaszanych do płatności może złożyć w Agencji oświadczenie, bez wniosku?

Złożenie o Oświadczenia potwierdzającego brak zmian w stosunku do wniosku z 2017 w zakresie płatności zwierzęcych możliwe jest tylko dla płatności do owiec i płatności do kóz. Najlepszym rozwiązaniem dla rolnika wnioskującego płatność do bydła lub płatność do krów będzie skorzystanie z trybu uproszczonego w aplikacji eWniosekPlus – dzięki któremu będzie mógł zmodyfikować dane dotyczące zwierząt bez konieczności ingerencji w pozostałe deklaracje z roku poprzedniego. Złożenie Oświadczenia papierowego o braku zmian w kampanii 2018 jest równoznaczne z pełnym potwierdzeniem deklaracji z poprzedniej kampanii.

Zgodnie ze zmienioną ustawą o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego w 2018 r. zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich i płatności niezwiązanej do tytoniu, rolnik może złożyć oświadczenie, w którym potwierdzi brak zmian.

Rolnik może złożyć Oświadczenie zamiast wniosku, jeżeli zawarta we wniosku złożonym w roku w 2017 powierzchnia gruntów ornych wynosiła mniej niż 10 ha i ubiegał się on wyłącznie o:

- jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową lub
- płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, lub
- płatność do owiec, lub
- płatność do kóz, lub
- płatność niezwiązaną do tytoniu, lub
- w ramach PROW 2007-2013 o wypłatę pomocy na zalesianie, lub
- w ramach PROW 2014-2020 o przyznanie płatności ONW lub przyznanie premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej.

Źródło: ARiMR

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

W Polsce trzy czwarte dopłat z UE trafia do 20 pro

Polskie rolnictwo wytwarza około 2,4 proc. PKB, podczas gdy

Zaktualizowany harmonogram naborów wniosków w rama

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaktualizowało har

Rolnicy cenią dopłaty, ale są w stanie sięgnąć po

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Martin & Jacob