Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
20 września 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9319 EUR EUR - 4,3438 GBP GBP - 4,9277 DKK DKK - 0,5817
Archiwum
20.09.2019 12:24 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,05 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ 19.09.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 171,75 (+ 0,15%), kukurydza LIS19 - 163,50 (- 0,30%), rzepak LIS19 - 387,00 (+ 0,58%) [euro/tona] +++ +++ +++

Korea Północna potwierdza pierwsze ognisko ASF

Redakcja

Kilka tygodni temu pojawiły się pogłoski o pojawieniu się wirusa ASF w Korei Północnej. W miniony czwartek Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt otrzymała oficjalne zgłoszenie o ognisku choroby w jednej ze spółdzielni w Chagang-Do, około 15 km na południe od granicy z Chinami. W gospodarstwie było 99 świń, z których 22 padły.

 

Epidemia w Korei Płn. pojawia się, gdy kraj ten zmaga się z niedoborami żywności, gdy czterech na dziesięciu obywateli głoduje po najgorszych żniwach w ciągu dekady. - Sytuacja braku bezpieczeństwa żywnościowego i żywieniowego w Korei Północnej jest niepokojąca, a ognisko afrykańskiego pomoru świń wywiera dodatkową presję na dostępność białek pochodzenia zwierzęcego - powiedział Vincent Martin, urzędnik Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa w Chinach i Korei Północnej.

 

Konsumpcja wieprzowiny na północy ostatnio wzrosła, ponieważ lider Kim Jong Un naciskał na zwiększenie podaży mięsa, powiedział Kwon Tae-jin z GSnJ Institute, ekspert w dziedzinie rolnictwa. - Problem z ASF wpłynie głównie na elitę, ponieważ nie każdy Korei Północnej może łatwo zdobyć wieprzowinę lub inne rodzaje mięsa. Największym problemem jest brak zdolności sanitarnych i zapobiegawczych – powiedział Kwon Tae-jin. Korea Północna hoduje głównie kurczaki, kaczki i króliki, ale populacja świń w 2017 r. Wzrosła o 8,9 procent do 2,6 miliona, według Statistics Korea.

 

Potwierdzenie wybuchu epidemii w Korei Północnej oznacza, że Korea Południowa zwiększa środki bezpieczeństwa. Według agencji prasowej Reuters, Korea Południowa zwiększy środki dezynfekcji na obszarach w pobliżu wspólnej granicy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa na stado świń. Wieprzowina jest popularnym mięsem w Korei Południowej, która w pierwszym kwartale br. legitymowała się pogłowiem trzody chlewnej na poziomie 11,2 miliona świń.

 

Południowokoreańscy producenci wieprzowiny obawiają się, że dziki w pobliżu granicy mogą przenosić wirusa i zarażać farmy świń. Rząd planuje zbudować więcej ogrodzeń, aby chronić zwierzęta gospodarskie przed dzikami i zintensyfikować polowania na te zwierzęta.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 głosów)

Może zainteresuje Cię również:

Na Pomorzu chcą wybudować 30-kilometrowe ogrodzeni

Dzisiaj zarząd Pomorskiej Izby Rolniczej spotkał się w siedz

W walce z ASF Prawo i Sprawiedliwość okazało słabo

- W walce z ASF-em partia rządząca nie zrobiło tego, co już

Drugie ognisko ASF w Korei Południowej. Do wybicia

Korea Południowa potwierdziła wybuch drugiego ogniska afryka