Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 września 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7585 EUR EUR - 4.4574 GBP GBP - 4.8811 DKK DKK - 0.5991
Archiwum
18.09.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 194,50 (+ 1,43%), kukurydza LIS20 - 171,50 (+ 0,15%), rzepak LIS20 - 395,00 (+ 0,64%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.09.2020 13:42 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,85 zł/kg (na podstawie informacji z 10 ubojni) +++ +++ +++ +++

Apel rolników: Przeniosłeś się z miasta na wieś? Zaakceptuj jej specyfikę!

- Zbliża się okres jesiennych prac polowych. Będą wtedy wywożone na pola obornik i gnojowica. Nieprzyjemny zapach możesz czuć przez kilka dni. Obornik to naturalny nawóz, wzbogacający glebę. Jego zapach zniknie 2-3 dni po zaoraniu. Nie zgłaszaj tego faktu policji, która zajmuje się tropieniem prawdziwych przestępstw – apeluje do mieszkańców wsi Wielkopolska Izba Rolnicza

 

Wobec paradoksalnych sytuacji, które ostatnio wystąpiły, wielkopolski samorząd rolniczy wystosowała apel do osób zamieszkujących na wsi, w szczególności do ludności napływowej z miast, która nie do końca rozumie specyfikę pracy na roli:

 

Obecnie okres żniw, to bardzo krótki czas, ok. 2-3 tygodni. Zbiór plonów odbywa się głównie w godzinach nocnych. Konieczny jest pośpiech z uwagi na możliwość wystąpienia opadów deszczu czy gradu, który mógłby zniszczyć całoroczną pracę rolników. Praca rolnika jest specyficzna i całkowicie zależy od aury. Z ziaren zbóż, które zbiera sąsiad rolnik za twoim płotem będą bułki i chleb, który zjadasz na śniadanie.

 

Przeniosłeś się z miasta na wieś? Zaakceptuj jej specyfikę. To ty dołączyłeś do wiejskiej społeczności, więc dostosuj się do jej charakteru. Odgłosy zwierząt, hałas maszyn, nieprzyjemna woń obornika, to nieodzowny element produkcji rolniczej, której finalnymi produktami jest to co zjadasz każdego dnia.

 

Zbliża się okres jesiennych prac polowych. Będą wtedy wywożone na pola obornik i gnojowica. Nieprzyjemny zapach możesz czuć przez kilka dni. Obornik to naturalny nawóz, wzbogacający glebę. Jego zapach zniknie 2-3 dni po zaoraniu. Nie zgłaszaj tego faktu policji, która zajmuje się tropieniem prawdziwych przestępstw. Twoje niepotrzebne interwencje zakłócają sprawny przebieg prac polowych oraz potęgują zatargi i wzajemne urazy. Zamiast donosić, zapytaj czy potrzebna jest pomoc. Mieszkasz na terenie wiejskim, więc zintegruj się i zrozum specyfikę pracy twoich sąsiadów-rolników.

 

 

apel wir do mieszkancow wsi cenyrolnicze pl

Może zainteresuje Cię również:

Wyprowadzić się na wieś – marzenia w starciu z rze

Jakby tak wyprowadzić się na wieś. Mieć choćby malutki domek

Czy przyjmować mandat za koszenie zboża po godz. 2

Wprawdzie temat w tym roku już nieco przewałkowany, ale nada

Włożył ręce w urządzenie napędowe hedera. Miał dwa

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszł