Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 stycznia 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3,8308 EUR EUR - 4,2463 GBP GBP - 5,0312 DKK DKK - 0,5682
Archiwum
23.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 196,25 (+ 0,26%), kukurydza MAR20 - 172,50 (0,00%), rzepak LUT20 - 407,00 (- 0,67%) [euro/tona] +++ +++ +++ 22.01.2020 12:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,90 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,30 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

ASF na pograniczu polsko-niemieckim. Płot pod napięciem także po naszej stronie?

Redakcja

Niemcy nadal zbroją się w walce z afrykańskim pomorem świń. Po Brandenburgii, teraz w ogrodzenie wzdłuż granicy z Polską wyposaża także Saksonia. Zgodnie z zapowiedziami mediów za Odrą, pierwsza bariera zostanie zbudowana wzdłuż Nysy Łużyckiej na długości 4,5 km.

 

Ogrodzenie zostanie podłączone pod napięcie elektryczne, a w jego pobliżu znajdą się również środki zapachowe, które odstraszają dziki.

 

Jak informuje niemiecki portal Agrarheute, federalna minister rolnictwa Julia Klöckner i jej polski kolega Krzysztof Ardanowski rozmawiali wczoraj rano o ograniczeniu rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń w zachodniej Polsce i zapobieganiu rozprzestrzenianiu się chorób zwierząt w Niemczech. Ministrowie wymienili poglądy na temat już podjętych środków - nawiązano intensywną współpracę techniczną między dwoma krajami. Jedną z możliwości jest konstrukcja ogrodzenia po obu stronach granicy.

 

W wyniku rozmów na szczeblu ministerialnym, na granicy obu państw odbyło się polsko-niemieckie spotkanie na temat zwalczania afrykańskiego pomoru świń. W rozmowach uczestniczyli sekretarz stanu federalnego ministerstwa wyżywienia i rolnictwa Niemiec Uwe Feiler oraz główny lekarz weterynarii Polski Bogdan Konopka. Delegacje spotkały się w granicznym Gubinie, a następnie udały się do miejscowości Ratzdorf, by zapoznać się z przebiegiem prac związanych z budową ogrodzenia po stronie niemieckiej, przy granicy z Polską.

 

- Rozmówcy byli zgodni, że ASF stał się problemem europejskim, który powinien być rozwiązany wspólnymi siłami. Podkreślono, że kontynuowana jest dobra, ścisła współpraca specjalistów z obu państw – czytamy w komunikacie polskiego ministerstwa rolnictwa.

2.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (13 głosów)

Może zainteresuje Cię również:

ASF: Niemcy chcą „białej strefy”. We Francji oznac

Niemcy nie zasypiają gruszek w popiele. Coraz większa presja

Mięso skażone ASF trafiło do Włoch?

Włoskie służby celne przejęły 10 ton mrożonej wieprzowiny, k

Naukowcy PAN: Masowy odstrzał dzików nie zatrzyma

- Apelujemy o natychmiastowe cofnięcie decyzji o odstrzale r