Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 października 2020, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3.8759 EUR EUR - 4.5774 GBP GBP - 5.0579 DKK DKK - 0.6151
Archiwum
26.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 207,25 (- 1,19%), kukurydza LIS20 - 196,50 (0,00%), rzepak LIS20 - 391,25 (- 0,19%) [euro/tona] +++ +++ +++ 26.10.2020 12:32 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,90 - 4,55 zł/kg, średnia: 4,24 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++

Rolnik po gradobiciu do ubezpieczyciela: Czy wyście zwariowali?

- Hej PZU! Czy wyście zwariowali? Rzepak wybił nam grad i pszenicę, a wy każecie nam czekać do 12 sierpnia na rzeczoznawcę i nie pozwalacie wjechać w pole? Na pytanie czy jechać i zostawić pasek kontrolny, wy mówicie, że dopiero po 12 sierpnia? Czy wy nie rozumiecie, że to nie jest auto z zepsutym błotnikiem, które może czekać w warsztacie? - pyta rolnik z okolic Namysłowa na Opolszczyźnie.

 

- To jest produkcja w toku, pod chmurką. Przecież pszenica traci parametry, spada opadanie – to będzie paszowa pszenica. Rzepak tak samo może porosnąć. Gdzie tu są zabezpieczone interesy rolnika? Jak pieniążki wziąć za polisę, to bardzo szybko. Ale jak już trzeba zapłacić i przysłać rzeczoznawcę, to nie ma komu. Minister rolnictwa, pan prezes z PZU, byście się za to wzięli i pomogli tym rolnikom trochę. My nie chcemy jałmużny, my nie chcemy was okraść tylko chcemy zebrać to, na co czekaliśmy cały rok. Płakać się chcę – mówił rolnik z Opolszczyzny w nagranym materiale filmowym, który został opublikowany na Twitterze.

 

Wspomniana burza z obfitym gradem przeszła nad Opolszczyzną we wtorkowy wieczór. Siła żywiołu była ogromna. - W miejscowości Rożnów w powiecie kluczborskim wiatr zerwał połać dachu o powierzchni ok. 300 metrów kwadratowych - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski. Wyjaśnił, że chodzi o trzykondygnacyjny budynek, w którym mieszkało dwanaście rodzin. W sumie wichura zerwała dachy w sześciu budynkach na Opolszczyźnie, a w Długomiłowicach doszło do pożaru budynku po uderzenia pioruna. Najwięcej interwencji strażaków odnotowano w powiecie opolskim, namysłowskim, kluczborskim, oleskim i prudnickim. W czasie burzy spadł grad większy od jednozłotowej monety.

 

Może zainteresuje Cię również:

NIK krytycznie o ubezpieczeniach rolniczych. Syste

System wspierania dopłatami z budżetu państwa ubezpiecz

W tym roku szybko zabraknie funduszy na dopłaty do

Ubezpieczenia upraw oferowane są z dopłatami z bud

Minister Ardanowski: Konieczne jest ucywilizowanie

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski sp