Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
29 maja 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 4,0031 EUR EUR - 4,4503 GBP GBP - 4,9213 DKK DKK - 0,5970
Archiwum
29.05.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 188,25 (+ 0,53%), kukurydza CZE20 - 167,00 (- 0,30%), rzepak SIE20 - 369,75 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++ 29.05.2020 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,42 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++

Korea Północna potwierdza pierwsze ognisko ASF

Redakcja

Kilka tygodni temu pojawiły się pogłoski o pojawieniu się wirusa ASF w Korei Północnej. W miniony czwartek Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt otrzymała oficjalne zgłoszenie o ognisku choroby w jednej ze spółdzielni w Chagang-Do, około 15 km na południe od granicy z Chinami. W gospodarstwie było 99 świń, z których 22 padły.

 

Epidemia w Korei Płn. pojawia się, gdy kraj ten zmaga się z niedoborami żywności, gdy czterech na dziesięciu obywateli głoduje po najgorszych żniwach w ciągu dekady. - Sytuacja braku bezpieczeństwa żywnościowego i żywieniowego w Korei Północnej jest niepokojąca, a ognisko afrykańskiego pomoru świń wywiera dodatkową presję na dostępność białek pochodzenia zwierzęcego - powiedział Vincent Martin, urzędnik Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa w Chinach i Korei Północnej.

 

Konsumpcja wieprzowiny na północy ostatnio wzrosła, ponieważ lider Kim Jong Un naciskał na zwiększenie podaży mięsa, powiedział Kwon Tae-jin z GSnJ Institute, ekspert w dziedzinie rolnictwa. - Problem z ASF wpłynie głównie na elitę, ponieważ nie każdy Korei Północnej może łatwo zdobyć wieprzowinę lub inne rodzaje mięsa. Największym problemem jest brak zdolności sanitarnych i zapobiegawczych – powiedział Kwon Tae-jin. Korea Północna hoduje głównie kurczaki, kaczki i króliki, ale populacja świń w 2017 r. Wzrosła o 8,9 procent do 2,6 miliona, według Statistics Korea.

 

Potwierdzenie wybuchu epidemii w Korei Północnej oznacza, że Korea Południowa zwiększa środki bezpieczeństwa. Według agencji prasowej Reuters, Korea Południowa zwiększy środki dezynfekcji na obszarach w pobliżu wspólnej granicy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa na stado świń. Wieprzowina jest popularnym mięsem w Korei Południowej, która w pierwszym kwartale br. legitymowała się pogłowiem trzody chlewnej na poziomie 11,2 miliona świń.

 

Południowokoreańscy producenci wieprzowiny obawiają się, że dziki w pobliżu granicy mogą przenosić wirusa i zarażać farmy świń. Rząd planuje zbudować więcej ogrodzeń, aby chronić zwierzęta gospodarskie przed dzikami i zintensyfikować polowania na te zwierzęta.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 głosów)

Może zainteresuje Cię również:

Gwałtowny spadek eksportu polskiej wieprzowiny

Zgodnie z dostępnymi danymi Ministerstwa Finansów eksport mi

Produkcja trzody chlewnej na Ukrainie coraz bardzi

Hodowla trzody chlewnej na Ukrainie jest w trakcie burzliwyc

Domagają się zbiorowych polowań w strefie czerwone

Rolnicy z powiatu leszczyńskiego (woj. wielkopolskie), zanie