Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 września 2018, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,6685 EUR EUR - 4,2929 GBP GBP - 4,8406 DKK DKK - 0,5755
Archiwum
19.09.2018 MATIF: pszenica kons. GRU18 - 202,50 (+ 1,63%), kukurydza LIS18 - 175,00 (- 0,57%), rzepak LIS18 - 363,75 (- 0,55%) [euro/tona] +++ +++ +++ 19.09.2018 13.19 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,42 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Dwie świnie w 119. ognisku ASF

Paweł Hetnał

Wczoraj po południu informowaliśmy o kolejnych dwóch ogniskach ASF w hodowli świń, które namierzono w gospodarstwach na terenie woj. lubelskiego. Dzisiaj, w niewielkiej odległości od dwóch wspomnianych ognisk, stwierdzono kolejne.

 

 

Jak informowaliśmy wczoraj, na mapie ognisk i przypadków ASF w Polsce Głównego Inspektoratu Weterynarii pojawiły się kolejne dwa ogniska choroby w stadzie świń. Oba dotyczyły terenu województwa lubelskiego. 117. ognisko ASF w hodowli świń na terenie Polski stwierdzono gminie Wola Uhruska, powiat włodawski, woj. lubelskie. Kolejny przypadek odnotowano w tym samym województwie, w gminie Ruda-Huta, pow. chełmski. - W przypadku ogniska 117, w stadzie znajdowało się 20 sztuk świń, natomiast w ognisku 118 - 10 sztuk świń. Podjęte działania polegały m. in. na zabiciu świń, przeprowadzeniu dezynfekcji jak również innych działaniach administracyjnych zgodnie z przepisami prawa. Trwa dochodzenie epizootyczne, które ma na celu wyjaśnienie okoliczności pojawienia się wirusa – poinformował naszą redakcją Dariusz Suchodolski, kierownik Zespołu ds. Zdrowia i Ochrony Zwierząt w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Lublinie.

 

Dzisiaj natomiast na mapie ognisk i przypadków ASF pojawiła się informacja o 119. ognisku ASF w stadzie świń na terytorium Polski, które również ujawniono na terenie gminy Ruda-Huta. - W ognisku tym znajdowały się 2 sztuki świń. Jak zwykle wdrożono procedury mające na celu likwidację choroby – przekazał naszemu portalowi Dariusz Suchodolski.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Finowie w obawie przed ASF chcą wybudować płot na

Władze fińskie rozważają budowę muru na granicy rosyjskiej a

Belgijski eksport wieprzowiny zamarł. To problem c

Na skutek stwierdzenia przypadków ASF, belgijski eksport wie

Pomoc finansowa dla rolników hodujących świnie

Około 10 tys. wniosków o przyznanie pomocy na dostosowanie g