Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 marca 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8393 EUR EUR - 4.5793 GBP GBP - 5.3056 DKK DKK - 0.6158
Archiwum
05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.03.2021 13:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Niemcy podejmują działania aby wznowić eksport wieprzowiny do Azji. Czy Chiny zgodzą się na regionalizację?

Redakcja

Niemieckie ministerstwo rolnictwa stara się o porozumienie regionalizacyjne na eksport wieprzowiny do krajów trzecich. Chińczycy są otwarci na pertraktacje i są gotowi omówić ten temat z głównym lekarzem weterynarii w Niemczech.

 

Od września, czyli momentu wykrycia afrykańskiego pomoru świń u dzików, eksport niemieckiej wieprzowiny do krajów trzecich mocno wyhamował. Teraz Federalne Ministerstwo Rolnictwa (BMEL) potwierdziło, że nadal prowadzi intensywne negocjacje z Chinami, najważniejszym importerem niemieckiej wieprzowiny z krajów trzecich.

 

Sekretarz stanu w BMEL, Beate Kasch, w ostatnich rozmowach z głównym organem celnym Chin i chińskim ministerstwem rolnictwa stwierdziła, że ​​strona chińska jest gotowa do kontynuowania rozmów na szczeblu naczelnych lekarzy weterynarii. Punktem wiodącym rozmów ma być uznanie regionalizacji ASF u naszych zachodnich sąsiadów, tak aby uwolnić eksport wieprzowiny do Państwa Środka.

 

BMEL niedawno przedłożył chińskiemu ministerstwu rolnictwa obszerny raport ws. ASF. Chodziło między innymi o środki podjęte w celu zapobieżenia dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Relacjonowano również działania zapobiegające nowym przypadkom i wczesne wykrywanie ognisk ASF w populacji dzikich i domowych świń w Niemczech. Padły również pytania o konkretne warunki przywrócenia relacji handlowych w tym zakresie. Chińska Republika Ludowa nie odpowiedziała jeszcze na wystąpienie Niemców.

 

Chociaż zasada regionalizacji jest uznawana na całym świecie, to ani Unii Europejska, ani żadne państwo członkowskie nie odniosło do tej pory sukcesu w osiągnięciu regionalizacji w odniesieniu do ASF w Chińskiej Republice Ludowej.

 

Niemiecka minister rolnictwa Julia Klöckner rozmawiała w ostatnim czasie z kanadyjską minister rolnictwa Marie-Claude Bibeau na temat eksportu wieprzowiny. Zgodnie z informacjami z BMEL, Kanada nadal zezwala na eksport wieprzowiny z obszarów wolnych od ASF.

 

Na tę chwilę za Odrą odnotowano 268 przypadków ASF wśród dzików. Aby ponownie zostać uznanym za wolne od ASF i móc swobodnie eksportować, Niemcy muszą udowodnić, że nie stwierdzono na terenie kraju wirusa przez co najmniej 12 miesięcy.

2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 głos)

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy z Pomorza chcą się spotykać i dyskutować.

– Problemy, które nasilają się z każdym miesiącem dotyczą pr

Nieoprocentowane pożyczki dla producentów świń na

ARiMR wznowiła udzielanie nieoprocentowanych pożyczek na spł

ASF zagraża wyginięciem 11 gatunków świń

Na obszarze Azji, gdzie ASF zbiera swoje żniwo od 2018 roku,