Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9591 EUR EUR - 4,4465 GBP GBP - 4,9043 DKK DKK - 0,5966
Archiwum
03.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 182,75 (+ 0,97%), kukurydza SIE20 - 168,25 (+ 0,30%), rzepak SIE20 - 376,75 (- 0,33%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.07.2020 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,58 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Minister Ardanowski: Co się stało z myśleniem ludzi? Murem za ślicznym dziczkiem, a kobieta w ciąży to tylko zlepek komórek

Redakcja

- Mamy zakwestionowanie porządku rzeczy, który obowiązywał parę tysięcy lat. Rolnictwo było i jest sojusznikiem przyrody. Korzysta z niej, ze zwierząt, z powietrza, wody i gleby, ale produkuje żywność dla ludzi, których na świecie ciągle przybywa. Teraz te środowiska, nazwijmy je lewicowe, mówią że rolnictwo jest szkodliwe, bo wykorzystuje zasoby matki Ziemi, a przede wszystkim zwierzęta. Hodowla zwierząt szkodzi Ziemi, ale ja nie słyszałem, żeby ekolodzy nie latali samolotami – mówił wczoraj na antenie Telewizji Polskiej minister Jan Krzysztof Ardanowski, który odnosił do sposobu funkcjonowania organizacji prozwierzęcych. 

 

- Samoloty powodują straty nieporównywalnie większe od tego co produkują krowy w swoim żwaczu. Ten metan, który z krowy się wydostaje, przodem lub tyłem, ponoć niszczy nam klimat. Bujna szata roślina, bujna biomasa jest najlepszą odpowiedzią na gazy cieplarniane – przekonywał szef resortu rolnictwa.

 

Ardanowski odniósł się w tym kontekście również do szerzącej się epidemii afrykańskiego pomoru świń i tzw. „obrońców dzików”. - Jeżeli ustąpimy i nie będziemy walczyć z ASF poprzez odstrzał dzików, to padną nam świnie. Co wtedy będziemy jedli? Jest wielka troska o dziczki i będzie wielkie zaburzenie przyrody jak się wybije część dzików. Nikt przy zdrowych myślach nigdy nie zakładał, aby wybić wszystkie dziki. Przyrost dzików to jest 250 do 300 proc. rocznie. Choroba jest wyłącznie przenoszona przez dziki. Jeżeli chorobę by się wyeliminowało, to odtworzenie populacji nastąpi błyskawicznie. Co się wydarzyło w myśleniu ludzi? Locha będąca w ciąży ma małe stworzenie w sobie, małego dziczka, ślicznego, w paseczki, w prążki, bo on jest taki ładny i miły. Kobieta w ciąży to jest jednak tylko zlepek komórek. Na Boga, co się ludziom w głowach stało. Za chwilę kusimy zmniejszyć populację dzików do norm zalecanych przez Unię Europejską. Jak dla kogoś Unia jest wyrocznią genialną, to niech jej słucha. Wytyczne unijne są takie, że na 1 km kw. powinno przypadać 0,1 dzika, czyli na powierzchni 10 km. kw może żyć jeden dzik. To wystarczy do odtworzenia populacji – mówił na antenie TVP minister Ardanowski.

4.0822784810127 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (158 głosów)

Może zainteresuje Cię również:

Szkodliwe dla pszczół decyzje ministra Ardanowskie

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podsumował kilka

Kolejne przypadki dzików z ASF w Polsce - najwięce

Główny Lekarz Weterynarii potwierdził kolejne pozytywne wyni

Chiny budują wieżowce dla świń

Chiny budują gigantyczne, wielopiętrowe fermy świń w pobliżu