Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
13 grudnia 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8234 EUR EUR - 4,2747 GBP GBP - 5,1292 DKK DKK - 0,5720
Archiwum
13.12.2019 12:33 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,40 - 6,20 zł/kg, średnia: 5,67 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 12.12.2019 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 183,25 (+ 0,69%), kukurydza STY20 - 164,50 (+ 0,61%), rzepak LUT20 - 399,25 (+ 0,69%) [euro/tona] +++ +++ +++

ASF zabił już 20 proc. wietnamskiego stada świń

Redakcja

Afrykański pomór świń zabił około 20 procent wietnamskiego stada świń. Władze kraju zapewniają, że epidemia została opanowana, choć jak na razie niewiele na to wskazuje. 

 

Podsekretarz Departamentu Rolnictwa USA, Ted McKinney, wypowiedział się na temat epidemii afrykańskiego pomoru świń w Wietnamie. Urzędnik szacuje się, że z powodu ASF zlikwidowano 20 procent krajowego stada. Dodajmy, iż w tym kraju hoduje się ok. 30 mln świń. - Istnieją doniesienia, że liczba ta może być wyższa - powiedział McKinney, który rozmawiał z dziennikarzami podczas konferencji prasowej w miejscowości Ho Chi Minh w Wietnamie podczas rządowej i handlowej misji przemysłu rolniczego. Przedstawiciele rządu Wietnamu podali w tym tygodniu, że rozprzestrzenianie się choroby wykazuje oznaki spowolnienia i wzywają rolników do przywrócenia stad świń w miejscowościach dotkniętych wirusem.

 

- Trudno powiedzieć, czy afrykański pomór świń jest opanowany - powiedział McKinney, który podczas podróży spotkał się z zagranicznymi nabywcami oraz wietnamskimi urzędnikami. Mimo to McKinney wskazał na jeden pozytywny znak: dyrektor generalny dużej wietnamskiej firmy paszowej powiedział mu, że rozprzestrzenianie się ASF nie przyspieszyło w tym kraju.

 

Eksport wieprzowiny w USA gwałtownie wzrósł, a przetwórcy świń walczą o rynek w Chinach, jak również na innych rynkach w Azji, gdzie afrykański pomór świń dziesiątkuje stada świń. ASF podniósł ceny wieprzowiny do rekordowych poziomów powodując gwałtowny wzrost importu.

 

- Afrykański pomór świń nadal stanowi problem, nie tylko dla krajów, które go mają, ale dla krajów takich jak nasz - powiedział McKinney, podsekretarz stanu USDA ds. Handlu i zagranicznych spraw rolnych. McKinney powiedział, że delegacja przedsięwzięła specjalne środki ostrożności przed podróżą do Wietnamu - w tym brak wizyt w wietnamskich gospodarstwach - aby członkowie nie przywieźli ASF z powrotem do Stanów Zjednoczonych.

 

ogloszenia dla hodowcow trzody chlewnej

 

Źródło: thepigsite.com

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 głosów)

Może zainteresuje Cię również:

W najbliższej dekadzie należy spodziewać się znacz

Wahania cen wieprzowiny i wyższa uprawa roślin wykorzystywan

„Obcy z Warszawy” zablokowali polowanie na Suwalsz

Na Suwalszczyźnie odstrzał sanitarny dzików prowadzony w ram

Brandenburgia chce postawić ogrodzenie na granicy

Brandenburgia zintensyfikowała środki zapobiegawcze przeciwk