Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 listopada 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8848 EUR EUR - 4,2807 GBP GBP - 5,0014 DKK DKK - 0,5729
Archiwum
15.11.2019 12:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,80 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,09 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ 14.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 177,50 (0,00%), kukurydza STY20 - 164,00 (+ 0,46%), rzepak LUT20 - 389,25 (- 0,19%) [euro/tona] +++ +++ +++

Zachodnia Europa nie uniknie ASF. Wirus wkroczy do Niemiec, Danii, Holandii i Hiszpanii

Redakcja

Wkroczenie wirusa ASF do takich państw jak Niemcy, Dania, Holandia czy Hiszpania jest nieuniknione. Tak uważa Emilio Becker, hiszpański ekonomista i konsultant branży spożywczej. - Nie możemy tego uniknąć. Choroba dotrze do Niemiec, Danii, Holandii i Hiszpanii. Stała się endemiczna. Obecnie należy wytoczyć najcięższe działa aby poradzić sobie z tym problemem. Samo siedzenie za biurkiem nie wystarczy - powiedział Becker podczas konferencji na targach Indagra Food & Carnexpo w Bukareszcie.

 

Poza Azją, zwłaszcza Chinami, które nie są w stanie powstrzymać rozprzestrzeniania się choroby z jednej prowincji i regionu do drugiej, Europa Wschodnia znajduje się w podobnej sytuacji. Według dr Svetli Chamova, dyrektora wykonawczego Bulgarian Meat Association, tamtejsze pogłowie świń skurczyło się o 30% z powodu ognisk odnotowanych tego lata. W sąsiedniej Rumunii sytuacja jest tak zagmatwana, że organ nadzoru weterynaryjnego ANSVSA gubi się w liczeniu kolejnych ognisk. - Choroba dotknęła 29 hrabstw, a rząd poinformował, że ASF dotknęło 33 hrabstwa, przy czym wybuchło 950 ognisk - skomentowała Dana Tanase, szef rumuńskiego stowarzyszenia producentów mięsa. 


Ale nie tylko Europa i Azja martwią się o przyszłość produkcji wieprzowiny. Meksyk również tworzy swój scenariusz na wypadek dotarcia wirusa do tego kraju. - W zeszłym tygodniu uczestniczyliśmy w krajowym kongresie świń w Meksyku w Puerto Vallarta, który miał dużą frekwencję. Uczestniczyło w nim wielu wystawców, zarówno w strefie komercyjnej, jak i na sali konferencyjnej. Przy względnie stabilnych cenach w tym roku głównym obawą meksykańskich producentów jest możliwość, że afrykański pomór świń przeniknie przez granice kraju. Wiele prezentacji poświęconych było temu tematowi - stwierdził Fernando Ortiz, Ibero America Business Rozwój w Genesus Inc., dodając że władze kraju zamierzają zrobić wszystko, by nie dopuścić do takiego scenariusza. Meksyk już teraz zmaga się z kilkoma chorobami, takimi jak PRRS i PED, które niszczą niektóre regiony gdzie prowadzi się hodowlę trzody chlewnej.

 

Co ciekawe, przed miesiącem przedstawiciele rządu brytyjskiego przyznali, że oczekują ASF dotrzeć do Królestwa w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

 

ogloszenia dla hodowcow trzody chlewnej

 

Źródło: euromeatnews.com

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 głos)

Może zainteresuje Cię również:

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie A

Główny Lekarz Weterynarii potwierdził dziś, że w dniu 14 lis

Czarny scenariusz zaczyna się realizować. ASF w Lu

Jak informowaliśmy wczoraj, potwierdzono wirusa ASF w tuszy

ASF w Lubuskiem. Trzeba natychmiast wprowadzić cze

- Jeden z najsmutniejszych wieczorów w moim życiu. Przyszłoś