Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
12 sierpnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7558 EUR EUR - 4,4123 GBP GBP - 4,9028 DKK DKK - 0,5925
Archiwum
12.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 177,50 (- 0,14%), kukurydza LIS20 - 163,75 (+ 0,15%), rzepak LIS20 - 376,50 (+ 0,80%) [euro/tona] +++ +++ +++ 12.08.2020 14:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 5,40 zł/kg, średnia: 4,60 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++

ASF zabił już 20 proc. wietnamskiego stada świń

Redakcja

Afrykański pomór świń zabił około 20 procent wietnamskiego stada świń. Władze kraju zapewniają, że epidemia została opanowana, choć jak na razie niewiele na to wskazuje. 

 

Podsekretarz Departamentu Rolnictwa USA, Ted McKinney, wypowiedział się na temat epidemii afrykańskiego pomoru świń w Wietnamie. Urzędnik szacuje się, że z powodu ASF zlikwidowano 20 procent krajowego stada. Dodajmy, iż w tym kraju hoduje się ok. 30 mln świń. - Istnieją doniesienia, że liczba ta może być wyższa - powiedział McKinney, który rozmawiał z dziennikarzami podczas konferencji prasowej w miejscowości Ho Chi Minh w Wietnamie podczas rządowej i handlowej misji przemysłu rolniczego. Przedstawiciele rządu Wietnamu podali w tym tygodniu, że rozprzestrzenianie się choroby wykazuje oznaki spowolnienia i wzywają rolników do przywrócenia stad świń w miejscowościach dotkniętych wirusem.

 

- Trudno powiedzieć, czy afrykański pomór świń jest opanowany - powiedział McKinney, który podczas podróży spotkał się z zagranicznymi nabywcami oraz wietnamskimi urzędnikami. Mimo to McKinney wskazał na jeden pozytywny znak: dyrektor generalny dużej wietnamskiej firmy paszowej powiedział mu, że rozprzestrzenianie się ASF nie przyspieszyło w tym kraju.

 

Eksport wieprzowiny w USA gwałtownie wzrósł, a przetwórcy świń walczą o rynek w Chinach, jak również na innych rynkach w Azji, gdzie afrykański pomór świń dziesiątkuje stada świń. ASF podniósł ceny wieprzowiny do rekordowych poziomów powodując gwałtowny wzrost importu.

 

- Afrykański pomór świń nadal stanowi problem, nie tylko dla krajów, które go mają, ale dla krajów takich jak nasz - powiedział McKinney, podsekretarz stanu USDA ds. Handlu i zagranicznych spraw rolnych. McKinney powiedział, że delegacja przedsięwzięła specjalne środki ostrożności przed podróżą do Wietnamu - w tym brak wizyt w wietnamskich gospodarstwach - aby członkowie nie przywieźli ASF z powrotem do Stanów Zjednoczonych.

 

ogloszenia dla hodowcow trzody chlewnej

 

Źródło: thepigsite.com

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 głosów)

Może zainteresuje Cię również:

ASF: Już teraz jest więcej ognisk wirusa niż w cał

Na mapie ognisk i przypadków ASF prowadzonej przez Główny In

Jak to jest z przemieszczaniem prosiąt z obszaru z

Wielu hodowców ma wątpliwości co do przepisów regulujących p

Pięć nowych ognisk ASF. W tym roku jest ich już 47

Główny Lekarz Weterynarii poinformował dzisiaj o wyznaczeniu