Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 stycznia 2021, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7416 EUR EUR - 4.5342 GBP GBP - 5.0897 DKK DKK - 0.6095
Archiwum
18.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 235,75 (+ 1,84%), kukurydza MAR21 - 217,00 (+ 2,36%), rzepak LUT21 - 435,00 (+ 0,64%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.01.2021 12:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,45 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni) +++ +++ +++ +++

Apel rolników: Przeniosłeś się z miasta na wieś? Zaakceptuj jej specyfikę!

- Zbliża się okres jesiennych prac polowych. Będą wtedy wywożone na pola obornik i gnojowica. Nieprzyjemny zapach możesz czuć przez kilka dni. Obornik to naturalny nawóz, wzbogacający glebę. Jego zapach zniknie 2-3 dni po zaoraniu. Nie zgłaszaj tego faktu policji, która zajmuje się tropieniem prawdziwych przestępstw – apeluje do mieszkańców wsi Wielkopolska Izba Rolnicza

 

Wobec paradoksalnych sytuacji, które ostatnio wystąpiły, wielkopolski samorząd rolniczy wystosowała apel do osób zamieszkujących na wsi, w szczególności do ludności napływowej z miast, która nie do końca rozumie specyfikę pracy na roli:

 

Obecnie okres żniw, to bardzo krótki czas, ok. 2-3 tygodni. Zbiór plonów odbywa się głównie w godzinach nocnych. Konieczny jest pośpiech z uwagi na możliwość wystąpienia opadów deszczu czy gradu, który mógłby zniszczyć całoroczną pracę rolników. Praca rolnika jest specyficzna i całkowicie zależy od aury. Z ziaren zbóż, które zbiera sąsiad rolnik za twoim płotem będą bułki i chleb, który zjadasz na śniadanie.

 

Przeniosłeś się z miasta na wieś? Zaakceptuj jej specyfikę. To ty dołączyłeś do wiejskiej społeczności, więc dostosuj się do jej charakteru. Odgłosy zwierząt, hałas maszyn, nieprzyjemna woń obornika, to nieodzowny element produkcji rolniczej, której finalnymi produktami jest to co zjadasz każdego dnia.

 

Zbliża się okres jesiennych prac polowych. Będą wtedy wywożone na pola obornik i gnojowica. Nieprzyjemny zapach możesz czuć przez kilka dni. Obornik to naturalny nawóz, wzbogacający glebę. Jego zapach zniknie 2-3 dni po zaoraniu. Nie zgłaszaj tego faktu policji, która zajmuje się tropieniem prawdziwych przestępstw. Twoje niepotrzebne interwencje zakłócają sprawny przebieg prac polowych oraz potęgują zatargi i wzajemne urazy. Zamiast donosić, zapytaj czy potrzebna jest pomoc. Mieszkasz na terenie wiejskim, więc zintegruj się i zrozum specyfikę pracy twoich sąsiadów-rolników.

 

 

apel wir do mieszkancow wsi cenyrolnicze pl

Może zainteresuje Cię również:

Za chwilę nie będziemy mogli wyjechać na własne po

W małej miejscowości na Podkarpaciu rolnik zamierza wybudowa

Czy wieś jest jeszcze miejscem pracy rolników? Now

Około 3-4 lata temu do domu jednorodzinnego sąsiadującego z

Człowiek człowiekowi hejterem, czyli o hejcie na r

Homo homini lupus (est) czyli ,,człowiek człowiekowi wilkiem