Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
30 października 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.9563 EUR EUR - 4.6188 GBP GBP - 5.1269 DKK DKK - 0.6202
Archiwum
30.10.2020 14:03 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 4,80 zł/kg, średnia: 4,48 zł/kg (na podstawie informacji z 10 ubojni) +++ +++ +++ 29.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 205,00 (+ 0,49%), kukurydza LIS20 - 192,00 (- 1,66%), rzepak LIS20 - 379,50 (+ 0,39%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++

Polityku! Nie niszcz rolnika!

Nowelizacja Ustawy o ochronie zwierząt stała się dla rolników tematem sztandarowym. Aktywne protesty przybierają różne, coraz ostrzejsze formy. Polscy rolnicy zostali postawieni przed dramatyczną wizją przyszłości gospodarstw, majątków, rodzin. Teraz bronią ich, walczą o przyszłość, przetrwanie.

 

 

Ustawa to zarżnięcie polskiego rolnictwa- mówi w jednym ze swoich wystąpień Konrad Krupiński, hodowca bydła mlecznego z okolic Olecka, który wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Mleko zaprosił rolników do udziału w akcji Challenge #PolitykuNieNiszczRolnika. My, rolnicy, musimy walczyć o to, żeby pracować” - słyszymy w dalszej części jednej z jego wypowiedzi.

 

Na CZYM POLEGA Challenge #PolitykuNieNiszczRolnika?

 

Pierwsze nagranie Challenge #PolitykuNieNiszczRolnika zostało umieszczone w mediach społecznościowych już kilka dni temu. Idea polega na tym, że bohater nagrania (w pierwotnym jest nim Konrad Krupiński) opowiada o tym jak już dotknęła oraz jak dotknie jego gospodarstwo planowana „Piątka dla zwierząt”. Celem jest ukazanie destrukcyjnego wpływu nowelizacji ustawy na polskich rolników. Jawny protest, który ma pokazać w jaki sposób zmiany dotkną i dotykają gospodarstwa. Na końcu swojej wypowiedzi bohater nominuje do kolejnych wystąpień następnych uczestników. Mają oni w ciągu 24 godzin odpowiedzieć przed kamerą na pytanie: „Jak dotyka was piątka Kaczyńskiego? ” i umieścić nagranie w sieci.

 

KTO ZOSTAŁ NOMINOWANY DO DALSZYCH NAGRAŃ?

 

W wystąpieniu inicjującym internetową akcję przeciwko nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt, Konrad Krupiński, z całą powagą sytuacji, nominował między innymi  takie osoby i organizacje jak: Jacek Zarzecki, sam prezes Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Kula, Rolnik Nieprofesjonalny, Solidarność Rolników Indywidualnych.Również nominowana w pierwszym nagraniu Anna Węgłowska na swoim profilu dziękuje za nominację do Challenge #PolitykuNieNiszczRolnika i opisując akcję używa słów:„Z Stowarzyszenie(m) Polskie Mleko walczymy o #polskieRolnictwo . Wyrażamy nasz sprzeciw przeciwko ustawie #5dlazwierząt”. Można przyjąć tezę, że walka o polskie rolnictwo przebiega również w świecie wirtualnym.

 

JAK TOCZY SIĘ AKCJA? CZY WSZYSCY NOMINOWANI PRZYJĘLI ZAPROSZENIA?

 

Akcji podobnych do Challenge #PolitykuNieNiszczRolnika było wiele. Jedną z nich np. druga edycja #Hot16Challenge (pod oficjalnym hashtagiem #Hot16Challenge2), która rozpoczęła się 28 kwietnia 2020, a jej celem była zbiórka funduszy na rzecz personelu medycznego i wsparcie go w walce z koronawirusem.

 

Przedstawiamy w pierwszej kolejności pierwsze nagranie Challenge #PolitykuNieNiszczRolnika z Konradem Krupińskim:

Challenge #PolitykuNieNiszczRolnika Razem z Stowarzyszenie Polskie Mleko walczymy o #polskieRolnictwo . Wyrazamy nas sprzeciw przeciwko ustawie #5dlazwierząt #zdradaPiS #zarżnieciePolskiegoRolnika. Czekamy na waszą odpowiedź na wyzwanie i film ukazujący jak dotnie wasze Gospodarstwa Rolne i wasze rodziny ustawa . Macie 24h czekamy na waszą odpowiedź.. Jacek Zarzecki Anna Węgłowska Wiktor Szmulewicz Miroslaww Borowski Kula RRK Bardowscy Grzegorz Bardowski Łukasz Kossowski Edward Kosmal Rolnik NIEprofesjonalny Michał Nowacki Karol Faszczewski Jarek Deneka Kamila Pergoł wyzwanie przyjęte???

Opublikowany przez Konrada Krupińskiego Poniedziałek, 5 października 2020

 

 

Kilka kolejnych to:

 

 

Dziękuję Daniel Śliński za nominację💪💪 Challenge #PolitykuNieNiszczRolnika Razem z Stowarzyszenie Polskie Mleko walczymy o #polskieRolnictwo . Wyrażamy nasz sprzeciw przeciwko ustawie #5dlazwierząt #zdradaPiS #zarżnieciePolskiegoRolnika. Czekamy na waszą odpowiedź na wyzwanie i film ukazujący jak dotknie wasze Gospodarstwa Rolne i wasze rodziny ustawa . Macie 24h czekamy na waszą odpowiedź.. Nominuje Agnieszka Cibor Łukasz Stankiewicz Tomasz Gawor

Opublikowany przez Elżbietę Świeżak Czwartek, 8 października 2020

Zostałam nominowana do Challenge #PolitykuNieNiszczRolnika. Za nominację dziękuję Anna Węgłowska ze Stowarzyszenia Polskie Mleko. Razem ze Stowarzyszeniem Polskie Mleko walczymy o #polskieRolnictwo. Wyrażamy sprzeciw przeciwko ustawie #5dlazwierzat. Czekamy na Waszą odpowiedź na wyzwanie i film ukazujący jak dotknie Wasze Gospodarstwa Rolne i wasze rodziny ta ustawa. Macie 24h, czekamy na Waszą odpowiedź. Nominuje: Salomea Biała, Paweł Jasek, Paweł Żywicki, Marcin Jajor, Sabina Rostankowska oraz Sabina Michał Bigus

Opublikowany przez Zofię Domaszk Piątek, 9 października 2020

Pomimo iż nie wszyscy nominowani przez Konrada Krupińskiego odpowiedzieli na jego nominację protest toczy się dalej. Redakcja dowiedziała się, że niektórzy z nominowanych nawet o niej nie wiedzieli, jednak poinformowani, deklarowali udział.

Hanna Krugiełka
Autor: Hanna Krugiełka
Hanna Krugiełka - absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu, kilkuletni pracownik jednostek państwowych związanych z rolnictwem. Entuzjastka rolnictwa ekologicznego, miłośniczka przyrody. Pasjonatka sztuki słowa i praktykująca ją w różnych dziedzinach..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Za kilka tygodni będzie gotowy nowy projekt „Piątk

- W związku z zapowiedzią rozpoczęcia prac przez Prawo i Spr

Naprędce wypuścili bubel i nie wiedzą co z nim zro

W Prawie i Sprawiedliwości pojawiają się plany ponownego zło

Rolnicy wspólnie z branżą gastronomiczną będą prot

- Rolnictwo, gastronomia, usługi, handel i wiele innych bran