Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 lutego 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7145 EUR EUR - 4.5176 GBP GBP - 5.2607 DKK DKK - 0.6075
Archiwum
24.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,25 (+ 1,87%), kukurydza MAR21 - 229,50 (- 0,11%), rzepak MAJ21 - 484,50 (+ 2,65%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.02.2021 13:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,40 zł/kg, średnia: 6,02 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

We Francji znaleźli sposób na uciążliwych mieszczuchów. Muszą wiedzieć, że jaja nie rosną na drzewach

Ryczenie krowy, pianie koguta i zapach obornika uznano we Francji za dziedzictwo kulturowe. W ten sposób rząd w Paryżu chce zapobiec skargom mieszkańców miast na produkcje rolną, która odbywa się na wsi.

 

We Francji niedawno miały miejsce procesy dotyczące domniemanego zakłócania spokoju mieszkańcom wsi. Przybysze z miast narzekali na pianie kogutów, beczenie owiec i zapach dobiegający z obory. Dlatego parlament w Paryżu przegłosował w miniony czwartek ustawę o ochronie hałasów i zapachów na wsi, która uznaje takie cechy wsi za „dziedzictwo sensoryczne”. Ma to zapobiec skargom obywateli na uciążliwości wynikające z prowadzenia produkcji rolnej. - Ci, którzy mieszkają na wsi, muszą zaakceptować pewne niedogodności - powiedział francuski sekretarz stanu ds. Rolnictwa Joël Giraud.

 

Inicjatywa na rzecz „ochrony dziedzictwa wiejskiego” została zapoczątkowana przez burmistrza miejscowości Gajac w południowo-zachodniej Francji. Bruno Dionis du Séjour, emerytowany rolnik, napisał list otwarty przeciwko mieszkańcom, „głównie pochodzenia miejskiego”, którzy przeprowadzają się na wieś „i odkrywają, że jaja nie rosną na drzewach”. O jego spostrzeżeniach zrobiło się głośno we francuskich mediach, a problemem zajął się rząd w Paryżu.

 

Zjawisko kręcących nosem mieszczuchów na zapach obornika nasiliło się podczas koronawirusa i w wyniku wprowadzanych ograniczeń w przemieszczaniu się. Wielu Francuzów z miast uciekło do swoich wiejskich domów podczas początkowej blokady.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Moda na wieś nie może niszczyć polskiego rolnictwa

Według GUS rocznie około 120 tys. Polaków osiedla się na obs

To co jest nie do wyobrażenia w mieście, np. hodow

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych popiera po

Francuski bat na rozkapryszonych mieszczuchów równ

21 stycznia 2021 r. francuski Senat ostatecznie przyjął usta