Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
17 stycznia 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8053 EUR EUR - 4,2344 GBP GBP - 4,9682 DKK DKK - 0,5666
Archiwum
17.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 194,00 (+ 0,52%), kukurydza MAR20 - 173,00 (+ 1,02%), rzepak LUT20 - 407,50 (+ 0,80%) [euro/tona] +++ +++ +++ 17.01.2020 12:00 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,40 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++

Krzyk rolników z Wielkopolski, którego rządzący nie słyszą

Redakcja

- Rządzący nawijają nam tylko makaron na uszy. Ostatnio minister obudził się, że trzeba przeprowadzić depopulację dzików. A gdzie jakieś wiążące decyzje, gdzie jakaś specustawa? Przecież można wprowadzać ustawy w jedną dobę. Od tego zależy przyszłość naszych rodzin, gospodarstw i dużych pieniędzy z trzody chlewnej jakie wpływają do budżetu państwa. Władzo, obudź się, bo za chwilę będzie za późno! - usłyszeliśmy dzisiaj w słuchawce telefonu redakcyjnego. To głos rozwścieczonego rolnika z północnej części wielkopolski, który (jeszcze) zajmuje się hodowlą trzody chlewnej.

 

- Byłem u mnie w powiecie na zorganizowanym przez starostę spotkaniu na temat ASF. Śmiech na sali. Zrobiono nam wykład o bioasekuracji, o której rolnicy wiedzą już chyba wszystko. Później szuka się tylko uchybień w gospodarstwie, żeby tylko nie wypłacono odszkodowań. Mydli się nam oczy o odstrzale sanitarnym, który spowoduje, że tych dzików będzie mniej może o 40 sztuk. Tyle to mi jednorazowo z kukurydzy wylatuje. Tu trzeba wprowadzić natychmiastowy i bezwzględny odstrzał dzików. Myśliwi to hobbyści, którym nie zależy na podjęciu zdecydowanych działań. Jeżeli oni tego nie mogą zrobić, to trzeba wprowadzić do akcji wojsko. Ale jak to wojsko? Pytali mnie. Tak wojsko i bezwzględny zakaz wstępu do lasu dla postronnych, żeby nie roznosić wirusa na wszystkie strony świata. Wojsko ma narzędzia do tego żeby rozprawić się z dzikami. Tu na szali stawia się kilka, może kilkanaście tysięcy dzików, wobec kilkuset tysięcy świń. Jeżeli ktoś będzie przeszkadzał w polowaniach, to trzeba mu wlepić wysoki mandat. Trzeba natychmiast wprowadzić radykalne działania, bo samo stawianie płotów nic nie da. Weźcie się do roboty rządzący, bo przy tym sposobie walki z ASF-em już niedługo świnie w Polsce będzie można tylko zobaczyć w zoo, albo w Danii lub Niemczech. Potrzebne są radykalne i natychmiastowe działania, a nie spotkania, pogadanki i obiecanki o depopulacji dzików – stwierdził rolnik z Wielkopolski.

4.1162790697674 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (43 głosów)

Może zainteresuje Cię również:

Branża trzodziarska szuka sposobów na ASF

Przed tygodniem odbyło się drugie robocze spotkanie Branżowe

Duńczycy nie uznają kompromisu w zabezpieczaniu si

Jednym ze sposobów skutecznego zwalczania afrykańskiego pomo

Rośnie żółta strefa ASF w woj. łódzkim. Rolnicy od

Żółta strefa Afrykańskiego Pomoru Świń rozszerzyła się o 5 n