Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
29 września 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.9228 EUR EUR - 4.5834 GBP GBP - 5.0522 DKK DKK - 0.6157
Archiwum
28.09.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 193,25 (+ 0,52%), kukurydza LIS20 - 170,00 (- 0,58%), rzepak LIS20 - 384,00 (- 0,13%) [euro/tona] +++ +++ +++ 28.09.2020 12:33 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30 - 5,40 zł/kg, średnia: 4,68 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++

Minister Ardanowski: Co się stało z myśleniem ludzi? Murem za ślicznym dziczkiem, a kobieta w ciąży to tylko zlepek komórek

Redakcja

- Mamy zakwestionowanie porządku rzeczy, który obowiązywał parę tysięcy lat. Rolnictwo było i jest sojusznikiem przyrody. Korzysta z niej, ze zwierząt, z powietrza, wody i gleby, ale produkuje żywność dla ludzi, których na świecie ciągle przybywa. Teraz te środowiska, nazwijmy je lewicowe, mówią że rolnictwo jest szkodliwe, bo wykorzystuje zasoby matki Ziemi, a przede wszystkim zwierzęta. Hodowla zwierząt szkodzi Ziemi, ale ja nie słyszałem, żeby ekolodzy nie latali samolotami – mówił wczoraj na antenie Telewizji Polskiej minister Jan Krzysztof Ardanowski, który odnosił do sposobu funkcjonowania organizacji prozwierzęcych. 

 

- Samoloty powodują straty nieporównywalnie większe od tego co produkują krowy w swoim żwaczu. Ten metan, który z krowy się wydostaje, przodem lub tyłem, ponoć niszczy nam klimat. Bujna szata roślina, bujna biomasa jest najlepszą odpowiedzią na gazy cieplarniane – przekonywał szef resortu rolnictwa.

 

Ardanowski odniósł się w tym kontekście również do szerzącej się epidemii afrykańskiego pomoru świń i tzw. „obrońców dzików”. - Jeżeli ustąpimy i nie będziemy walczyć z ASF poprzez odstrzał dzików, to padną nam świnie. Co wtedy będziemy jedli? Jest wielka troska o dziczki i będzie wielkie zaburzenie przyrody jak się wybije część dzików. Nikt przy zdrowych myślach nigdy nie zakładał, aby wybić wszystkie dziki. Przyrost dzików to jest 250 do 300 proc. rocznie. Choroba jest wyłącznie przenoszona przez dziki. Jeżeli chorobę by się wyeliminowało, to odtworzenie populacji nastąpi błyskawicznie. Co się wydarzyło w myśleniu ludzi? Locha będąca w ciąży ma małe stworzenie w sobie, małego dziczka, ślicznego, w paseczki, w prążki, bo on jest taki ładny i miły. Kobieta w ciąży to jest jednak tylko zlepek komórek. Na Boga, co się ludziom w głowach stało. Za chwilę kusimy zmniejszyć populację dzików do norm zalecanych przez Unię Europejską. Jak dla kogoś Unia jest wyrocznią genialną, to niech jej słucha. Wytyczne unijne są takie, że na 1 km kw. powinno przypadać 0,1 dzika, czyli na powierzchni 10 km. kw może żyć jeden dzik. To wystarczy do odtworzenia populacji – mówił na antenie TVP minister Ardanowski.

4.0822784810127 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (158 głosów)

Może zainteresuje Cię również:

Bruksela wspiera starania Niemiec o wznowienie eks

Komisja Europejska podejmie starania, aby niemiecka wieprzow

ASF nie zatrzymuje się. Drugie ognisko w powiecie

W miejscowości Janków Pierwszy w powiecie kaliskim

Renata Beger o Grzegorzu Pudzie: Niech Pan Bóg trz

- Mówi się, że ministrem rolnictwa zostanie osoba, która jes