Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
20 września 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9319 EUR EUR - 4,3438 GBP GBP - 4,9277 DKK DKK - 0,5817
Archiwum
20.09.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 171,25 (- 0,29%), kukurydza LIS19 - 163,25 (- 0,15%), rzepak LIS19 - 387,25 (+ 0,06%) [euro/tona] +++ +++ +++ 20.09.2019 12:24 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,05 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++

Czy rolnik, który nie będzie miał zmian w uprawach tylko zmianę w sztukach zwierząt zgłaszanych do płatności może złożyć w Agencji oświadczenie, bez wniosku?

Cezary Wójcicki
wnioski elektroniczne do agencji

Informowaliśmy niejednokrotnie, że składanie wniosków do ARiMR będzie odbywało się od tego roku elektronicznie. Nowa forma składania wniosków rodzi wśród beneficjentów wiele pytań. Dziś, odpowiedzmy sobie na pytanie, czy rolnik, który nie będzie miał zmian w uprawach tylko zmianę w sztukach zwierząt zgłaszanych do płatności może złożyć w Agencji oświadczenie, bez wniosku?

Złożenie o Oświadczenia potwierdzającego brak zmian w stosunku do wniosku z 2017 w zakresie płatności zwierzęcych możliwe jest tylko dla płatności do owiec i płatności do kóz. Najlepszym rozwiązaniem dla rolnika wnioskującego płatność do bydła lub płatność do krów będzie skorzystanie z trybu uproszczonego w aplikacji eWniosekPlus – dzięki któremu będzie mógł zmodyfikować dane dotyczące zwierząt bez konieczności ingerencji w pozostałe deklaracje z roku poprzedniego. Złożenie Oświadczenia papierowego o braku zmian w kampanii 2018 jest równoznaczne z pełnym potwierdzeniem deklaracji z poprzedniej kampanii.

Zgodnie ze zmienioną ustawą o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego w 2018 r. zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich i płatności niezwiązanej do tytoniu, rolnik może złożyć oświadczenie, w którym potwierdzi brak zmian.

Rolnik może złożyć Oświadczenie zamiast wniosku, jeżeli zawarta we wniosku złożonym w roku w 2017 powierzchnia gruntów ornych wynosiła mniej niż 10 ha i ubiegał się on wyłącznie o:

- jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową lub
- płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, lub
- płatność do owiec, lub
- płatność do kóz, lub
- płatność niezwiązaną do tytoniu, lub
- w ramach PROW 2007-2013 o wypłatę pomocy na zalesianie, lub
- w ramach PROW 2014-2020 o przyznanie płatności ONW lub przyznanie premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej.

Źródło: ARiMR

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Minister Ardanowski o ARiMR: Koniec zabawy z prze

- Z przykrością to mówię, ale wiele wniosków rolników leży w

Prezes obiecał, minister potwierdza. Będzie walka

Jak dotychczas Komisja Europejska nie zgadzała się na wyrówn

Wyższe zaliczki w ramach dopłat bezpośrednich będą

Wyższe zaliczki w ramach dopłat bezpośrednich będą wypłacane