Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
29 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7610 EUR EUR - 4,4194 GBP GBP - 4,8766 DKK DKK - 0,5938
Archiwum
03.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 180,25 (- 1,37%), kukurydza SIE20 - 182,00 (+ 2,25%), rzepak LIS20 - 384,00 (+ 0,59%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.08.2020 12:47 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 5,10 zł/kg, średnia: 4,36 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Rolnik po gradobiciu do ubezpieczyciela: Czy wyście zwariowali?

- Hej PZU! Czy wyście zwariowali? Rzepak wybił nam grad i pszenicę, a wy każecie nam czekać do 12 sierpnia na rzeczoznawcę i nie pozwalacie wjechać w pole? Na pytanie czy jechać i zostawić pasek kontrolny, wy mówicie, że dopiero po 12 sierpnia? Czy wy nie rozumiecie, że to nie jest auto z zepsutym błotnikiem, które może czekać w warsztacie? - pyta rolnik z okolic Namysłowa na Opolszczyźnie.

 

- To jest produkcja w toku, pod chmurką. Przecież pszenica traci parametry, spada opadanie – to będzie paszowa pszenica. Rzepak tak samo może porosnąć. Gdzie tu są zabezpieczone interesy rolnika? Jak pieniążki wziąć za polisę, to bardzo szybko. Ale jak już trzeba zapłacić i przysłać rzeczoznawcę, to nie ma komu. Minister rolnictwa, pan prezes z PZU, byście się za to wzięli i pomogli tym rolnikom trochę. My nie chcemy jałmużny, my nie chcemy was okraść tylko chcemy zebrać to, na co czekaliśmy cały rok. Płakać się chcę – mówił rolnik z Opolszczyzny w nagranym materiale filmowym, który został opublikowany na Twitterze.

 

Wspomniana burza z obfitym gradem przeszła nad Opolszczyzną we wtorkowy wieczór. Siła żywiołu była ogromna. - W miejscowości Rożnów w powiecie kluczborskim wiatr zerwał połać dachu o powierzchni ok. 300 metrów kwadratowych - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski. Wyjaśnił, że chodzi o trzykondygnacyjny budynek, w którym mieszkało dwanaście rodzin. W sumie wichura zerwała dachy w sześciu budynkach na Opolszczyźnie, a w Długomiłowicach doszło do pożaru budynku po uderzenia pioruna. Najwięcej interwencji strażaków odnotowano w powiecie opolskim, namysłowskim, kluczborskim, oleskim i prudnickim. W czasie burzy spadł grad większy od jednozłotowej monety.

 

Może zainteresuje Cię również:

Ubezpieczenia z dopłatą dla 100% upraw od wszystki

Projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw roln

Kiedy następna pula środków na dopłaty do ubezpiec

W zawartych umowach z zakładami ubezpieczeń w sprawie stosow

Ubezpieczenie upraw rolniczych powinno być obligat

Zdaniem lubelskiego samorządu rolniczego asekuracja upraw ro