Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 września 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7585 EUR EUR - 4.4574 GBP GBP - 4.8811 DKK DKK - 0.5991
Archiwum
18.09.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 194,50 (+ 1,43%), kukurydza LIS20 - 171,50 (+ 0,15%), rzepak LIS20 - 395,00 (+ 0,64%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.09.2020 13:42 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,85 zł/kg (na podstawie informacji z 10 ubojni) +++ +++ +++ +++

Od odpowiedzi na pytania GUS ucieczki nie ma. Dla niepokornych kara do 5 tys. zł

1 września rusza Powszechny Spis Rolny 2020, który obejmie wszystkie gospodarstwa rolne zarówno osób fizycznych (tj. gospodarstwa indywidualne) jak i osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej. Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą.

 

Główny Urząd Statystyczny na swojej stronie poinformował jakie pytania otrzymają rolnicy. Na początek podstawowe dane: data urodzenia, płeć, numer PESEL, adres zamieszkania, współrzędne geograficzne gospodarstwa rolnego, numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego oraz adres poczty elektronicznej. Informacje, które już są w państwowych bazach (jak np. współrzędne geograficzne), będą automatycznie uzupełnione.

 

Do tego rolnicy opowiedzą o sprzedawanych w gospodarstwie rolnym produktach, o powierzchni, strukturze dochodów (ile procent pochodzi ze sprzedaży upraw, ile z innych świadczeń takich jak emerytura czy renta) oraz posiadanych zwierzętach. A nadto o sposobach nawożenia i stosowaniu środków ochrony roślin, posiadanych urządzeniach rolniczych oraz budynkach.

 

- Od odpowiedzi na pytania GUS ucieczki nie ma. Jak wynika z przepisów, udział w spisie jest obowiązkowy, a unikanie tego obowiązku wiążę się z karą grzywny. A ta może wynieść od kilkudziesięciu złotych do nawet 5 tys. zł – czytamy w interpelacji Jarosława Sachajki i posłów Pawła Szramki oraz Radosława Lubczyka, która została skierowana do ministra rolnictwa. 

 

Tercet parlamentarzystów w swoim wystąpieniu pyta urzedników z resortu rolnictwa w jaki sposób zostaną zabezpieczone dane rolników przed ich ujawnieniem na poszczególnych etapach pozyskiwania i przechowywania danych. - W jakim celu zbierane są wrażliwe dane osobowe? Gdzie GUS będzie przechowywał dane, czy jest możliwość przechowywania tych danych na serwerach zagranicznych, jak wrażliwe dane będą zabezpieczone przed dostaniem się w niepowołane ręce? – zastanawiają się posłowie.

 

Może zainteresuje Cię również:

Michał Kołodziejczak: Będę robił wszystko żeby się

- Spis rolny nie ma na celu zmian, ale tylko i wyłącznie cho

Pomyłka GUS. Spożycie mięsa w kraju spadło nie o 2

Kilka dni temu przekazaliśmy Państwu informacje odnośnie prz

Ponad 15 tys. rachmistrzów w spisie rolnym. 20 zł

Urzędy gmin zrekrutowały prawie 15,5 tys. rachmistrzów, któr