Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.8014 EUR EUR - 4.5546 GBP GBP - 5.2376 DKK DKK - 0.6124
Archiwum
14.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 220,75 (+ 1,49%), kukurydza CZE21 - 221,00 (+ 1,26%), rzepak MAJ21 - 507,00 (+ 0,35%) [euro/tona] +++ +++ 14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Rolnicy z Brandenburgii domagają się radykalnego odstrzału dzików

Redakcja

Związek rolników LBV w Brandenburgii apeluje o rozszerzenie polowań na dziki i przyspieszenie budowy ogrodzenia, tak aby można było w białych strefach i na obszarach rdzeniowych całkowicie zredukować pogłowie tych zwierząt. Według związku, aktualnie podejmowane działania, związane ze zwalczaniem wirusa ASF, są niewystarczające.

 

Podejrzenie wystąpienia przypadku ASF w Poczdamie, które miało miejsce w miniony piątek, pobudziło czujność hodowców trzody chlewnej i uświadomiło im, że transmisja wirusa na zachód może nastąpić w każdej chwili. - Nieprzewidywalne rozprzestrzenianie się pomoru świń na kilkaset kilometrów jest bardzo możliwe - ostrzega związek rolników z Brandenburgii, który chce przyspieszyć działania związane z ograniczeniem populacji dzików.

 

Według LBV, aby skutecznie zwalczyć epidemię, całkowita populacja dzików musi zostać znacznie zmniejszona. - Im mniejsze zagęszczenie dzików, tym mniejsze ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Należy to również wdrożyć prewencyjnie na obszarach nienaruszonych – uważają członkowie organizacji. Stowarzyszenie wyjaśnia, że ​​obecne rozwiązania nie są wystarczające dla myśliwych, a polowania na dziki nie są odpowiednio intensywne i nie doprowadzą do radykalnej redukcji dzików.

 

- Na obszarach ASF ogrodzenie musi ostatecznie zostać ukończone, aby w głównych obszarach i w białych strefach można było polować i całkowicie pozbyć się dzików – uważają członkowie LBV, którzy stwierdzają, że plan ten musi zostać wdrożony jeszcze przed nadejściem wiosny.

 

Tymczasem dzisiaj w Brandenburgii potwierdzono kolejne przypadki afrykańskiego pomoru świń u dzików. Według TierSeuchenInformationsSystem (TSIS), 10 kolejnych przypadków ASF stwierdzono 12 i 21 stycznia w już istniejących obszarach objętych ograniczeniami powiatów Odra-Sprewa i Spree-Neisse Na tę chwilę potwierdzono 495 przypadków ASF u dzików w Brandenburgii (478) i Saksonii (17).

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 głosów)

Może zainteresuje Cię również:

W Europie spada liczba przypadków ASF wśród dzików

Dane dotyczące sytuacji afrykańskiego pomoru świń (ASF) w pa

Pomoc za straty spowodowane klęskami żywiołowymi l

Trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałani

Rosja niegdyś była największym importerem wieprzow

- Rosyjskie stowarzyszenie producentów trzody chlewnej przew